Maratón (TV film)

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Československo, 1985, 26 min

• Terva

Někdo zapoměl napsat tragykomedie.(15.9.2011)

• otík

Ačkoliv jde o bakalářský příběh, vůbec vtipné to není. Spíše lehčí dramatizace vztahu osleplého člověka se svým kamarádem Otou, který se snaží jeho tradiční ztrátu chuti do života překonat pomocí sportu, který měli oba vždy rádi - běhání. A dají si nemalý cíl - vyhrát maratón. Nic vtipného nás nečeká, spíše docela nudných 25 minut.(30.11.2010)

Zajímavý příběh dvou kamarádů, kteří k sobě po oslepnutí jednoho z nich znovu hledají cestu. To se jim nakonec podaří a spojí je jejich společná láska - běhání. Závěrečná fáze filmu, kdy oba běží maraton sice trochu postrádá realitu, protože si nejsem jistý, že by slepý takovým způsobem běžel, ale to bych tomuto příběhu odpustit.(18.4.2016)

• triatlet

Komedie? V tom případě příští maraton musím dát hravě pod tři hodiny:-) Ale v samotném závěru jsem se smál, protože ten způsob, jakým běželi maraton, byl fakt směšný...(26.11.2010)

Buď jsem já abnormálně přecitlivělá, anebo někteří odborníci zde citově okoralí. Mě osobně tenhle příběh dojal a vůbec se za to nestydím a těm, co to tady vyfuckovali, přeji, aby nikdy nic takového v životě řešit nemuseli. P.S. Jo a ten Skopal, kterej mě nikdy nikde moc nezaujal, je tady super. O Navrátilovi mluvit netřeba.(9.2.2016)