Reklama

Reklama

Fakta nebo fikce

(seriál)
  • Česko Fakta X (více)
všechny plakáty

V tomto fascinujícím seriálu z produkce SyFy, se bývalý agent FBI Ben Hansen a jeho tým tajemných detektivů pokoušejí vysvětlit nevysvětlitelné. Poté, co hodnotí online evidenci údajných paranormálních aktivit, vyberou si vyšetřovatelé ta nejnevysvětlitelnější hlášení o pozorování a vydají se je ověřit s cílem rozlišit fakta od podvodu. V prvních dílech seriálu pátrá Ben po údajné jezerní příšeře v Pennsylvanii. Poté se vydává do Anglie na lov Bestie z Dartmooru. Jinde se zase tým pokusí ověřit video zachycující nevysvětlitelná světla ve Phoenixu v Arizoně. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Peytl odpad!

všechny recenze uživatele

Paralelně letící paraglidisté pojídající para ořechy z parapetu, mně paradoxně přijdou uvěřitelnější, než paraplegik s paradontózou, svištící s vozejkem na paru a mířící na mě parabelou. Od toho jsou paragrafy a policejní paralyzér. Pokud ovšem trpíš paranoiou nad běžný parametr, pak si za paravánem vraž paraple do paradele a rozevři... budeš mít konečně důkaz o paranormálních zjevech a ještě vyplašíš parazity, esoterický debile. Je nutno změnit paradigmata, i ten vořech je totiž jen z juvie ztepilé, na to si nech parafovat paragón...... para para ra ram, cááráára. ()

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

Parta debilních americkejch zoufalců dělá xichty na fotomontáže a podvrhy, kulí očima, dělají ''ach, bože, né, no teda, to je síla'' a krměj tim dnešního tupého, spotřebního diváka.Všechny ty čuráky co vypadaj jak banda buzerantů a vypatlanejch silikonovejch čubek z MTV bych nahnal do našeho starýho domu, kde byl vojenský lazaret a nechal je prožít naše historky, potom bych chtěl vidět jejich nažehlený hadry od Prády v blitkách a sračkách, protože by nevěděli čím se maj potrojčit dřív.Tohle si musíte zažít a ne z toho dělat reality show vy ubožáci.0%. ()

Reklama

ivishka 

všechny recenze uživatele

Přestože mě paranormální věci nesmírně zajímají a sama se o nich chci dozvědět co nejvíce, tak musím říci, že jsem byla notně zklamaná. Když jsem tento dokument viděla jednou při dlouhé chvíli na primě cool, tak mě zaujal(hlavně zrovna vysílaným dílem). Bohužel po sledování dalších dílů jsem musela názor změnit. Nejen, že se aktéři(fotografka,bývalý agent FBI,kaskadér apod) zabývají naprosto nemyslitelnými domněnkami ohledně paranormálních jevů(že snad pět let někdo schovaný v křoví houpe vlascem, který je připevněný k houpačce, protože nemá na práci nic jiného nebo třeba udělat z ektoplazmy vatu nebo pěnu z vitacitu či co..), ale také mají tendenci v nejlepším přerušit své vyšetřování. Kdyby stopáž celého dílu nezabíralo z padesáti procent hlavně to opakování, ale třeba to vlastní vyšetřování bylo by to lepší. Bohužel domnívat se, že by snad někdo jel se člunem na kterém by mě zavázaný héliem nafouklý balonek s ledkami jim přijde asi mnohem pravděpodobnější....Škoda toho slibného potenciálu. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Takže, na tento dokument jsem se dostal na youtube a po deseti dílech v řadě s přestávkama na retko, jsem dost vyřízenej a vzhledem k přeskakování jednotlivých řad, dost na vážkách jak hodnotit. Je tu tým "odborníků" a dvě sexy roštěnky do počtu pro oko diváka. Každý díl začínají poradou, při které si pouští amatérsky natočené "paranormální" jevy, které jim lidé pošlou nebo je sami vyštrachají. Vyberou dvě nejvěrohodnější nebo nejzajímavější z nich, rozdělí se na dva týmy a jdou je rekonstruovat (vyšetřovat). Poslechnou si příběhy autorů videí, nechají si detailně popsat situaci a pak jdou natočit naprosto stejné video s podobnými prostředky. Pokud odhalí, že by mohlo jít o fake, výpovědi autorů zpětně podrobí např. zvukovému detektoru lži a následně vyhodnotí všechny důkazy a pronesou závěr "fact" nebo "fake". Že se většinou jedná o to druhé zřejmě nemusím zdůrazňovat. Kvalita dílů se liší od kvality a zajímavosti nahrávky, kterou zkoumají. Občas vyšetřovatelé dokážou vyrobit jednoduchou metodou naprosto totožné video, občas se jim to moc nevede, přesto pokaždé přijdou s jasným závěrem. Největší slabinou celé show je paradoxně její nejzajímavější část, kdy dotočí vlastní verzi nahrávky a jdou kamerami zkoumat to záhadné místo, ze kterého pochází. Kolikrát to totiž vypadá a možná i je, naprosto sehrané. Za těch deset dílů jsem viděl třikrát, že jim v nejdůležitější okamžik vždy selhaly všechny kamery (baterky v nich), což je zkrátka až moc podezřelé na to, aby to byla pravda. Když jednou vyšetřovali poltergeista v domě a měli špióna na stromě, ten po tradičním výpadku kamer slezl dolů a čirou náhodou narazil na dvě kupy geniálně čistých žížal, které se tam "objevily". No, pokud by se autoři drželi čistě rozboru a napodobování videí, případně vyšetřováním na kolik je video reálné a nedávali do toho divácky atraktivní sehrané části o vlastních nahrávkách "paranormálních" jevů, šlo by to do 5*, takhle musím dát o jednu méně, působí to totiž občas naprosto stejně jako ty hoaxy, které vyšetřují. Přesto jsou tyto dokumenty potřeba, zvláště v době internetu, kdy po něm koluje spousta megalomansky vypadajících videí a kvalitních podvodů, kterým většina lidí ihned uvěří, protože si je neumí vysvětlit. Tento tým to umí a kolikrát vysvětlí i nevysvětlitelné. Dokument laděn spíše pro popírače a nevěřící Tomáše, než pro konspirační teoretiky a milovníky všeho nadpřirozena. 70% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Hovadina, která je špatná ať už v "odhalování" (on už jen ten začátek - vědecká kapacita, novinářka - ehm, tomu mám věřit?), ani jako bedekr po turistických cílech paranormálních turistů po americe, nepochybuju, že si SyFy nechá za místo pro různý hotely a penziony, který jsou v každém díle, slušně zaplatit. Kdyby alespoň samotné "vyšetřování" nebylo tolik ... Lobotomické, debilní a hróóózně vážné, pak by se dalo mluvit alespoň o podprůměrné blbosti pro duchofily a malý děcka, místo toho ale přichází výsledek nehodný ničího pohledu. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama