Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

pupidup

komentář pro Mattyho aj.: Benjaminův bratr (účetní) přijel s rybami v kufru. Řekl něco ve smyslu: "po cestě jsem začal shazovat svoji existenci"...to vystihuje vše. Přála bych Mattymu, aby jednou měl možnost poznat, že láska k přírodě, k lidem, tolerance a sounáležitost dělají život životem, že takzvané "jistoty" mohou být jen jen mylnou cestou. Materiální jistoty totiž žádnými jistotami nejsou. Hlavně, když se neustále bojíme, že o ně přijdeme. Vím o čem mluvím. Byla jsem něco jako Benjaminův bratr... takže - život není peříčko, ale když budeme jen trošku chtít, můžeme každý mít svou "Rosemorskou zoologickou zahradu" :o) Filmu dávám hodnocení nejvyšší, za světlo a naději do našich životů. ()

Nagasha

¨Tak asi takhle.. Docela šikovně natočené a rádoby lidské drama (s docela dobrými herci).. Dceruška je roztomillá až k sežraní zatímco její pubertální bráška se naoko vzpírá otcově snaze na nový začátek. Polovinu stopáže se řeší smrt manželky/maminky, protože to má asi působit na sentimentální jedince. Podle názvu by se dalo soudit, že jde o nějakou ztřeštěnou rodinnou komedii.. Bohužel jedinou komediální stránkou je tady slaboduchý, a ke konci až přeslazený - scénář.. ()

Ghedina

Moje manželka mě už před mnoha lety donutila ke koupi malého gaučáka. Dostal jméno Daniel (po Oceanovi) a i když jsem měl k němu zprvu velkou nedůvěru, stali se z nás nejlepší kámoši. Od té doby mám v sobě vypěstovanou lásku ke zvířatům a kdybych měl odpovědět na filmovou otázku, zdali lidé nebo zvířata, měl bych sakra dilema. Že se Scarlett nakonec nekontrolovatelně zabouchla, se sice dalo předpokládat, ale ja tak nějak tajně doufal, že k tomu nedojde. Sice ten jejich vztah neměl ve filmu pokračování, ale ve mně to nechalo takovou malou vadu na kráse. Během filmu jsem projížděl další počiny Crowea (Singles) a došel jsem k názoru, že "chovatel" McCready je pojmenován po kytaristovi Mikeu McCreadym z Pearl Jam, který se podílel na tribute albu Temple of the Dog věnovanému zesnulému frontmanovi skupiny Mother Love Bone ... Andrew Woodovi a z něhož zazní ve filmu skladba Im Hungry. Nechci se mýlit. Jestli to tak opravdu je, líbí se mi to. A Zoo ? Nechtěl bych se o to starat, ale fandil jsem jim. ()

Tereza11

Bylo to skvělé, málo kdy se mi stane, že po filmu cítím úžas a když už, tak nikdy ne po komedii:-)...opravdu vydařé, damon byl skvělý, celý příběh se mi líbil a to že je inspirovaný skutečným příběhem na hodnotě hodnocení ještě pridalo... Nejvíc je scéna, kdy damon chce vymazat fotky své ženy z notebooku a u toho vzpomíná, vzpomínky ožijí v místnosti přímo před ní, dámy a pánové to je skoro na slzičku a to nejsem žádná citlivka...práce s kamerou je úžasná... Prostě mě to zahřálo na duši... ()

Jirkacek

Snímek Koupili jsme ZOO vypadal dobře, disponoval slušným hereckým obsazením v podobě Matta Damona a zejména rozkošné Scarlett Johansson. Dále měl slušné hodnocení a tak jsem věřil, že i příběh bude zajímavý. Bohužel mě i ostatní doma zklamal skoro ve všech ohledech. Autor novinových sloupků, příležitostný spisovatel dobrodružné literatury a vdovec Matt Damon se celou dobu utápěl v lítosti nad ztrátou manželky, která obvykle končí nejpozději v půlce filmu a jeho problémový vztah s dětmi se také nikam neposouval. Alespoň Scarlett Johansson nezklamala a svou úlohu chovatelky zvládla dobře. Zbytek bych raději už nekomentoval, nestál za moc - celý děj byl moc natažený a film bych zkrátil o 30 minut. Příliš dlouho autoři snímku přešlapovali na místě a nic moc se nedělo. Dialogy se mi také moc nelíbily a tipoval bych je spíše na nějaký béčkový film. Líbil se nám ale starý venkovský dům s ohromnými pozemky a zvířata, o které se staral oddaný tým. Měla by to být komedie - moc jsme se nezasmáli, dále drama, ale nic moc se zde neodehrávalo, pouze bych to viděl na ten rodinný s přídavkem psychologický. Jednu hvězdu uděluji za roli chovatelky Kelly Foster (Scarlett Johansson) a druhou za ty zvířata. Kdyby ten pěkný příběh a námět filmaři zvládli lépe, dal bych ještě třetí, ale na víc to už fakt nebylo - zůstávám tedy u dvou **. ()

Evanlyn

Film, který mě vždycky dostane. Jistě má nějaké mouchy, ale který film ne. Může se na něj dívat snad každá generace a nic vám tam nebude chybět. Příjemný od začátku až do konce. Cameron Crowe nemohl napsat lepší scénář. Takže jestli hledáte nějaký příjemný rodinný film na letní večer, tohle je tutovka. ()

Akinaz

Krásný rodinný film o otci, který se rozhodne začít znovu a tak koupí dům, který není tak úplně obyčejný. Patří k němu totiž zoologická zahrada, jíž se stal právě majitelem. A právě skrze zvířata a práci, kterou se musí všichni členové rodiny naučit za pomoci již fungujících zaměstnanců, se život začne vracet do normálu. Tam kde vázla komunikace, se začne o věcech mluvit. To, co se zdálo jako nemožné se stává možným a to vše pod geniální taktovkou Camerona Crowea. Herecké obsazení snad nemohlo být lepší. Matt Damon v roli otce rodiny odvádí skvělou práci a ani ostatní za ním nepokulhávají. Top je pro mě to, že je film natočen podle skutečnosti, což mu přidává body navíc. Jednoznačně 5* ()

Jardinnn

"Víš, někdy Ti stačí dvacet vteřin šílené odvahy, nebo jen dvacet vteřin trapné statečnosti. Slibuju, že z toho vznikne něco velkého." ()

PachoSK

Celkovo veľmi príjemný film, no očakávania boli väčšie. Matt Damon je snáď najpreceňovanejší herec v Hollywoode a viem si predstaviť lepšie obsadenú hlavnú rolu. ()

Matdodo

Dnes jsem znovu (podruhé) shlédl tento film a musím říct jediné. Pohlazení po duši! Ano je to šílenství koupit Zoo a myslet si, že to ,,nějak dáte''. To samozřejmě není možné, ale kdo nemá rád pohádky s dobrým koncem, že. A když hlavní role vezmou Mat Damon (kterého fakt hodně můžu) a pro mě krásná Scarlet Johansson (kterou miluju) a ještě hrají tak uvěřitelně civilně, vedlejší role jsou taky skvěle obsazené a k tomu úžasný soundtrack...srdce zaplesá a na chvíli jste úplně v jiném, krásném světě. Takže pokud nemáte hroší kůži, tenhle film Vás dostane. A to za to stojí! ()

PORTER44

Rodinný film až skoro dost přeslazený ,herecky to zvládli dobře jak dospělí tak děti,občas ukápla i slza při povídání s nemocným tygrem,dojemných scén bylo až dost. ()