Odporná hra

Peggy Paola

Kostýmy:

Erin Tanaka
  • Dellamorte

Ďalší z napnutého reťazca filmov, ktoré by sa nerodili, keby geniálny Wan nerozsypal po hladných divákoch krvavé kusy človečiny ,rozsekanej Jeho neúnavnou pílou. 2-3 triedne trápenie nepodareného castu v niektorých momentoch privodí divákovy dotieravý pocit - " zhebni a poďme ďalej, lebo potrebujem vyvenčiť psa ". Síce dopozerané , ale mikro potrebné. Iste tušíš, že nápad vzájomnej niekoľkočlennej konfrontácie , s nenápaditým killovaním ( všetko už bolo vo vitálnejśej forme ) za cenu prežitia a to celé namočené sýtou červenou, samozrejme časovo obmedzené - to je ale je originálny nápad.. Proste jeden z filmov, pri ktorých som mala pocit úľavy, keď zhasol. Odpad / bodík si to ale nezaslúži. Edit 1,89376 / 9,6874.(13.9.2012)

• kaylin

Snímek „Odporná hra“ je určen především pro ty, kdo mají rádi násilí na lidech v hororu. Mně filmové násilí nevadí, ale nějak jsem doufal, že příběh bude celkově zajímavější, ale on se zdrcnul jenom v to násilí pro násilí, i když se dalo čekat, že se budou lidé řezat více mezi sebou. Čekal jsem, podle ostatních ohlasů, že tohle je zajímavá, drsná pecka. Zas tak zajímavé to prostě není. Tady by stálo za to si více pohrát s příběhem.(16.3.2017)

Dva mladé páry na romantickom výlete, spiace pod holým nebom. Cestou domov sa zastavia na pumpe aby doplnili palivo. Po pár minútach sa pri nich zastaví sympatická štyridsiatnička, ktorá žiada o pomoc. Pár km od pumpy jej taktiež došiel benzín a potrebuje odvoz aby sa v noci netúlala sama. Ochota mladíka vyjsť žene v strednom veku v ústrety bolo veľkou chybou. Po prebratí z omámenia sa ocitnú v skupinke ľudí, ktorí sú uväznený v starom opustenom dome, patriacemu "doktorovi" špecialistovi zaoberajúcemu sa výskumom vplyvu mozgu na strach. "Hra", ktorú všetci musia podstúpiť, aby tak zachránili svoje životy sa rozhodne nebude nikomu páčiť. Ďalší s pokusov napodobniť Saw sériu sa vydaril pomerne slušne. Na svoje si príde nejeden fanúšik gore či zvrátenosti. Negatíva v podobe prešpekulovanej pointy, či nelogické správanie postáv z diváka síce robia "polo-hlupáka", ale tak, je to horor, logika tu nemá veľký priestor. Záver potešil takže z môjho pohľadu spokojnosť - 65%.(9.3.2013)

"Skupinka mladých ľudí zavretá na neznámom mieste, z ktorého sa ani za boha nedá újsť sa musí navzájom mučiť aby sa dostali von. Potrebujú pre svojich vezniteľov totiž vyprodukovať látky ako dopamín a serotinín, ktoré sa vraj vylučujú, v prípade ak sa človek cíti ohrozený aby z nich títo následne vyprodukovali veľmi, veľmi výnosné drogy." A zase to tu máme: klišé, neoriginalita, varenie z vody, otrepané, trápne, napodobenina. Hm, čo tým ľuďom stále prekáža... Ale k hodnoteniu: sám som prekvapený ako ma to bavilo. Film od začiatku pekne odsýpa, v podstate po necelých desiatich minútach sa už niečo poriadne deje a tak som nemusel absolvovať povinnú nudnú úvodnú pol až trištvrte hodinu, kde sa nič nedeje, postavy kecajú, bavia sa, plánujú aby nakoniec v tom dome aj tak skončili. Tu si tvorcovia vystačili s pár zábermi, kde sa s hlavnými postavami zoznámite a poď ho na vec, teda na tortúru. A tá veru stojí za to. Mučí sa tu kaďečím: žehličkou, kliešťami, vriacou vodou, vrtákom, strúhadlom a ešte všeličím iným. Na rozdiel od väčšiny podbných hororov (exploiterov) by som rád vyzdvihol pomerne logické správanie sa postáv v kritických situáciach, teda až na ten záver. A teší ma hlavne, že tá zákerná čubka dostala, čo si zaslúžila. Takisto výber hercov bol pomerne slušný, atmosféra zaujímavá a uveriteľná. Jediné mínus vidím v roztrasenej kamere, ale pretrpel som. Samozrejme Vile nie je nič extra, v podstate sme to všetko už dávno niekde videli, ale na jedno (hm, možno aj dve) pozretie je to sympatický film, pri ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. 75 %!(13.11.2013)

• Fisek

Někdo si zde bral očividně příklad ze série SAW. Tenhle film nemá co nabídnout. Parta několika lidí zavřená v domě, kteří si musejí způsobovat bolest a utrpení, aby se dostali ven. Trapné dialogy by ani tak nevadily, kdyby se divák dočkal alespoň pořádné brutality. Ta se bohužel nedostaví. Nehty se sice trhají o sto šest, ale to prostě nestačí. Námět je fajn, ale to zpracování...(30.1.2013)

• - Hormony, které se skupina snaží nasbírat, andrenalin, dopamin a oxytocin, mozek vylučuje, když je tělo ve velké bolesti, ale jak Sam navrhoval, také při sexu. Takže místo mučení se, mohli mít sex, aby ampulky naplnily. (Arrinka)