Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycie meno U.N.C.L.E.

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie, 2015, 116 min

Film, na ktorý sa dobre pozerá, ale je vám jedno, čo sa v ňom deje. Pohľadní a štýlovo oblečení herci ktorí nemajú čo hrať, sympatický retro audiovizuál. Neustále sa v tom niečo deje, ale pocitovo to má dlhšiu stopáž, než je tá skutočná. Hlášky a pointovanie väčšiny scén by zaslúžily scenáristicky dovypiplať. Komiksový rozbeh finálnej akčnej scény fantasticky hudobne vyboostený. Lepšie 3*.(11.8.2015)

• verbal

Smutný fuckt, že s Madonou přišel o koule, prokazuje Gej Ryčí i ve svém dalším snímku. A není se čemu divit! Nabrnknout si o deset let starší pornopaní s motorovým pekáčem je zhruba stejné dobrodružství, jako šnorchlovat bez plavek mezi barakudy s pytlíkem namalovaným na Nema. A tak když ho Gej po geniálním Podfucku dobrovolně strčil do soustruhu, který jej sežvýkal a vyplivnul, následuje už jen zmar, impotence a podivné bukviády, co letos vyvrcholily hloupoučkým vybarvičkovaným gejprajdem s příznačným názvem Muž ze strýce. Jedná se sice opět velmi zručně natočený, avšak veskrze tupý, sterilní a neinventivní pokus o Homobonda, jehož jediný přínos spočívá evidentně v tom, že přesličný metrouš Henry Clavin pomohl pár svěšeným pupušům od erektilní dysfunkce a zbohatlický fracek a naprosté neherecké poleno Ármí Kladivo zabrnkal svým sameťákem několika nezletilým kravkám a otylým hospodyňkám na slimáka. No, a mně se jen po skončení opět zanítilo básnické střevo a zkomponoval jsem nesmírně truchlivou a jímavou „Baladu o rýči“, gradující tak zvaným obkročným jambem, který si mohou všichni ti mnou postižení školáci kreativně dorýmovat. Nepochybuji, že s procítěně zarecitovaným dílem tohoto významu lze hravě zvítězit minimálně ve školním kole celorepublikové recitační soutěže Seifertova prostata. Hysterické maminky předškolních dětí pak žádám, aby to se svými ratolestmi před veřejnou produkcí důkladně procvičili. Nevadí mi, pokud vaši miláčkové nahradí v první strofě špatně vyslovitelné „er“ obvyklým „el“, ovšem dbejte na to, aby poté následovalo jednoznačně znělé „ypsilon“ a nikoliv měkké „i“, neboť by mohlo dojít k záměně s madagaskarským ovocem, pročež by se vytratila veškerá zamýšlená poetika a údernost básně. V první strofě rovněž prosím o přednes se stejnou intonací, jako když kolega Mácha lákal Jarmilu do sendviče. Takže, emh, ehm… Verbal: Balada o rýči - „Rýči! Rýči! Rýči! Rýči! / Ty už jsi teda pěkně v …… „hlíně“!“.(29.10.2015)

Jsem hrozně rád, že Guy Ritchie dostal do ruky scénář špionážní grotesky. Říkám záměrně grotesky, protože ono to tak opravdu působí. Rozhodně více mi to k tomuhle filmu sedí, jak pojem komedie. Zároveň mě ale strašně mrzí, že mě film nebavil na tolik, na kolik bych si já přál. Tři hvězdy jsem tady po shlédnutí filmu dával opravdu nerad. Film má totiž super scény, které Guy Ritchie prostě umí. To, že Guy Ritchie film dělá spíš na efekt, ale vyprávění příběhu mu moc nejde, je sice fakt, ale na druhou stranu díky tomu vytvořil suprovou retro atmosféru a celou řadu skvělých akčních scén (závěrečná akční scéna nebo scéna na základně u moře). Holt musíte ustát to, že příběhově je to někde na dně Orlické přehrady. A Henry Cavill a Armie Hammer tomu taky vysloveně nepomůžou. K jejich postavám jsem se vysloveně prokousával, nicméně mám pocit, že na po druhé už by to bylo určitě lepší, čímž netvrdím, že tomuhle filmu v budoucnu nedám druhou šanci a třeba názor nezměním. Když už nic jiného, tak naprosto úžasná Alicia Vikander měla charismatu, že s ním zacelila přebytečné rány. Takže když už nic jiného, alespoň na ní jsem koukal vysloveně s radostí. Tak, jako dlouho na nikoho jiného ve filmu.(27.10.2016)

Strašne fajn dobová atmosféra, geniálny soundtrack a vrcholná scéna s mučením haprujúcou elektrikou. To ostatné je v podstate taký neurážajúci, nenápaditý, ale miestami obstojne zábavný priemer. Tí dvaja prekvapivo sympatickí, hlavne Cavill.(23.8.2015)

Retro oddychovka, která má srandu ze všech Bondů, Bournů a jim podobným a užívá si svůj nadhled. Henry Cavill překvapivě zábavný a Alicia Vikander krásná jako vždy, až mě mrzí, že pokračování asi neuvidíme, nápady měl Guy Ritchie pěkné. I když pro někoho to mohlo být až moc groteskní (je přeci nečestné po někom střílet ze všech stran, ale když je půl metru od Vás, tak to už není ono, nebo když sedíte v náklaďáku, tak není problém sjet na člun:)).(24.4.2016)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $45,445,109Tržby Celosvetovo $109,845,109Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,612,454Tržby za predaj DVD v USA $4,916,748 ║ uvoľnená oddychovka v štýle starých bondoviek, príbehovo taká jednoduchšia osnova ale zas Guy Ritchie dokáže vizuálne ohromiť a využívať každý detail pre jemu vlastnú vtipnosť na hrane /videl v kine: 80%/(22.8.2015)

Neoriginální a nebývale povrchní špionážní retro snímek ukazuje, jak moc Guy Ritchie plýtvá svým talentem. Po formální stránce zcela dokonalá věc, k čemu je to ovšem platné, když obsahově je to naprosto o ničem. Velká škoda, že Guy není schopen umělecky udělat krok směrem vzhůru a natočit konečně film bez té své (tak typické a po x-tém opakování už protivné) nadsázky, kdyby se zapracovalo na scénáři a tohle byl film takříkajíc ,,na vážno", mohla to být nebetyčná pecka...(6.12.2015)

(pře)Stylizovaná nenáročná špionážní retrohubka, která není vyloženě komediální, ale po celou stopáž jí nezmizí z koutků pobavený sebeuvědomělý úšklebek. Nepřekvapivě to stojí a padá (i díky záporákům do počtu) na škorpení ústředního tria, které většinou funguje. Většinou. A když zrovna ne, tak to na svá bedra berou "šedesátkový" Ritchie, "morriconeovský" Pemberton či strýček Rudi se svou pohádkou.(12.8.2015)

• KarelR

Obsazený jak z hollywoodskýho výprodeje (jenom Alicia tradičně super), až na pár scén mdle zrežírovaný a hlavně zoufale o ničem. Takže je úplně jedno, že to má luxusní šedesátkovou stylizaci. Chápal jsem, který scény měly bejt vtipný. Ale skoro žádná vtipná není, ve finále tudíž ještě horší než druhej Holmes. A to je co říct. (5/10)(20.8.2015)

• Superpero

Alicia Vikander je sexy....a to je asi tak všechno. Nemastný, neslaný film po všech stránkách.(13.1.2016)

„JE TO DŮLEŽITÁ MISE, PROTO USA SPOJÍ SVÉ SÍLY SE SOVĚTSKÝM SVAZEM…“ /// Je dobře, že se nebáli a dali šanci mladejm. Ti ji navíc čapli za pačes a tak s těmahle nadlidsky efektivníma agentama proběhnu celej film s úsměvem na rtu. Kočkující se specialisti na komplikovaný situace, mi připomínaj duo kravaťáků. Slovní humor, vobčas vtipná – zapeklitá situace a fajn tempo potvrzujou, že letos se špiónskejm voddechovkám kurevsky daří. A pár hříšnejch duší napadne, proč takovej není SPEKTRE. (No prostě proto!) . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle sérii neznám. 2.) Miluju vytuněný trabanty. 3.) Thx za titule „Frenkytt“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(14.11.2015)

Jako stvořené pro výlet do polozapomenutého obecního kina, kde italská architektura, staromódní forma i nostalgický soundtrack diváka nejrychleji nasáknou. Právě Pembertonova hudba mě přenesla do šedesátek hned při prvních tónech, protože tahle citace božského Ennia není vykrádačkou, ale naštěstí upřímnou a zcela trefnou poctou. Ritchie trochu překvapivě zůstává na sherlockovské vlně, ale protože to v praxi znamená hlavně smrtící dialogové výměny hlavní dvojice, nemám s tím sebemenší problém. Jen těch diváků by to chtělo víc. S nečekaně mizernou návštěvností se z kombinace elegána Cavilla, zarputilého Hammera a půvabné Alicie série nestane.(20.8.2015)

7/10. Charismatické retro, kde se sice Ritchie neutrhl z řetězu, přesto naservíroval špionážní jízdu.(5.1.2019)

Krásný mužský alá 007čky, lahodně vypadající Alicia, která tam byla spíš do počtu a jiskření mezi hlavní trojkou, ale jinak to chtělo větší grády a naladit to ještě víc do komediální roviny a jsem spokojenost sama. Scénář jsem vůbec neřešila. Jak na tom pracuje víc chlapů, tak to neklape, jak by mělo. Ale za zkouknutí to stojí, je to docela prima relaxík.(16.2.2017)

V letošním roce Špiónů ( Mi5, Kingsman, Spy a nepochybuji o kvalitách Spectre) je tedy Krycí jméno U.N.C.L.E bohužel nejslabším článkem. Film má solidní retro look, překrásnou módu ( Klobouky, velké brýle, obdivuhodné šaty a suity) vskutku galance a elegance na každém kroku a o kárách ani nemluvím. Cavill a Hammer jsou OK, ale nijak oslniví, za to Alicia Vikander má slušně našlápnuto na novou Hollywood power star, v minulém roce mi tohle jméno nic neříkalo a letos se může chlubit nálepkami Ex Machina, Seventh Son a U.N.C.L.E.M, což je pozitivní vizitka pro tuhle nadějnou slečnu silně připomínající Audrey Hepburn. Zklamáním je však akční stránka, které je nedostatečná a né příliš uspokojivá. Akce je pramálo a pokud je tak se skládá pouze s car chases ( "Bitka" jedna, přestřelky dvě), ale za to finále je alespoň krásně vygradované v horách s crosskou a terenním Jeepem, ale chyběl mi zde moment, kvůli kterému bych si chtěl pustit film znova, což je průser když konkurující Špionské filmy jsem viděl už alespoň 2x. Zábavné ano, ale nijak strhující či velkolepé. 75%(22.8.2015)

Z mého pohledu trošku moc nadsazená a až příliš stylová variace na Jamese Bonda na pervitinu. Zatímco v dobách Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)ku stačila Guyovi Ritchie tužka a papír, dnes se musí opírat o rychlé akční scény a drahou produkci, aby dokázal udržet divákovu pozornost. Na druhou stranu, nelze říct, že by se to nedařilo. Určitě nelze na tento film házet špínu, pokud se správně naladíte, je to docela sranda... 6/10(11.1.2016)

Pro mě osobně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nejsem příznivec Guye Ritchieho, líbí se mi jeho styl tvorby ale například série o Sherlocku Holmesovi mě nechává chladným. I přes podařený trailer jsem toho příliš od filmu neočekával, o to více jsem byl překvapen. Svižné, stylové, akční, vtipné, výborná kamera, soundtrack, cool herci. Filmu nemám vůbec co vytknout. Dvě hodiny stylové zábavy, která musí být každého. 90 %(20.8.2015)

"Vypadáte spíš jako vzpěrač než jako architekt." Mám rád šedesátá léta a to zejména takhle kýčovitě barevná. V těch je krásné všechno - počasím začínaje a dámami konče. Ono to celé bylo tak nějak o ničem, ale mělo to styl a některé scény mi zůstanou navždy v paměti. Třeba výměna štěnic mě pobavila, plašení koní pod kapotami wartburgu s trabantem bylo dokonalé a znuděná svačina v náklaďáku snad ani nemohla být natočena vtipněji. Jedinou výtku mám k tomu, že mi chyběly nezapomenutelné a trefné hlášky, takže mi trochu uniká důvod mého lehce přiblblého úsměvu, který neopouštěl mou tvář během celého přímého přenosu honby za jadernou hlavicí.(19.1.2016)

Celý film je takový nevýrazný, ačkoli se výrazným snaží být. Až přehnaná šedesátková stylizace odvádí pozornost už od tak banálního příběhu. Herci mají náběh vytvářet komické a zábavné etudy, nicméně u náběhu to zůstává. Cavillovi poloha zloděje-sukničkáře poměrně sedí, Hammerovi se ty jeho exploze zuřivosti moc věřit nedají, Vikander je pak jednoznačně nejslabším článkem, kdy z výrazu její tváře nepoznáte vůbec nic (většinu času se tváří jako ženský Seagal za mlada).(14.12.2015)

Z celého snímku jsem měl pocit jisté nedomrlosti. Tedy ne, že bych se sám cítil nedomrle. To už ne... od doby, co jsem si fixou na prsou udělal první tři chlupy. Prostě ten pocit, že tam herci něco předvádí, pak jim někdo řekne, ať se přesunou tam, pak tam a pak zas sem, a o ni unyle stojí a čumí, pak si odmakají své a jde se domů. Jako když si objednáte ruční mytí auta, čekáte nažhavenou studentku v mokrém tílku, která si to dýško prostě na to vaše okénko chce vybojovat a ono to přitom znamená, že si máte ručně nastavit funkce mytí v myčce. Prostě docela bída. Zklamání.(29.12.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40