Vítejte u mě

Welcome to Me

Komedie / Drama

USA, 2014, 87 min

• mat.ilda

Ehm, mám připravené prohlášení a bude krátké - Amerika churaví nakažlivou hraniční poruchou osobnosti, která se přenáší přes obrazovky... živými přenosy. To jediné jsem si ze slabého odvaru možného dryjáku z psychické poruchy vylouhovala a nezúčastněně požila... Jinak, kdo má v hlavě bordel, ať si nezve návštěvy.(10.7.2015)

Jízda začíná. Sheldon Cooper v sukních aneb jak to vypadá, když mluvíte, ale nikdo vlastně pořádně nechápe, o čem to vlastně celou dobu tlacháte. Kristen Wigg je tak trochu „mimo“ s několika milióny v kapse, kupou nesplněných snů a po svém boku s nikým, kdo by ji brzdil. Sheldon by si pravděpodobně s podobným množstvím peněz natočil pokračování Star Treku nebo Firefly. Kristen dostane nápad na vlastní talk-show ve stylu Oprah. Šílenost střídá šílenost, koneckonců, představivosti bláznů se meze nekladou. Finále je sice prvoplánová záležitost a zapadá do klasické šablony podobných komedií, ale ono to vůbec nevadí. Vitální Kristen totiž svým nezčeřeným a lidskými starostmi nezatíženým optimismem působí kouzelně. Jedna z nejmilejších good-feeling komedií tohoto roku (TIFF 2014).(2.10.2014)

Jasně prachy táhnou. Ale pořizovat si za výhru v loterii vlastní talk show? To je sakra originální námět, a teď chraň tě ruko štěstěny, abych na lose někdy trumfla svůj osobní rekord, což je dvacka za dvacku. Protože jestli padne bank, hodně si promyslím, jestli mě fakt tak táhne barák na Mallorce, nebo bude zajímavější naběhnout na nejmenovanou českou telku a vytěsnit Ordinační hodiny osobitou sebereflexí o denní stopáži pět hodin. Nebo dvanáct? Hospodu zvládám bavit i těch dvanáct... Tak teď nevím. Možná si koupím ten barák na Mallorce a vystelu ho kamerama.(8.6.2015)

Film mě zaujal hlavně proto, že tam hraje Kristen Wiig. Ta mě zároveň poslední dobou přesvědčuje, že je výbornou herečkou a tady si to vysloveně užila. Příběhově už je to horší, protože se ve filmu mluví o Oprah, bohu, osudu a podobných věcech a to mi tak nějak nesedí. Jako nápad je to ale každopádně zajímavý.(25.1.2016)

"Máš puštěnou televizi. - Jo, už jedenáct let." Tak to je slušný výrobek, když tak dlouhou dobu bez odpočinku funguje, ale o tom to není. Tohle je o dámě, která zbohatla a zaplatila si možnost ukázat svou vytuněnou poruchu osobnosti s exhibicionistickými sklony v ujeté televizní talk show. Jezdí přitom na kole, na labuti, jí dort ze sekané, kastruje psy a vůbec to není tak zábavné, jak by to mohlo být. Nicméně k tomu zahráli mí oblíbenci Pixies a pro upřímné lidi mám slabost, takže se třemi hvězdami neváhám. Jen doufám, že nikdy nikomu neřeknu nic o tom, jak jsem si to během jediného odpoledne rozdal s farářem, nafukovací pannou a stádem bizonic.(14.4.2016)

• - Natáčení začalo v červenci 2013 v Los Angeles a pokračovalo ve městě Indio v Kalifornii, v srpnu se poté filmovalo v Palm Springs. (Patw)

• - Herečka, ktorá hrá mamu Kristen Wiig, je v skutočnosti mama režisérky filmu. (dwdb)