USA, 1994, 113 min

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Susan Lyall

Zpočátku věrohodný portrét vlčího dítěte, psychologicky velmi dobře propracovaný. Zvláštní pohled na to, čím člověk je, jak se tím stává a je-li tomu tak dobře. Ke konci však snímek odhazuje realistickou slupku a bere na sebe především pozitivní poselství o naději, lásce a přátelství. Zajímavá a noblesně zvládnutá role Jodie Foster, jíž vyšla i tato herecké etuda na jedničku.(30.5.2006)

Nádherý film, ještě hezčí kamera, panenská příroda a opravdu výrazná a jedinečná Jodie Foster, chvílemi mi ji bylo opravdu líto..To snad už stačí ne? To hlavní co dělá tento film velmi povedeným jsem snad už napsal tak už jen přeji příjemnou zábavu...Podobné filmy: Třeba Truffautovo "Divoké dítě" s podobnou tématikou.(15.12.2008)

Nell je klasický film 90. rokov, pri ktorom sme mali pocit, že ak pôjdeme naňho do kina, tak budeme tí inteligentnejší milovníci kinematografie, ako napríklad diváci akcie typu Speed. Podobné empatické filmy ako Nell, Muž bez tváre alebo Filadelfia už dnes pôsobia trochu nedôveryhodne, zároveň sú však kúzelné nostalgiou, ktorú pociťujú pri ich sledovaní ľudia, vyrastajúci v 90. rokoch. Aptedova ďaľšia gorila v hmle mohla ponúknuť z psychologického aj sociologického hľadiska predsa len viac.(17.9.2014)

Bližšie spoznávanie "divokej" Nell je čím ďalej úprimnejšie a spočiatku dve osoby, ktoré sú k sebe akýmsi putom prepojení sa napokon stáva prepojená trojica charakterov. Chcú pre Nell len to najlepšie, i keď by to mala byť "divočina" kde nemá vymoženosti moderného sveta. Po pravde jej to nechýba, keďže to ani nepozná. Ľudia moderného sveta majú veľké veci no nepozerajú si do očí, ako po svojom povedala Nell. Film ponúka kopu pekných myšlienok, že ku šťastiu nepotrebujete materiálne bohatstvo či obrovský finančný "arzenál", ktorý vás len osočuje nad ostatnými. Síce to nie je emotívne až tak vykrištalizované skôr melodramatické a miestami až naivné. Réžia "funí" a neprináša nič technicky vyspelého. Film držia pokope herci, hlavná dvojica Neeson a Foster, ktorý hrajú presvedčivo. Mne to popravde na štyri hviezdy nestačilo, veľa sentimentu mi nerobí dobre a naivita aj na poloslepé oko viditeľná strpčí na moment divákovi život. Dávam tri hviezdy čisto len pre hereckú skvelú zostavu... 65%(18.9.2014)

Krajina krásná, potěšila Natasha Richardson (Ta tu sakra měla být delší dobu než těch 45 let!!), ale ten příběh? V dnešní době?? Celé mi to přišlo takové přitažené za pačesy postupně čím dál víc, to nesrozumitelný žvatlání mi lezlo na nervy rovněž čím dál víc a ten konec "po pěti letech"?? To jako slavný soud jak ze Soudkyně Barbary slavně rozhodl, že polodivoška se může vrátit zpátky do divočiny a všichni budou dělat jakobynic?? I když ji předtím objevili novináři? A najednou jí dali pokoj? A živí ji jako kdo? Armáda spásy?? No nic, už těch dotazů nechám. Ve mně to žádný zásadní dojem nezanechalo, stejně jako pořád nějak nemůžu přijít na chuť Jodie Foster. Snad krom Mavericka.(2.3.2018)

• Jodie Foster