• FlyBoy

Kto by to bol čakal, že jedného dňa si bušič Jason kúpi Zoo, stretne tam stratenú Charlotte a stane sa starostlivým tatkom i báječným gazdom. Spýtam sa ale takto, nestačilo už toho preháňania? Uf, Crowe bol vždy taká vlezdoprdelka, no tentokrát je patrné, že sa do toho zadku chce natlačiť celý a ostať tam čo najdlhšie. Pokiaľ sa v kabínach/kuloároch rozplýval nad športovým duchom/biznisom alebo v koncertných backstageoch nad neuveriteľne páčivou novinárčinov - bolo to viacmenej v poriadku. U "Jerryho" ma uspokojilo zobrazenie nekonečného prívalu ruchu/stresu/prehier i výhier s ktorými sa fundovaný hráčsky agent musel vysporiadať aby dosiahol kýženú rovnováhu. "Na pokraji slávy" som bol zas ešte oveľa intenzívnejšie uzemnený tým nádherním stmelením sedemdesiatkového hudobníckeho prostredia a anekdoty o jednom enormne nadanom novinárovi. Avšak v tejto zoologickej záhrade mi nevadia snáď len tie zvieratká a dve solídne klapky (laptop, kaviareň), inak sa to zasekáva od meravých hercov, cez citlivuškársky skript až po ošúchanú réžiu. V miestach kde sa to tvári závažne, ma doráža tá vytŕčavá teatrálnosť a pokusy o žart miznú ako prd vo vetry. Tak premrštene idylickú kravinu o prekonávaní smútku a nových začiatkoch som už dlho nevidel a po tomto prepatetizovanom delikte si na C.C. dám do budúcnu riadneho bacha.(10.1.2012)

Tak toto som vôbec nečakal, ale každou jednou minútou ma ten film bavil viac a viac. Veľmi pohodový rodinný film, jeden z najlepších za posledné roky. Herci príjemní, nápad lákavý a krásna hudba (http://www.youtube.com/watch?v=8waxPo-tfG0). Neodolateľné a dojalo ma to.(2.4.2012)

Hele, já už sem na tohle intenzívní bulení dvacet minut před koncem filmu asi už moc starej, to mi laskavě nedělejte todlecto. Takhle sprostě a brutálně mě naposledy vyždímal statečnej Frodo Pytlík na břehu Anduiny, a to už jakože bude pěknejch pár let... No nic. Damona a zviřátka budu odteď doporučovat, kudy chodím!(13.3.2016)

Pozitivní dělovka, která se opírá o typické trademarky, které Crowe sype do každého svého filmu. Silné postavy se kterými nelze moc nesympatizovat, nějaké to jiskření hlavních hrdinů, společný cíl pro který je potřeba něco udělat, špetka emocí a osobnostních postojů které je potřeba změnit a jedna z uvolňovaček roku je na světe. Cameron to tentokrát nebral úplně ze široka a natočil skromný, komorní film, který je ale emocionálně transparentní a sympatický, ačkoliv je vlastně zoufale neoriginální a obyčejný. Ale i vypiplat si postavy, dialogy a přidat chytlavý soundtrack je v takovémhle provedení docela kumšt. Poslední scéna je TOP.(21.4.2016)

Cameron Crowe ma ozaj prekvapil, keď sa obul do emociálnych topánok a dobre spracoval silné témy (deti a ich tragédiu, pomoc zvieratám), ktoré ľuďom nie raz silno zovrú srdce a tak vytvoril " tri zázračné oriešky ako v rozprávke o popoluške", ktorých obsahom bolo pekné a príjemné prekvapenie. V prvom bola výborná kamera, ktorá ponúkala jeden pekný obraz za druhým, či už z prírody, alebo dobrým snímaním hercov. Tiež sa mi páčilo, keď spomienky, ktoré prebehovali Benjaminovou hlavou, boli zachytené v odraze jeho okuliarí. V druhom sa skrývalo výborné rodinné dobrodružstvo so smutnými, ale aj veselými výstupmi na čele s malým anjelom, ktorého bez chýb stvárnila Meggie Elizabeth a nakoniec tretí oriešok, ktorý ukrýval presvedčivý výkon Matta Damona aj, keď tu by som prijal ak by mu maskérky pridali trocha na veku, pretože jeho vek nebol práve adekvátny k veku jeho dvoch detí. K úspešnosti filmu sa pripojila aj hudba a hoci len z vedľajšej úlohy aj Scarlett Johansson, ktorá priviedla dobrý romantický podtón. Takže ak máte problém a trému s prezentáciou a rozhovorom s ľuďmi spomeňte si na 20 sekúnd za ktorých to musíte zo seba vysypať. 70%(16.5.2012)

• Matt Damon

• - V okamžiku, kdy filmový Benjamin Mee (Matt Damon) šplhá na poražený strom, skutečného Benjamina Meeho i s dcerou Ellou, jíž ve filmu pod jménem Rosie ztvárnila dětská herečka Maggie Elizabeth Jonesová, lze spatřit hned v první řadě přicházejících návštěvníků. (Conspi)

• - Cameron Crowe jel přesvědčit Matta Damona, aby vzal roli Benjamina, přímo na na natáčení filmu Opravdová kuráž (2010). (movieband)

• - Cameron Crowe a Fox Studios boli pred a počas natáčania opakovane kontaktovaný a upozorňovaný organizáciou PETA na zlé zaobchádzanie so zvieratami pri ich výcviku a o nevhodnosti podporovania ich väznenia. Organizácia opakovane požadovala, aby vo filme neboli použité živé zvieratá, ale vytvorené počítačovo, podľa vzoru Zrodenie planéty opíc (2011). (whack)