Křtiny

Krst

The Christening

Drama / Thriller

Polsko, 2010, 85 min

Příběh je zajímavý, ale nemyslím si, že nějak zvlášť originální. Čili rozhodovalo zpracování. Líbily se mi kontrastní situace drsnosti mafie a citlivého vztahu k synovi. Blízkost smrti a uvědomění si svého života v dalším kotrastu s tím, co s člověkem dokážou udělat peníze a za kolik nakonec stojí přátelství.(27.3.2011)

To, že to je realisticky natočené (z pohledu nás laiků, kteří nevíme jak vypadá realná polská mafie) a že v tom je jedna brutálnější scéna (opět zas tak nějak moc brutální není, vlastně je mimo záběr), ještě neznamená, že je to kvalitní film. ravda - otupělému festivalovému publiku může přijít snímek, který má kontinuální a uzavřený děj a klasickou stavbu jako skvělý ... to nepopírám ehm. Sice tu máme jakože šokující finále, ale opět v kontextu světové kinematografie není nijak nové ani překvapující.(23.2.2012)

,,SVĚT NEZMĚNÍŠ, BUĎTO BUDEŠ KOZÁKEM NEBO NUZNÝM CHUDÁKEM....“ /// … minulost si vás dokáže najít i v Polsku… Reálie podobný těm našim – přeci jen jsme demokracii budovali v podobným duchu (že Václave. Václave? Kam zas kurva… aha umřel. Tak soráč…). Filmařinou mi to připomíná spíš ruskou školu (že Bratře). Dva kámoši a jejich malé komorní ,,D“(rama). (Něco jako naše Vendeta? Jasan. Třeba. Vidíš, že nemeleš jen píčoviny…). Jen se mi zdá, že přes svou umírněnou stopáž stejně nemá ve svý délce po tý dramatický stránce čím ohromit (ty krávo, nechceš radši napsat, že je zbytečně moc dlouhý?...). Napětí pramenící z očekávání nevyhnutelnýho – tedy z neděle, soráč, ale osoby vomlácený nejen demokracií, ale i totalitou asi na rypák nepadnou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žeru příběhy podle skutečnejch událostí. 2.) Trochu jsem žvanil (v diskuzi na ČSFD? Poldům? A kurva…). 3.) Slíbil jsem, že zaplatím…. 4.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(14.8.2012)

Polská kinematografie, a to nikoli jen ta starší, stojí pořád za to. Snímek "Křtiny" je toho důkazem. Film o přátelství, ale také o tom, jak nás dokáže život změnit, ale ještě více o tom, jak nás dožene naše minulost, která nikdy nespí. Každý čin má své následky, je jen otázkou, kdy k nim dojde. Vyhnout se jim nelze.(4.8.2017)

Wrona mnohých zaujal snímkom s ľahkým nádychom mysteriózna pod titulom "Demon". Keďže mi je žáner drámy blízky, skúsil som aj ranu "naslepo" v podobe "Krštenia". No a čuduj sa svete, videl som dva snímky ako cez kopirák zrobené, takže komu sa pozdával prvo menovaný, toto taktiež nebude najhoršia voľba pre unudený podvečer.(23.8.2016)

• - Scénář je volně založen na skutečném příběhu muže, který se po své zločinecké minulosti přestěhoval do Varšavy, aby začal nový život. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)