Vítejte u mě

Welcome to Me

Komedie / Drama

USA, 2014, 87 min

• rikitiki

Parodie na talk show a reality show, které ukazují šílenosti bez nápadu, nebo s otřesnými nápady, a stejně to někdo vysílá a někdo se na to dívá? Ve snímku Vítejte u mě je autorem i hlavním aktérem osoba přiznaně trpící psychickou chorobou…. Nemám ráda, když se dělá legrace z duševně nemocných, pokud to není chytře uděláno a pokud se ta legrace nestrefuje téměř výlučně do těchto postižených – což, bohužel, v tomhle filmu bylo. Taky nemám ráda trapné situace a tady jich bylo požehnaně. ___ Nápad dobrý, provedení nedotažené a slabé.(12.2.2018)

"Welcome To Me" je celkom príjemne sledovateľný a osviežujúci film s fantastickou Kristen Wiig v hlavnej role. Prvá polka filmu bola fantastická, vtipná, uvoľnená a veľmi dobre sa sledovala. Najmä odtiaľ prichádzala všetka komédia. V druhej polke to nejde dole vodou, ale je podľa mňa trošku menej zaujimavá. Tvorcovia chcú dať do popredia hlavnú myšlienku, ktorá je pekná, no na druhú stranu je tu pár scénok, kde som si nebol istý, či nešli trošku ďaleko. Plus je film asi oveľa smutnejší než je nutné. Ale zase je dobré vidieť, čo Alicina šou spôsobí jej priateľstvu s Ginou. Som rád, že som film videl, a možno si ho niekedy pozriem aj znovu. Ide podľa mňa o dobrý kúsok, na ktorý som sa rád pozrel. A možno by som sa k nemu aj v budúcnosti vrátil.(23.5.2015)

"Máš puštěnou televizi. - Jo, už jedenáct let." Tak to je slušný výrobek, když tak dlouhou dobu bez odpočinku funguje, ale o tom to není. Tohle je o dámě, která zbohatla a zaplatila si možnost ukázat svou vytuněnou poruchu osobnosti s exhibicionistickými sklony v ujeté televizní talk show. Jezdí přitom na kole, na labuti, jí dort ze sekané, kastruje psy a vůbec to není tak zábavné, jak by to mohlo být. Nicméně k tomu zahráli mí oblíbenci Pixies a pro upřímné lidi mám slabost, takže se třemi hvězdami neváhám. Jen doufám, že nikdy nikomu neřeknu nic o tom, jak jsem si to během jediného odpoledne rozdal s farářem, nafukovací pannou a stádem bizonic.(14.4.2016)

• kajda.l

Přátelství za sedm mega. Tak lacinou disneyovskou pointu si dospěle tvářící film nezaslouží. Wiigová přehrává a komplikovanému charakteru své postavy nerozumí (vykreslení člověka s poměrně závažným duševním onemocněním jako "milého, smutného klauna" mě snad až uráží), znuděný Robbins předepisuje Abilify, diagnózový mariáš. Nesmysl kam se podíváš. Komedie k zbláznění nudná. Dramatické situace k smíchu. Ojoj, tak tady něco nehraje. A navrch teplouší romance. Na tyhle "good looking" filmečky oscilující mezi hollywoodskou velkolepostí a tvůrčí nezávislostí začínám být poněkud alergický. Zde totiž nenajdete onu velkolepost a už vůbec ne inteligentní scénář. Film, který uvedl do maniodeprese mě. Kastrovat domácí zvířenu v tólkšou snad není možno ani v zemi neomezených možností.(23.1.2016)

Film mě zaujal hlavně proto, že tam hraje Kristen Wiig. Ta mě zároveň poslední dobou přesvědčuje, že je výbornou herečkou a tady si to vysloveně užila. Příběhově už je to horší, protože se ve filmu mluví o Oprah, bohu, osudu a podobných věcech a to mi tak nějak nesedí. Jako nápad je to ale každopádně zajímavý.(25.1.2016)

• - Natáčení začalo v červenci 2013 v Los Angeles a pokračovalo ve městě Indio v Kalifornii, v srpnu se poté filmovalo v Palm Springs. (Patw)