Koupili jsme ZOO

• slovenský

Kúpili sme ZOO

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 119 min

Guilty pleasure. Nechutně sluníčkový film, kterému jsem tu sluníčkovost s chutí spolknul, protože má triumfy jako Camerona, Scarlett, Jónsiho, sympatické dětské herce a ňuňu žvižátka. Kdyby takhle vypadaly všechny rodinné filmy, svět by byl mnohem příjemnější místo k životu. A pro Siguří fandy navíc jeden roztomilý odkaz na Heimu.(27.3.2012)

Rodinný filmek k sobotnímu večeru, velice nenáročný, občas se snaží hrát na city, ale moc mu to nejde... De facto děje se tu moc nedočkáme, takže epika ustupuje do pozadí hned za lyriku. Vnutí se sem nečekaně dvě lásky ke tří členné rodině, z toho jednomu členu jsou čtyři roky... Damon a Johansson nespasí všechno...(27.4.2013)

Pro Croweovy nakažlivé emoce a vytříbené soundtracky mám očividně větší slabost, než jsem myslel. We bought a Zoo je v mnoha ohledech až otravny film (sledování jsem si zpříjemňoval pátráním po nejbrutálnějším způsobu, jakým by mohla ta holčička zemřít), ale když Crowe vystrčí růžky, pořád to stojí za to.(2.4.2012)

„A vôbec sa mi nepáčilo, ako nakopol tú užovku!“ Trvalo mi 6 rokov, kým som sa na tento film odhodlal. Z nejakého dôvodu som z neho mal obavy. Neviem prečo. A nakoniec je z toho jeden z najlepších filmov roka. Síce je to dlhé, ale, pravdupovediac, tie postavy, ľudské i zvieracie, sú natoľko úžasné, jedinečné a zábavné, že by som možno bez problémov bral aj štvorhodinový režisérsky strih. V širokom spektre sympatických postáv je ťažké vybrať si svoju najobľúbenejšiu, ale u mňa to zrejme bol pošuk Angus Macfadyen. Scenár nie je síce nejako extrémne objavne originálny, ale napriek tomu je dostatočne svieži a iný na to, aby ste sa nenudili. Je to vtipné, je to dojemné a je to pôvabné („Zabuchla som sa do teba a neviem to nijako pochopiť.“). Má to všetko, vrátane pávov. V neposlednom rade snímka obsahuje strašne veľké množstvo podarených hlášok („Hej, pane, všetci tu hovoria, že si kok*ot, ja teda neviem, čo to znamená, ale neverím tomu.“) a dialógov („Si podozrivo pokojný.“ – „Hmmmm...“ – „Ty si pil?“ – „Celú noc.“). A má to super myšlienku, ktorá sa dá použiť v reálnom živote, že aj na najhoršie veci vám stačí v podstate len pár sekúnd odvahy a potom to už ide. Pre mňa najlepší film Camerona Crowea. „Keď máš dobré pohnútky, nič ťa nezastaví.“(7.5.2017)

Pozitivní dělovka, která se opírá o typické trademarky, které Crowe sype do každého svého filmu. Silné postavy se kterými nelze moc nesympatizovat, nějaké to jiskření hlavních hrdinů, společný cíl pro který je potřeba něco udělat, špetka emocí a osobnostních postojů které je potřeba změnit a jedna z uvolňovaček roku je na světe. Cameron to tentokrát nebral úplně ze široka a natočil skromný, komorní film, který je ale emocionálně transparentní a sympatický, ačkoliv je vlastně zoufale neoriginální a obyčejný. Ale i vypiplat si postavy, dialogy a přidat chytlavý soundtrack je v takovémhle provedení docela kumšt. Poslední scéna je TOP.(21.4.2016)

• - Cameron Crowe jel přesvědčit Matta Damona, aby vzal roli Benjamina, přímo na na natáčení filmu Opravdová kuráž (2010). (movieband)

• - Časového dilema si lze všimnout v podobě data otevíracího dne, které je v kalendáři zaznamenáno na sobotu 7. července 2010. K tomuto datu připadá ve skutečnosti středa. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii v Los Angeles, Thousand Oaks nebo Pasadeně. (Terva)