Utajený šéf - USA (TV seriál)

Undercover Boss

Šéf v utajení

Reality-TV

USA, 2010, 60 min

Scott Poythress

Celkom dobrý projekt keď sa šéf rozhodne prejsť pozíciu po pozícií vo svojom podniku. Rád by som s ním videl aj akcionárov konkrétnych firiem ako by si miliardári prvý raz v živote zababrali ruky .Toho sa však nedočká nik taký ľudia totiž nemajú radi svetlá reflektorov a tak mi z celého projektu vychádza hlavne jedno. Firmy majú skvelú a dlhú reklamu v médiách zadarmo a ak by sa od zamestnancov náhodou dočkali príliš veľa kritiky jednoducho by bolo zakázané odvysielanie. Toto ma hneď napadlo keď som si pozrel prvý diel.(1.4.2012)

• kulyk

Exkluzivní buzinec plán! Zatímco jedna půlminutová reklama uprostřed Super Bowlu stojí nekřesťanský peníz, hodinový ,,dokument", ve kterém buržoj představí svojí firmičku v überrůžových barvách, vyjde na pakatel, respektive na nějakou tu částečku, rozhozenou na konci mezi pár vyvolených otroků. A vůbec to není nahrané, ne ne ne!(13.2.2013)

Velmi zajímavý pořad. Vůbec neuškodí, když někdo z vyššího vedení zakusí práci obyčejných pracovníků. Alespoň nahlédne do každodenní reality, se kterou se normální lidé musí dnes a vlastně denně potýkat. Pokud se z toho šéf dokáže poučit a vzít zaměstnance na vědomí a vyslyšet jejich prosby a zapracovat na tom, pak je všechno v pořádku. Jinak je to samozřejmě dobře natočená reklama na nejrůznější podniky.(15.6.2012)

• MM_Ramone

Majitelia, generálni riaditelia, top manažéri, či iní vysoko postavení členovia vedenia sa v prestrojení nechávajú zamestnať vo firme, ktorej šéfujú, na tých najnižších pracovných pozíciach, aby na vlastnej koži skúsili ako sa v práci cítia ich zamestnanci. Takže napríklad riaditeľ veľkej firmy na spracovanie odpadu sa na deň stáva smetiarom, na druhý deň nastúpi na triediacu linku, na ďalší zasa zakusí ako to funguje na zbernom dvore. Človek z kancelárie sa zrazu ocitne v reálnom svete. Nikto však netuší, že je to ich "Utajený šéf". **(24.4.2012)

Emocionální dojáky na závěr, který navíc jedou jak přes kopírák (a ještě trpí hrůzostrašným českým předabováním), jsou často na hranici snesitelnosti. Jinak je to vlastně celkem fajn galerie postaviček a motivací (a deformací). Největší klad pro našince ale vidim v náhledu do světa, v němž funguje spousta tematických a osobitých společností - což je něco, co na našem malým trhu přežívá na okraji zájmu ve stínu tuctových zahraničních řetězců.(30.9.2018)