Odporná hra

Scénografie:

Peggy Paola

Kostýmy:

Erin Tanaka

Probrat se v baráku s osmi dalšíma osůbkama a zjistit, že pokud si vzájemně neublížíte (aby vaše mozečky mohly vesele kapat tekutinu do nádobky co vám záhadně vyrostla za krkem) tak se nedostanete ven živí to asi člověku zkazí večer. Našim hrdinům to taky večer pravdu pokazí, každopádně v duchu hesla "RADŠI ZMRZAČENEJ NEŽ TUHEJ" se dají všichni do díla. Poctivě se střídají a diváka čeká třebas trhání nehtů, žehlení břicha, opařování se, mydlení do sebe kladivem či hasákem, vymlacování zubů atd atd...Překvapivě každej radši mučí než by byl mučenej a tak se tomu na kom je řada většinou moc nechce. Osobně jsem se modlil ať tu japonku, kterou jsem začal ze srdce nenávidět, prostě spoutaj a mučej za všechny. Jestli jsem se dočkal neprozradím, ale přál jsem si to fakt hodně. Kdo je jakej člověk to divák zjistí a určitě si každej najde oblíbence. Chtěl jsem horor u kterého se odreaguji a užiji si násilí a to jsem dostal. PS : Chválím konec, dluhy se mají splácet.(30.1.2014)

Ňamka. Ten film je mi viac sympatický, ako má hluchých miest. A že je ich požehnane. Predovšetkým treba povedať, že som do toho išiel len podľa hodnotení mojich obľúbených (1,2,3,3,5,5,4,4*) absolútne nič si nezisťoval a nevedel som, čo môžem čakať. Takže prekvapenie. Zvrátené a nepríjemné, čím je pre mňa niečím viac, ako zvyšok "saw-áckoidnej" pásovej výroby. Negatívne emócie veľa znamenajú Je totiž rozdiel v tom, hrať dookola na tie isté morálne posolstvá (zabiť či nezabiť, ja alebo on...), a v tom, spôsobovať hromadne a dobrovoľne bolesť sebe aj ostatným. To vás spojí. A nemusíte čakať stále nejaký tupý zvrat. Nooo, a tým si to v závere práve pokazili. Celý čas som bol rozhodnutý (aj napriek zlým hereckým výkonom, pár nelogickostiam a celkovému wtf faktoru námetu), dať tam 4 hviezdy. Pokazila mi to záverečná pointa a čo jej nasledovalo, ma vyslovene nasralo. Takže nižšia známka, aj keď potenciál na zážitok v štýle Martyrs, tam čiastočne bol a skvelý pesničkový soundtrack tomu ešte hodne pridal. 70%(26.6.2014)

Tak tenhle film mě totálně odboural.A to jsem zvyklej na různý zvěrstva a jen tak něco mě nerozhází.Opět film,který jsem si stáhl 2 roky zpátky a klasicky se v té zaplavě hororovejch filmů co stahuju ztratil.Tudíž jsem si už ani nepamatoval o čem to má být.Odhadoval jsem nějak torture v nějakým hnusným baráku.A daleko od pravdy jsem nebyl.Akorát to mučení hraje až druhou roli.Prvotní a zasadní roli tu hraje psychologie postav.A tohle mám přesně rád.Ten film mě dokonale vtáhnul do děje a nepříjemně drásal moje nervy.Kamera skvěle podtrhovala tísnivou atmosféru a herci si odehráli co měli.Takže u mě za výbornou.(12.4.2015)

• SOLOM.

Vile rozděluje diváky na dva tábory. Jedni jsou schopni se spokojit s ohranou zápletkou, která nám mnoho zajímavého nenabídne a to hlavně pro svou zálibu ve filmech kde se „naoko“ mučí lidé a lidské utrpění tu hraje hlavní prim, no a ti druzí tomuto kousku vyčítají velkou míru neoriginality, nudné pasáže, logiku - jenž je tu na štíru a fakt, že se vlastně většina zajímavého děje jak už bývá zvykem, se odehraje mimo záběr kamery, nebo je to v nejlepším přerušeno střihem. Já se přidávám spíše k těm druhým, protože ani já nebyl moc spokojený s tím, co se odehrálo na obrazovce. Odporná hra (jak zní český název) se sice snaží jít ve šlépějích SAW, Hostelu a jim podobných kouskům, jenomže Taylor Sheridan měl raději zůstat u herectví, protože coby režisér se má ještě hodně co učit. Podobně laděné filmy už mají pomalu odzvoněno, protože nám prostě už nejsou schopny nabídnout něco oku lahodícího, co jsme ještě neměli šanci vidět jinde a většina těch novodobých nedokáže upoutat ani potřebnou mírou napětí a (ne)chutě. Při brutálních či mučících scénách je potřeba především vytvořit poutavou atmosféru, která začne diváka dostávat do potřebného varu, jenomže tady spíš převládala nuda. Já potřebuju vidět, jak postavy trpí, pošramocená psychika začne vyvolávat depresivní opar, který ve mně vyvolá alespoň trochu lítosti a já tak začnu uvězněným fandit a uvěřím jim jejich bezmocnost a utrpění, ale tady jsem si kromě „děvky“ co se jí mučení líbilo (Maya Hazen) neoblíbil vůbec nikoho.(23.8.2014)

• Bloody13

Zase jeden z odkojenců krve Sawých Hostelů se slzou v oku vzpomíná na dobu, kdy podobná torture porna byla na vrcholu hororového žánru. Vile je celkově slabota, a pokud nejste ortodoxním fandou, co při těchto filmech opakovaně dosáhnou orgasmu, klidně ho můžete minout. Strašná herecká dřeva a průhlednost děje "zdobí" snad jen to (samo)mučeníčko, kde přijde na řadu horká žehlička, trhání nehtů nebo vymlácení zubů.(17.12.2012)

• - Hormony, které se skupina snaží nasbírat, andrenalin, dopamin a oxytocin, mozek vylučuje, když je tělo ve velké bolesti, ale jak Sam navrhoval, také při sexu. Takže místo mučení se, mohli mít sex, aby ampulky naplnily. (Arrinka)