USA, 1994, 113 min

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall

Krajina krásná, potěšila Natasha Richardson (Ta tu sakra měla být delší dobu než těch 45 let!!), ale ten příběh? V dnešní době?? Celé mi to přišlo takové přitažené za pačesy postupně čím dál víc, to nesrozumitelný žvatlání mi lezlo na nervy rovněž čím dál víc a ten konec "po pěti letech"?? To jako slavný soud jak ze Soudkyně Barbary slavně rozhodl, že polodivoška se může vrátit zpátky do divočiny a všichni budou dělat jakobynic?? I když ji předtím objevili novináři? A najednou jí dali pokoj? A živí ji jako kdo? Armáda spásy?? No nic, už těch dotazů nechám. Ve mně to žádný zásadní dojem nezanechalo, stejně jako pořád nějak nemůžu přijít na chuť Jodie Foster. Snad krom Mavericka.(2.3.2018)

Nádherný, dojemný příběh, který chytne za srdce a nabídne víc než jen výchozí bod pro úvahy o tom, že každý žijeme ve svém světě, a o kompetenci společnosti ty více odlišné světy rozbíjet a určovat co je a není normální. Strhující Jodie Foster, která si celý film ukradla pro sebe, podává přesvědčivý obraz ženy vyrůstající mimo „civilizaci“ formující i deformující přirozenost člověka, jeho myšlení i chování, ženy přesto svým způsobem postižené traumaty vlastními i předanými matkou. I když závěr, zejména Nellina závěrečná řeč, příběh poněkud vyhodila z roviny uvěřitelného, zůstává dalším z těch vzácných příběhů, které se zaseknou hluboko do srdce a člověk na ně nikdy nezapomene.(3.2.2011)

Příběh natočený tak, jak by se to v reálném světě nemohlo nikdy odehrát. Je to divné, ale přesto mě oslovil. Jodie Foster dokázala to, že jsem seděla jak přibitá a ohromeně zírala na její výkon. K tomu se vše odehrává v překrásné přírodě. Překousla jsem i scény u soudu nebo závěr, to si prostě Amíci neumějí odpustit. Určitě film stojí za podívání.(17.1.2014)

Michael Apted natočil melodramatický film o setkání civilizovaných lidí s "přírodní bytostí". Je to docela ke koukání, hlavním důvodem ke zhlédnutí je ovšem především strhující výkon Jodie Foster v roli Nell - také byla za roli nominována na Oscara i na Zlatý Glóbus - na ten byl nominován i film a docela zajímavá hudba Marka Ishama.(27.7.2003)

Nádherý film, ještě hezčí kamera, panenská příroda a opravdu výrazná a jedinečná Jodie Foster, chvílemi mi ji bylo opravdu líto..To snad už stačí ne? To hlavní co dělá tento film velmi povedeným jsem snad už napsal tak už jen přeji příjemnou zábavu...Podobné filmy: Třeba Truffautovo "Divoké dítě" s podobnou tématikou.(15.12.2008)

• Jodie Foster