Vítejte u mě

Welcome to Me

Komedie / Drama

USA, 2014, 87 min

"Máš puštěnou televizi. - Jo, už jedenáct let." Tak to je slušný výrobek, když tak dlouhou dobu bez odpočinku funguje, ale o tom to není. Tohle je o dámě, která zbohatla a zaplatila si možnost ukázat svou vytuněnou poruchu osobnosti s exhibicionistickými sklony v ujeté televizní talk show. Jezdí přitom na kole, na labuti, jí dort ze sekané, kastruje psy a vůbec to není tak zábavné, jak by to mohlo být. Nicméně k tomu zahráli mí oblíbenci Pixies a pro upřímné lidi mám slabost, takže se třemi hvězdami neváhám. Jen doufám, že nikdy nikomu neřeknu nic o tom, jak jsem si to během jediného odpoledne rozdal s farářem, nafukovací pannou a stádem bizonic.(14.4.2016)

"Welcome To Me" je celkom príjemne sledovateľný a osviežujúci film s fantastickou Kristen Wiig v hlavnej role. Prvá polka filmu bola fantastická, vtipná, uvoľnená a veľmi dobre sa sledovala. Najmä odtiaľ prichádzala všetka komédia. V druhej polke to nejde dole vodou, ale je podľa mňa trošku menej zaujimavá. Tvorcovia chcú dať do popredia hlavnú myšlienku, ktorá je pekná, no na druhú stranu je tu pár scénok, kde som si nebol istý, či nešli trošku ďaleko. Plus je film asi oveľa smutnejší než je nutné. Ale zase je dobré vidieť, čo Alicina šou spôsobí jej priateľstvu s Ginou. Som rád, že som film videl, a možno si ho niekedy pozriem aj znovu. Ide podľa mňa o dobrý kúsok, na ktorý som sa rád pozrel. A možno by som sa k nemu aj v budúcnosti vrátil.(23.5.2015)

• mat.ilda

Ehm, mám připravené prohlášení a bude krátké - Amerika churaví nakažlivou hraniční poruchou osobnosti, která se přenáší přes obrazovky... živými přenosy. To jediné jsem si ze slabého odvaru možného dryjáku z psychické poruchy vylouhovala a nezúčastněně požila... Jinak, kdo má v hlavě bordel, ať si nezve návštěvy.(10.7.2015)

Před Kristen teda klobouk dolů. K zapamatování byla už ve Walterovi , ale tam přece jen její role zase až tak hlavní nebyla. Tady tahle velmi sympatická herečka ukázala, že není jen hezká ozdoba, po boku slavnějšího partnera, ale že dokáže zahrát i jiné role a všechny ostatní odsoudit do role přísedících. I v téhle nelehké úloze obstála a dokázala že se s ní musí do budoucna určitě počítat. Aneb když máš svůj sen, běž za ním, možná to i vyjde. Bez ohledu na Tvůj zdravotní stav. Za pokus to stojí.(5.6.2015)

Filmy o psychicky labilných ľuďoch trpiacich duševnými poruchami ma vždy chytia za srdce. Alicina maniodepresia nebola výnimkou, aj keď si myslím, že v tomto prípade bol potenciál isto vyšší. Tá bipolárna afektívna porucha bola vykreslená dosť vierohodne, aj keď občas mi Alice prišla skôr autistická a nie len maniodepresívna. Každopádne, tento film bol naozaj na zamyslenie - ja osobne som s Alice skôr súcitil (ako s väčšinou duševne chorých ľudí. No a Kristen Wiig zahrala vynikajúco, len škoda že samotný príbeh sa niesol v neustále tej istej rovine a nemal žiadnu zaujímavejšiu epickú zápletku.(12.6.2015)

• - Natáčení začalo v červenci 2013 v Los Angeles a pokračovalo ve městě Indio v Kalifornii, v srpnu se poté filmovalo v Palm Springs. (Patw)