Koupili jsme ZOO

• slovenský

Kúpili sme ZOO

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2011, 119 min

Hezký, milý příběh, který ale nic zásadního nepřináší. Zkrátka rodinný film se vším všudy. Zvířata a děti vždycky pobaví, malá Maggie Elizabeth Jones má aspoň 5 parádních dětských hlášek, Elle Fanning má talent jako její sestra; a kdo by byl řekl, že Scarlett tak věrně sedne role ošetřovatelky, ale nejen jí. Všichni jsou tak milí, zavání to patosem, ale co, kdo by taky očekával akci nebo nějak promakaný děj. Takže v rámci žánru si dovolím přestřelit na 4*. # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(19.3.2012)

Krásný "feel good movie", kterému prakticky nic nechybí. Příběh je poutavý a uvěřitelný, herci jsou skvělí (i ti dětští, kteří jsou i přirození a nepřehrávají) no a taková ta roztomiloučká zvířátka berte jako bonus. We Bought a Zoo snese srovnání s filmem The Descendants, tematicky jsou si tyto snímky hodně podobné (když to "ostrouháte" dostanete dva různé příběhy na jedno téma - ztráta matky) a zatímco The Descendants má jednoho Oscara a čtyři nominace, Zoo nemá ani jednu. Proč, divíte se? Zatímco se u prvního zmiňovaného snímku se akademici mohli ztotožnit s hlavním hrdinou (stárnoucí chlap, který má peněz na rozdávání a chce nás přesvědčit, že je na tom stejně, jako my všichni, samozřejmě s tím rozdílem, že my ty peníze nemáme a nežijeme na Havaji) tady není nic takového a možná proto se mi tento film líbil mnohem víc. Přišel mi tak nějak upřímnější, tak nějak lepší a hlavně jsem si z něj něco odnesl. Opravdu někdy stačí 20 vteřin šílené odvahy… 95 %.(3.9.2012)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $75,624,550Tržby Celosvetovo $120,081,841Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,238,858 //počet predaných kusov 1,020,209Tržby za predaj DVD v USA $27,389,176 //počet predaných kusov 1,790,527║ No teda milé prekvapenie, hoci nezaobíde sa to bez sentimentu ale v tomto prípade to fakt hrá s príbehom bez toho aby to akokoľvek otravovalo, herci sú výborný, miestami to má úžasný emociálny náboj, krásna doprovodná hudba, dobrá kamera a réžia, príjemná oddychovka pri ktorej upadne nejedna slza. /100%/(9.2.2013)

Veľmi jednoduchý, účelový film pre presne definovanú skupinu divákov, ku ktorej nepatrím. Vlastne ma zaujal iba Matt Damon, ktorý od Bourneovských, Čarodejníckych a Huntingovských čias dosť zmenil výzor a nebolo to iba postavou, ktorú stvárňoval. Film nemal šancu ma niečím zaujať, bol príliš americký, falošne dojímajúci a zvieratkami si pomáhajúci. Jeho jediným pozitívom, za ktoré má tri hviezdičky bolo, že ma nenaštval.(4.6.2013)

Cameron Crowe ma ozaj prekvapil, keď sa obul do emociálnych topánok a dobre spracoval silné témy (deti a ich tragédiu, pomoc zvieratám), ktoré ľuďom nie raz silno zovrú srdce a tak vytvoril " tri zázračné oriešky ako v rozprávke o popoluške", ktorých obsahom bolo pekné a príjemné prekvapenie. V prvom bola výborná kamera, ktorá ponúkala jeden pekný obraz za druhým, či už z prírody, alebo dobrým snímaním hercov. Tiež sa mi páčilo, keď spomienky, ktoré prebehovali Benjaminovou hlavou, boli zachytené v odraze jeho okuliarí. V druhom sa skrývalo výborné rodinné dobrodružstvo so smutnými, ale aj veselými výstupmi na čele s malým anjelom, ktorého bez chýb stvárnila Meggie Elizabeth a nakoniec tretí oriešok, ktorý ukrýval presvedčivý výkon Matta Damona aj, keď tu by som prijal ak by mu maskérky pridali trocha na veku, pretože jeho vek nebol práve adekvátny k veku jeho dvoch detí. K úspešnosti filmu sa pripojila aj hudba a hoci len z vedľajšej úlohy aj Scarlett Johansson, ktorá priviedla dobrý romantický podtón. Takže ak máte problém a trému s prezentáciou a rozhovorom s ľuďmi spomeňte si na 20 sekúnd za ktorých to musíte zo seba vysypať. 70%(16.5.2012)

• - Amy Adams, Mary Elizabeth Winstead a Rachel McAdams byly zvažovány pro roli, kterou nakonec dostala Scarlett Johansson. (Foox)

• - Cameron Crowe a Fox Studios boli pred a počas natáčania opakovane kontaktovaný a upozorňovaný organizáciou PETA na zlé zaobchádzanie so zvieratami pri ich výcviku a o nevhodnosti podporovania ich väznenia. Organizácia opakovane požadovala, aby vo filme neboli použité živé zvieratá, ale vytvorené počítačovo, podľa vzoru Zrodenie planéty opíc (2011). (whack)

• - Krátce potom, co Rosie Mee (Maggie Elizabeth Jones) zhotoví u kuchyňské linky dvojici sendvičů, vkládá první do vakuového obalu, který popisuje, aby vzápětí kamerový záběr odhalil chybu v podobě nadepsaného avšak prázdného obalu. (Conspi)