Křtiny

Krst

The Christening

Drama / Thriller

Polsko, 2010, 85 min

Příběh je zajímavý, ale nemyslím si, že nějak zvlášť originální. Čili rozhodovalo zpracování. Líbily se mi kontrastní situace drsnosti mafie a citlivého vztahu k synovi. Blízkost smrti a uvědomění si svého života v dalším kotrastu s tím, co s člověkem dokážou udělat peníze a za kolik nakonec stojí přátelství.(27.3.2011)

Na to, že měly Křtiny Febiofest totálně pod palcem, tak jsem byl docela zklamaný. Depresivní příběh o složité situaci chlapa, který se dostal do problémů s bývalými mafiánskými kolegy...no, nečekané zvraty, perfektní herecké výkony..ale nějak to na mě působilo nesymtaticky. Připadá mi, že všechny filmy, kde se vyskytuje mafie mezi sebou soutěží o to, kdo předvede větší brutalitu.(9.6.2011)

Ked sme sa po dlhsej dobe rozhodli skocit do kina na europsku produkciu, nevedeli sme co cakat od polskeho filmu. Pozitivne nas prekvapila surova realistickost sucasneho mestskeho zivota (najma ked sa zapletiete s mafianmi) a jazyk velmi podobny slovenskej vychodnarcine. :) Herecke vykony hodne ocenenia, lez zaver to predsalen trosku dokazil. Nebyt toho, 4* by boli tam. 7/10.(31.12.2012)

Polská kinematografie, a to nikoli jen ta starší, stojí pořád za to. Snímek "Křtiny" je toho důkazem. Film o přátelství, ale také o tom, jak nás dokáže život změnit, ale ještě více o tom, jak nás dožene naše minulost, která nikdy nespí. Každý čin má své následky, je jen otázkou, kdy k nim dojde. Vyhnout se jim nelze.(4.8.2017)

Wrona mnohých zaujal snímkom s ľahkým nádychom mysteriózna pod titulom "Demon". Keďže mi je žáner drámy blízky, skúsil som aj ranu "naslepo" v podobe "Krštenia". No a čuduj sa svete, videl som dva snímky ako cez kopirák zrobené, takže komu sa pozdával prvo menovaný, toto taktiež nebude najhoršia voľba pre unudený podvečer.(23.8.2016)

• - Scénář je volně založen na skutečném příběhu muže, který se po své zločinecké minulosti přestěhoval do Varšavy, aby začal nový život. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)