Utajený šéf - USA (TV seriál)

Undercover Boss

Šéf v utajení

Reality-TV

USA, 2010, 60 min

Scott Poythress

"Hezké" možná naoko, nicméně v 98% firemních podnikách celého světa-samozřejmě včetně českých končin úplně nepoužitelné vzhledem k nastoleným podmínkám i trendům)počínaje umožněnými a zajebanými prac.agenturami, rozrůstajícími se nekontrolovaně/jak houby po dešti/,jenž se nemůžou takto nikdy změnit ani náhodou.(19.4.2020)

• janesX

Zakaždým keď príde na rad prestávka, zamestnanci sa začnú vyplakávať že aké to majú doma ťažké, koľko majú dlhov, alebo že sa musia starať o starú mamu. Vtedy to začne byť stupídne až trápne pretože z toho príšerne cítiť čistočistý kalkul. Väčšinou to vtej chvíli prepnem. No videl som aj zopár záverov a akurát som si potvrdil už aj tak známu vedomosť - že o koľko bohatší, o toľko skupší.(5.2.2018)

Celkom dobrý projekt keď sa šéf rozhodne prejsť pozíciu po pozícií vo svojom podniku. Rád by som s ním videl aj akcionárov konkrétnych firiem ako by si miliardári prvý raz v živote zababrali ruky .Toho sa však nedočká nik taký ľudia totiž nemajú radi svetlá reflektorov a tak mi z celého projektu vychádza hlavne jedno. Firmy majú skvelú a dlhú reklamu v médiách zadarmo a ak by sa od zamestnancov náhodou dočkali príliš veľa kritiky jednoducho by bolo zakázané odvysielanie. Toto ma hneď napadlo keď som si pozrel prvý diel.(1.4.2012)

• MM_Ramone

Majitelia, generálni riaditelia, top manažéri, či iní vysoko postavení členovia vedenia sa v prestrojení nechávajú zamestnať vo firme, ktorej šéfujú, na tých najnižších pracovných pozíciach, aby na vlastnej koži skúsili ako sa v práci cítia ich zamestnanci. Takže napríklad riaditeľ veľkej firmy na spracovanie odpadu sa na deň stáva smetiarom, na druhý deň nastúpi na triediacu linku, na ďalší zasa zakusí ako to funguje na zbernom dvore. Človek z kancelárie sa zrazu ocitne v reálnom svete. Nikto však netuší, že je to ich "Utajený šéf". **(24.4.2012)

Emocionální dojáky na závěr, který navíc jedou jak přes kopírák (a ještě trpí hrůzostrašným českým předabováním), jsou často na hranici snesitelnosti. Jinak je to vlastně celkem fajn galerie postaviček a motivací (a deformací). Největší klad pro našince ale vidim v náhledu do světa, v němž funguje spousta tematických a osobitých společností - což je něco, co na našem malým trhu přežívá na okraji zájmu ve stínu tuctových zahraničních řetězců.(30.9.2018)