poster

Křtiny

 • Polsko

  Chrzest

 • slovenský

  Krst

 • anglický

  The Christening

Drama / Thriller

Polsko, 2010, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Tiene minulosti dobiehajú bývalého člena mafiánskej grupy. Do toho menej nápadito vsunuté otázky primeranosti odplaty, pevnosti priateľstva a tak. Celkové vyznenie tak pôsobí dojmom už videného. Príbeh je ladený do studených odtieňov modrej a zároveň je predchnutý fatalistickou nemožnosťou čeliť existujúcej hrozbe, pričom vyústenie naznačuje už úvodná reprodukcia biblickej rytiny Albrechta Dürera o Kainovom zabití Ábela.(18.3.2013)

 • Ruut
  ***

  To, že to je realisticky natočené (z pohledu nás laiků, kteří nevíme jak vypadá realná polská mafie) a že v tom je jedna brutálnější scéna (opět zas tak nějak moc brutální není, vlastně je mimo záběr), ještě neznamená, že je to kvalitní film. ravda - otupělému festivalovému publiku může přijít snímek, který má kontinuální a uzavřený děj a klasickou stavbu jako skvělý ... to nepopírám ehm. Sice tu máme jakože šokující finále, ale opět v kontextu světové kinematografie není nijak nové ani překvapující.(23.2.2012)

 • Rosana
  ***

  Skvěle natočený, ale velmi ošklivý film. Realisticky se dotýká mafiánské tématiky a nemilosrdně krade divákovi iluze o hrdinech, kteří v americkém filmu z jakékoliv lapálie uniknou.(1.8.2011)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Wrona mnohých zaujal snímkom s ľahkým nádychom mysteriózna pod titulom "Demon". Keďže mi je žáner drámy blízky, skúsil som aj ranu "naslepo" v podobe "Krštenia". No a čuduj sa svete, videl som dva snímky ako cez kopirák zrobené, takže komu sa pozdával prvo menovaný, toto taktiež nebude najhoršia voľba pre unudený podvečer.(23.8.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Nevím jestli mám prostě jenom štěstí na kvalitní polský filmy a nebo co polskej film to klenot, ale tohle mě poslalo k zemi. Nekompromisní, realistický, drsný jak obrazem, tak příběhem. Poláci se s tím fakt neserou hoděj ti syrový maso bez oblohy a nažer se.(9.11.2014)

 • - Scénář je volně založen na skutečném příběhu muže, který se po své zločinecké minulosti přestěhoval do Varšavy, aby začal nový život. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace