poster

Křtiny

 • Polsko

  Chrzest

 • slovenský

  Krst

 • anglický

  The Christening

Drama / Thriller

Polsko, 2010, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sehe
  ****

  Z varšavského podsvetia veľmi drsný príbeh o dvoch kamarátoch.Režisér Marcin Wrona dokázal realisticky zobraziť brutalitu,aká vládne v mafii.Hlavný hrdina Michal sa snaží žiť slušný život.Má mladú rodinu,prosperujúcu firmu,luxusný byt vo Varšave.Chystá krstiny svojho syna a krstným otcom sa má stať jeho starý priateľ Janek.Postupne sa odhaľuje ich spoločná minulosť a pre Michala už neexistuje žiadnej cesty ani úniku pred záverečnou smrťou.Veľmi dobrý film.(11.11.2010)

 • Krosmen
  ***

  Příběh je zajímavý, ale nemyslím si, že nějak zvlášť originální. Čili rozhodovalo zpracování. Líbily se mi kontrastní situace drsnosti mafie a citlivého vztahu k synovi. Blízkost smrti a uvědomění si svého života v dalším kotrastu s tím, co s člověkem dokážou udělat peníze a za kolik nakonec stojí přátelství.(27.3.2011)

 • Pavlínka9
  ****

  Film, který nemá zas tak originálné téma, ale je hodně ze života. Bezmoc a beznaděj, která je ve filmu všudepřítomná, je zvýrazněna očními kontakty mezi hrdinami, kteří vědí, co se děje, ale nejsou si zcela jisti, co bude dál. Čtvrtou hvězdičku dávám především za konec filmu, který je, jak solidární a realistický, tak krutý, ale spravedlivý.(9.4.2011)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Wrona mnohých zaujal snímkom s ľahkým nádychom mysteriózna pod titulom "Demon". Keďže mi je žáner drámy blízky, skúsil som aj ranu "naslepo" v podobe "Krštenia". No a čuduj sa svete, videl som dva snímky ako cez kopirák zrobené, takže komu sa pozdával prvo menovaný, toto taktiež nebude najhoršia voľba pre unudený podvečer.(23.8.2016)

 • Fr
  ***

  ,,SVĚT NEZMĚNÍŠ, BUĎTO BUDEŠ KOZÁKEM NEBO NUZNÝM CHUDÁKEM....“ /// … minulost si vás dokáže najít i v Polsku… Reálie podobný těm našim – přeci jen jsme demokracii budovali v podobným duchu (že Václave. Václave? Kam zas kurva… aha umřel. Tak soráč…). Filmařinou mi to připomíná spíš ruskou školu (že Bratře). Dva kámoši a jejich malé komorní ,,D“(rama). (Něco jako naše Vendeta? Jasan. Třeba. Vidíš, že nemeleš jen píčoviny…). Jen se mi zdá, že přes svou umírněnou stopáž stejně nemá ve svý délce po tý dramatický stránce čím ohromit (ty krávo, nechceš radši napsat, že je zbytečně moc dlouhý?...). Napětí pramenící z očekávání nevyhnutelnýho – tedy z neděle, soráč, ale osoby vomlácený nejen demokracií, ale i totalitou asi na rypák nepadnou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žeru příběhy podle skutečnejch událostí. 2.) Trochu jsem žvanil (v diskuzi na ČSFD? Poldům? A kurva…). 3.) Slíbil jsem, že zaplatím…. 4.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(14.8.2012)

 • - Scénář je volně založen na skutečném příběhu muže, který se po své zločinecké minulosti přestěhoval do Varšavy, aby začal nový život. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace