,,NOVÉ MÍSTO, NOVÝ ZAČÁTEK. KOUPILI JSME ZOO!“..... /// Taťka Matt Damon (jehož druhý jméno je nebezpečí), nepočítal s jednou věcí – že mu umře žena a dětem (logicky...) máma. Dělá co může (dyť víte, nestíhá, chaos v domácnosti atd.), k ,,protúrování“ se mu nabízí (téměř) každá svobodná mamča, ale smutek je sviňa. Vypořádat se s tím musí i děti a tak se nás všichni pospolu snaží přesvědčit, že na depresi a zapomnění je nejlepší koupit si Zoo. Nevím, jestli úplně všechno budou brát děti jako cestu za dobrodružstvím, páč se tady i maličko kecá a celej ten rodinnej pokus o návrat k normálnosti vobčas sklouzává k bezkrevný sázce na citový a citlivý věci, jako se podívat tygrovi naposledy do vočí (všichni tam jednou musíme...), zbytek má zachránit ksichtík malý Rosie (je hezčí než ten Mattův) a na 50 druhů ,,zvížátek“ (z nichž 7 je ohroženejch). Tady by všichni mohli držet palečky, aby se dílo podařilo a taťka dokázal.... prostě to dokázal a všechno mohlo směřovat k Happy endu. Nebo né? Neboj, je to rodinnej film... možná bude spíš pro ty starší, kteří jsou připraveni na dojímačku smrtí, životem, zvířaty, lidmi, sluncem, deštěm, láskou... Takže jestli tohle chcete... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,We Bought a Zoo“ od Benjamina Mee číst nebudu. 2.) Přemejšlím, kde utopit prachy (fotbalovej klub už mám). 3.) Zjistím, že zachraňovat nepotřebuje jen Ryan, Willy nebo Winter. 4.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(19.3.2012)

Na Matta je pěkný pohled o tom žádná, dokonce i Scarlettka je čím dál zralejší, herecky vzato. Nejvíc mě ovšem zaujal šikovný mladíček se zajímavým jménem Colin Ford, z něhož bude alfa samec jako Spar, pokud to nějak do své cca třicítky příliš nepodělá. Kýčovitost, otravné kliše a zbytečná délka filmu nejdou překousnout ničím výše popsaným, ani milá zvířátka v ZOO tentononc nedokázala zachránit. Moje cynické uvnitř JÁ mě donutilo dokoukat jen za cenu očekávání, kdy dojde k předvídatelnému zvířecímu páření mezi Benem a Kelly, což se stalo podobně kostrbatým způsobem, na jakém principu byl vystaven celý přeslazený film.(22.9.2014)

Vše co mi jinde přijde stokrát ohrané a nudné tady krásně fungovalo. Je to takový rodinný film s romantickým nádechem, kde jsem si říkala, že to trochu přehnali s tím, že by někdo mohl koupit ZOO, než jsem zjistila, že to je skutečný příběh. Herci byli bezvadní (musím obzvlášť pochválit tu malou holčičku), zvířátka také a do toho mi ještě zahráli Sigur Rós, nemám si tedy vůbec na co stěžovat.(10.3.2014)

Velmi, VELMI sympatické překvapení, namísto rozjuchané komedie (jakou jsem naivně čekal) moc milý (byť taky lehce naivní) film s výborným Damonem a řadou velmi dobře hrajících ostatních herců a hereček. Dojemné scénky jsou servírovány umírněně a vyváženy odlehčenými místy, závěr je ale silně slzopudný a i já jsem musel utřít oko (něco mi do něj spadlo). Fakt příjemný film.(7.1.2018)

Hezký, milý příběh, který ale nic zásadního nepřináší. Zkrátka rodinný film se vším všudy. Zvířata a děti vždycky pobaví, malá Maggie Elizabeth Jones má aspoň 5 parádních dětských hlášek, Elle Fanning má talent jako její sestra; a kdo by byl řekl, že Scarlett tak věrně sedne role ošetřovatelky, ale nejen jí. Všichni jsou tak milí, zavání to patosem, ale co, kdo by taky očekával akci nebo nějak promakaný děj. Takže v rámci žánru si dovolím přestřelit na 4*. # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(19.3.2012)

• - Cameron Crowe a Fox Studios boli pred a počas natáčania opakovane kontaktovaný a upozorňovaný organizáciou PETA na zlé zaobchádzanie so zvieratami pri ich výcviku a o nevhodnosti podporovania ich väznenia. Organizácia opakovane požadovala, aby vo filme neboli použité živé zvieratá, ale vytvorené počítačovo, podľa vzoru Zrodenie planéty opíc (2011). (whack)

• - Krátce potom, co Rosie Mee (Maggie Elizabeth Jones) zhotoví u kuchyňské linky dvojici sendvičů, vkládá první do vakuového obalu, který popisuje, aby vzápětí kamerový záběr odhalil chybu v podobě nadepsaného avšak prázdného obalu. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii v Los Angeles, Thousand Oaks nebo Pasadeně. (Terva)