Vítejte u mě

Welcome to Me

Komedie / Drama

USA, 2014, 87 min

"Welcome To Me" je celkom príjemne sledovateľný a osviežujúci film s fantastickou Kristen Wiig v hlavnej role. Prvá polka filmu bola fantastická, vtipná, uvoľnená a veľmi dobre sa sledovala. Najmä odtiaľ prichádzala všetka komédia. V druhej polke to nejde dole vodou, ale je podľa mňa trošku menej zaujimavá. Tvorcovia chcú dať do popredia hlavnú myšlienku, ktorá je pekná, no na druhú stranu je tu pár scénok, kde som si nebol istý, či nešli trošku ďaleko. Plus je film asi oveľa smutnejší než je nutné. Ale zase je dobré vidieť, čo Alicina šou spôsobí jej priateľstvu s Ginou. Som rád, že som film videl, a možno si ho niekedy pozriem aj znovu. Ide podľa mňa o dobrý kúsok, na ktorý som sa rád pozrel. A možno by som sa k nemu aj v budúcnosti vrátil.(23.5.2015)

Před Kristen teda klobouk dolů. K zapamatování byla už ve Walterovi , ale tam přece jen její role zase až tak hlavní nebyla. Tady tahle velmi sympatická herečka ukázala, že není jen hezká ozdoba, po boku slavnějšího partnera, ale že dokáže zahrát i jiné role a všechny ostatní odsoudit do role přísedících. I v téhle nelehké úloze obstála a dokázala že se s ní musí do budoucna určitě počítat. Aneb když máš svůj sen, běž za ním, možná to i vyjde. Bez ohledu na Tvůj zdravotní stav. Za pokus to stojí.(5.6.2015)

Po zhlédnutí Welcome to me jsem měla chuť jít a trochu si prostudovat tuhle nemoc a co to s člověkem udělá, pokud přestane brát léky, abych mohla být trochu kompetentní v komentáři. Ale nakonec jsem to vzdala, protože výkon Kristen Wiig byl tak přesvědčivý, že bych asi ani odborníkovi nevěřila. Byla totiž kouzelná ve všech polohách své nemoci a to se nedá neohodnotit jinak než směrem nahoru. Že finanční výhra ještě nemusí být životní výhrou je známá věc, to byla jasná nosná myšlenka, jen mě trochu mrzí, že potenciál měl tenhle snímek daleko větší, jen se s ním trochu prohňoucat. Alice drž se, svět není vždy tak hrozný a sluníčko Ti ještě mnohokrát v životě projasní Tvé další dny a vytvoří i ten kouzelný úsměv na tváři. Je to celé laděné skoro víc v té dramatické rovině než komediální, ale na to přijde každý divák sám.(2.6.2015)

Jízda začíná. Sheldon Cooper v sukních aneb jak to vypadá, když mluvíte, ale nikdo vlastně pořádně nechápe, o čem to vlastně celou dobu tlacháte. Kristen Wigg je tak trochu „mimo“ s několika milióny v kapse, kupou nesplněných snů a po svém boku s nikým, kdo by ji brzdil. Sheldon by si pravděpodobně s podobným množstvím peněz natočil pokračování Star Treku nebo Firefly. Kristen dostane nápad na vlastní talk-show ve stylu Oprah. Šílenost střídá šílenost, koneckonců, představivosti bláznů se meze nekladou. Finále je sice prvoplánová záležitost a zapadá do klasické šablony podobných komedií, ale ono to vůbec nevadí. Vitální Kristen totiž svým nezčeřeným a lidskými starostmi nezatíženým optimismem působí kouzelně. Jedna z nejmilejších good-feeling komedií tohoto roku (TIFF 2014).(2.10.2014)

Filmy o psychicky labilných ľuďoch trpiacich duševnými poruchami ma vždy chytia za srdce. Alicina maniodepresia nebola výnimkou, aj keď si myslím, že v tomto prípade bol potenciál isto vyšší. Tá bipolárna afektívna porucha bola vykreslená dosť vierohodne, aj keď občas mi Alice prišla skôr autistická a nie len maniodepresívna. Každopádne, tento film bol naozaj na zamyslenie - ja osobne som s Alice skôr súcitil (ako s väčšinou duševne chorých ľudí. No a Kristen Wiig zahrala vynikajúco, len škoda že samotný príbeh sa niesol v neustále tej istej rovine a nemal žiadnu zaujímavejšiu epickú zápletku.(12.6.2015)

• - Natáčení začalo v červenci 2013 v Los Angeles a pokračovalo ve městě Indio v Kalifornii, v srpnu se poté filmovalo v Palm Springs. (Patw)