Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

Rokle

Sluníčkové... jestli chcete na jaře vidět něco, co vám rozzáří úsměv, zahřeje na duši, s tímhle nešlápnete vedle. Sympatické postavy, jemný decentní humor, vzpomínky na své milované. Po dlouhé době mohu doporučit film pro VŠECHNY... ()

Krchy

No, co k tomu říct. Prostě po všech stránkách příjemný film. Výbuchy smíchu tu nehrozí, překotný spád děje už vůbec ne, ale přes to všechno mi to vůbec nevadilo. Damon hraje uvěřitelně (taky nám chlapec stárne, no co už :) ), dokonce ani Scarlett mi tam nevadila. A povinná chvilka otce se synem nebyla zdaleka tak trapná, jako obvykle bývá. Sice jsem osobně chtěl jít na něco jiného, ale holt byla na řadě s výběrem přítelkyně a trefila se. Zaslouží za to čokoládu a film pěkné čtyři :) ()

jupisova

Nemám moc v lásce Matta , ale tady se mi fakt líbil a přesvědčil mě konečně jako herec . Zato miluji zvířata, všechna kromě plazů , a tady mě hadi a hadice opět přesvědčili o mé fooobii . Dala bych zde možná větší prostor scénám se zvířaty a vynechala některé sladké scény . Ale celkově film hodnotím kladně . ()

kacirek_

Příjemný rodinný filmek, Matt jako vždy okouzlující a ta malá holčička byla dost roztomilá a k tomu kupa zvířátek, co víc si přát od tohoto typu filmů.... ()

aslavey

Náladu na tenhle film jsem chvilku hledal. Jelikož jsem čekal něco ve stylu Dr.Doolittlea, pane Poppera nebo velmi trapné Chlupaté odplaty.. ale ono ne. Fakt mě to dostalo. Pěkný prostředí, hodně sympatický postavy, i když jsem už viděl u Damona lepší výkon, nicméně jsem měl takovou náladu, že sem tam i slzičku možná uroním. Spousta pěkných filmových momentů, spousta pěkných zvratů, i když zaobalená do kýče, držela při sobě. Příjemný překvapení :) ()

Olík

Lidičky, ten film měl všechno……romantiku, vtip, nadhled, obyčejnost, lidskost, poselství, pohodu, postavy roztomilé, postavy humorné, postavy dramatické, starostlivého otce Matta Damona, nezcela atraktivní zootechničku Scarlett Johansson, zvířátka malá, zvířátka velká, Puťáka, trefný soundtrack, zahřeje u srdce, vyvolá emoce, plakal jsem, smál jsem se, držel palce hlavním hrdinům. Nazvěme Koupili jsme ZOO třeba rodinné komediální drama a teď mi schválně řekněte kolik lepších snímků podobného ražení bylo v roce 2011 natočeno? ps: ten Damon bude asi nakonec dobrej herec :D ()

GOREGASM

Pečlivě sestavená americká pohádka, která by v rukou jiného režiséra asi skončila jako nominant na Zlatou Malinu. Cameron Crowe už několikrát přesvědčil, že dokáže dlouhé minuty nést své diváky na pocitové vlně, k čemuž si pomáhá všemi dostupnými prostředky, od adekvátně na city hrajících hvězd až po angažování islandského hudebníka Jon Thor Birgissona, jehož song Hoppippola měl koncovku přetavit v opojný zážitek, což se bohužel nepodařilo. K navození dobré nálady to sice opět stačí, ale k vyššímu hodnocení již nikoliv. 70% ()

Dejnasp

Už ani nevím, co bylo podmětem k tomu, abych se podívala na tento film. Možná skvělé herecké obsazení, možná vidina že se to bude odehrávat v ZOO, místu, které mám moc ráda. Každopádně, důvodů bylo hodně. A musím říct, že to byla opravdu dobrá volba, shlédnout tento film. Příjemně jsem si u těch 119 minut odpočinula. Pokud máte rádi zvířata tak jako já, se skvělými detailními záběry a pohledem na krásnou přírodu, tak tento film je ideální pro Vás. Oblíbit si ZOO a celý tým pracovníků mi zabralo chvilku. Když jse viděla, jak dlouhý film je, nevěřila jsem, že to bude zpracované tak, aby film neztratil mou pozornost. Bez obav, celý film jsem sledovala s očima přišpendlenýma na obrazovce-jako bych v tom příběhu byla. Všeho tam bylo podle mě s mírou, rodinných problémů, scén ohledně ZOO, Mattového stesku atd. Scény ve mě vyvolávaly pobavení nebo obavy, aby vše dopadlo tak, jak mělo. Matt mi přišel v roli jako by byl opravdu rodič a majitel ZOO v jedné osobě. U Scar jsem se strachovala, jestli tato role je ta pravá pro ni, ale beru to zpět. ()

vickeyek

Příjemný film na rodinný večer, řekl bych tak 70%, což dělají hlavně herci a zvířata. Děj je ovšem až moc prvoplánový, bez větších zvratů a překvapení - divák ví hned na začátko, jak všechno dopadne. Trocha hodnotícího spoileru: Když realitní makléř mluví o drobném zádrhelu v této nemovitosti, je nám jasné, o jaký zádrhel jde (z názvu filmu), když noví majitelé přijedou, přivítají je dvě slečny, každá věkově odpovídá jednomu členu rodiny (co s tím?) a když na konci prší šest dní jako z konve a do konce filmu zbývá pět minut, je jasné, že ten sedmý den bude při otevírání zahrady nádherné počasí. Dokonce i to týdenní mokro stihlo zmizet. ()

Ydrosten

Celkem zajímavý příběh, který asi nemůže aspirovat na nějaké oskary. No a proto, že se jedná o příběh podle skutečné události, tak jsem se docela obával že to bude zase slaďák pro holky a mladší dětské publikum. Rád jsem se spletl ( vážně ) Film je takovým zvláštním způsobem zajímavý a určitě si nezaslouží menší hodnocení než 3 hvězdy. Nerozumím tomu, proč někdo takové ( sice hodně rodinné ) podívané udělí odpad - jaké je tedy cítění takových lidí ? Za mě dám 4 hvězdy. ()

fila.tes

Krásný rodinný film z prostředí, které není cizí snad nikomu doplněný o spoustu vtipných scén, hlavně s Maggie Elizabeth. ()

atmen

Pěkně se na to dívalo, ale podvědomí mi neustále našeptávalo:" To je limonáda, že?" Vrcholem byla scéna, kdy do ZOO běželo 50 tisíc lidí přes minové pole... No trochu přeháním... ()

Wallis3

Prostě takovej ten rodinný film, kde se plní sny, kde se vyřeší všechny problémy. V jednu chvíli máte chuť zamáčknout slzu, v druhé se díváte po zdech obýváku, jestli by nebylo potřeba vymalovat. Dá se na to kouknout, ale v paměti mi to neutkvělo. ()

Rathalos

Nadherny film,ktory zobrazuje vztahy nielen medzi ludmi,ale aj k zvieratam,pribeh sa odohrava v ZOO,ktoru si kupi rodinka na cele s Mattom Damonom,ktory bol uzasny,ta rola mu sadla ako zadok na wc-dosku,za povsimnutie stoji aj krasna Scarlett Johansson,ale i ostatni herci,naozaj velmi vydarena zalezitost,ktora u mna zabodovala na plnej ciare...:-) ()

Kingjiri

Rodinnej film v pravym slova smyslu, protože si v něm diváci všech věkovejch kategorií najdou něco, co je zaujme. Příběh je "překvapivě" přehlídkou všemožnejch filmovejch klišé a smrt manželky zase jedna velká citová vydíračka. Ale tentokrát tohle všechno nijak výrazně nevadí, protože je vše slušně natočený, scénář má poslouchatelný dialogy a hlavně je příběh pěkně zahranej. Matt Damon podává jako vždy solidní výkon, vedle něj potěší Scarlett Johansson, Thomas Haden Church a sympatický malý herci. Když už nic jinýho, tak se při nejmenšim jedná o "trochu delší" ale povedenou reklamu na skutečnou zoologickou zahradu v Dartmooru, čtyři slabý hvězdy. ()

Merggie

Áno, život vie byť gýč. Pozitívny film, ktorý upokojí oči, zníži tlak, uspokojí uši a pohladí dušu. Vytúžený happy end, príroda hýriaca letnými farbami, zvieratká, Sigur Rós a šarkany vo vzduchu. Konečne som sa dočkal Hoppipolly v kontexte, ktorý som si počas jej harmonických tónov vždy predstavoval. Ak máte záujem, prečítajte si preklad textu onej islandskej piesne a hádam i vy skočíte bosý do mláky. Možno až potom oceníte gýč, z ktorého je síce príliš sladko, nuž, ale raz za čas? Prečo nie? ()

PanMaur

Je to přesně to, co se píše. Romantické rodinné komediální drama. Neskutečně svižný film, kde téměř vše do sebe zapadá tak, jak má. Sníme dovede zaujmout snad všechny generace a to naprosto nenásilnou formou. Velké a příjemné překvapení. ()