poster

Krvavá aréna

 • USA

  Locked Down

 • Slovensko

  Krvavá aréna

Drama

USA, 2010, 99 min

 • SoulAsAGem
  **

  Dvě hvězdy a snad jen ze dvou důvodů. První důvod je ten, že jsem viděla i horší filmy a druhý důvod za pohledného hlavního hrdinu, který bohužel nikomu nestál ani za to, aby ho napsali do obsazení... Jak zde zmínili jiní- bojové scény nulové, herci mě nijak neoslovili a již od poloviny filmu se tak trochu modlíte, aby už skončil jak s trápením diváka, tak ale i sebe samotného...(6.11.2012)

 • kingik
  ***

  Danny Bolan býval špičkový detektiv, kterého neprávem obvinili z těžkých zločinů, včetně vraždy a poslali ho do nejtvrdšího vězení široko daleko, a sice do obávaného chicagského Blackwateru, ve kterém vládne uvězněný mafiánský boss Tony Vargas (Vinnie Jones), který má celou prohnilou věznici, včetně jejího ředitele pod palcem. Navíc, v suterénu věznice pořádá nelegální souboje vězňů v kleci, na které jsou přijímány velké sázky. Danny se tak nedobrovolně ocitne ve společnosti sadistických bachařů a drsných zločinců, které sem sám předtím posílal. A pokud bude chtít přežít, bude se muset zúčastnit soubojů, jejichž vítěz bere vše. Nudit se nebude ani chvíli, protože chlápek, který ho dostal za mříže není nikdo jiný než mafián Vargas osobně. Musím předeslat, že příběhy z vězeňského prostředí jsou pro filmaře velmi vděčné a tahle story nepobrala příliš originality. I méně zkušený divák si hravě vydedukuje, jakým směrem se film po eskortování policisty do vězení bude ubírat. Každý z vězňů ho bude chtít dostat a pomstít se mu, bachaři s ním nebudou jednat v rukavičkách, potká zde dobráckého černocha Irvinga s dredy (David Fennoy), jehož "morgenovskofrimanovský" charakter přímo bije do očí, a se kterým se skamarádí na život a na smrt poté, co mu začne dělat trenéra a tak dále. Scénář vykrádá snad všechny filmy z prostředí věznice, včetně "Vykoupení z věznice Shawshank", ale činí tak naprosto bezostyšně. Představitel nespravedlivě obviněného detektiva Tony Schione je naprosto ve zdejších končinách neznámý bývalý mistr bojových umění, není to úplné herecké dřevo a aby to nebylo málo, dělal si choreografii k fightům, které se docela povedly. I přes svoji neoriginalitu, mě film nenudil, ale nepřinesl nic tak převratného. Tohle vězeňské blues nepřekročilo brány běžného, avšak sympatického průměru.(24.12.2010)

 • Wacoslav1
  ***

  Ha zase jedna vězeňská arénovka. Nic novýho pod sluncem. Nicméně tady jsou ty fighty celkem zdařilé a Vinnie Jones tu hraje velice solidního zmrda. Na podobný typy rolí se prostě hodí. Jinak film opravdu nepřichází z ničím inovativním, ale pro fanoušky podobných snímků je naprosto uspokojující. Má to docela spád rychle to uteče a je tu všechno co má v podobným filmu být. Co se těch soubojů týče není to až tak choreografie jako spíš tvrdý nekompromisní bitky, ale nemám s tím problém.55%(21.1.2014)

 • Hyb_rid
  **

  Když už to vzniklo pod záštitou tapout, tak bych čekal kvalitní souboje a ono se mi dostalo jakéhosi paskvilu. Naprosto šokovaný jsem byl když můj oblíbenec Forrest Griffin umřel už na začátku a nic nepředvedl, do toho trapně zpráskaný Cheick Kongo tak to už jsem myslel, že se raději budu věnovat celovečernímu rýpání v nose než abych se na toto musel díval ale nakonec jsem se rozhodl, že to překousnu a že mě třeba bude čekat milé překvapení. Nestalo se tak. Ale abych jenom neprskal tak je tu i několik potěšujících elementů jako například sexy Ling Bai se svým klasickým účesem, standardní porce prdelek a koziček a fakt, že tento film je asi už jediným místem, kde Kimbo Slice dokáže vyhrát nějaký zápas :-)) Z kinematografického hlediska se jedná o naprosto zbytečný film s průměrnou choreografií zápasů, který se snaží tvářit co nejvíc cool a obsahuje únosné množství reklamy na různé fighting gear značky. Takhle už raději příště ne pánové, děkuji(18.4.2011)

 • Acrobat
  odpad!

  Neuveriteľne tragická rozprávka s väzenských ciel, kde o nejakom príbehu na pozadí tých najsuchších bitiek pre deti, nemôže byť reč. Veľa problémov robí koncepcia väznice, ktorá je tak nepravdepodobná, že mali to zachrániť súboje, lenže tie nepoňali nič z choreografie, duchaplnosti a osudu. Stratový film Zirilliho, ktorý na konci nahádže všetko na policajnú štetku Bai, pobehujúcu advokátku, zásahpvý tím, väzni a mišmaš bezprecedentného rozpadu filmu, pričom je otázne ,či bol vôbec pokope. (videné 07.12.2019, AMC archív)(7.12.2019)