Velryba titánských rozměrů hraje ústřední roli v tomto svižně natočeném akčním hororu, ve kterém se pro nějakou tu mrtvolu skutečně nejde daleko. Děj se odehrává v nedaleké budoucnosti. Doktorka Michelle Hermanová (Renée O'Connor) se připojila k posádce ponorky USS Pequod pod velením kapitána Achaba (Barry Bostwick), který chce za každou cenu ulovit obří velrybu. Čím je posádka blíže k cíli, tím se Achabovo nutkavé šílenství zvyšuje. Konečně se podaří ponorce kytovce objevit. Stane se Moby Dick obětí, nebo se kapitánovy plány zhroutí? (oficiální text distributora)

SOLOM.

Studio The Asylum si pro nás připravilo další céčkovou podívanou gigantických rozměrů a já ji prostě nemohl odolat. Stejně jako většina fanoušků jsem si už zvykl na všechny ty jejich (MEGA) monstra a tak jsem se těšil na další porci nevkusné zábavy a otřesných počítačových triků. Občas si sice říkám, proč s těmito sračkami ztrácím čas, ale když já jim prostě nedokážu odolat. I tentokrát nechali brakoví scénáristé naplno pracovat svou šílenou představivost a pro diváky si připravili nejednu „nezapomenutelnou“ scénu. Tentokrát si do spárů vzali legendárního Moby Dicka. Digitální bílá velryba se nám ukáže hned několikrát v celé své kráse a dokonce vytáhne z ploutve (bohužel rukáv neměla) nejeden zákeřný trik. Tento gigant nejenomže dokáže sežrat ponorku, vrtulník či loď, ale skáče z vody opravdu vysoko, dokáže se vyhýbat torpédům neuvěřitelnou rychlostí a ještě k tomu se umí plazit i po pevnině. Ne opravdu si nedělám srandu! Je skutečným postrachem oceánu a hororových fanoušků. Na nějakou atmosféru tu rovnou zapomeňte. Ti co se vydrží dodívat, až dokonce se mnou budou jistě souhlasit, že tomuto se snad nedá říci už ani parodie. 30% ()

Z0oMb3E odpad!

Ľudia od Asylumu vedia ako na mňa. Vedia ako mi navodiť výbuchy smiechu, aj keby som bol tesne pred smrťou. Moby Dick je opäť ďalší z klenotov prerastených potvor, ktoré sú lačné po všetkom čo sa hýbe, lieta či pláva. Asylumáci asi nemajú veľmi v láske námorníctvo, keďže každý ich film ktorý sa točí okolo morských potvor, vyznie ako banda totálnych úbožiakov s IQ detí materskej školy. Aby som však nebol zlý, najdementnejší kapitán predviedol najvačšiu ukážku improvizácie v dejinách kinematografie, pri ktorej McGyver vyznie ako trápny zelenáč. O hercoch či efektoch sa pri týchto filmoch nemý zmysel baviť. No ak sa človek dokáže odosobniť a vypnúť svoju výplň lebky čaká ho nekonečná plejáda absurdných situácií, ktoré natrhnú vašu bránicu. ()

Lateef odpad!

Znovu se budu opakovat, ale tohle nenatočil člověk. Kdybyste dali do ruky Křovákům kameru, natočí to přibližně dvěstěkrát lépe. Jako ten konec, kdy ten zmrd vytvořenej pomocí čtvrtky a nůžek, vyskočí na pevninu, jsem myslel, že otevřu okno, chytnu notebook, přimáčknu ho k hrudníku a vyskočím ven. A dabing že dělalo Řitka video?? Blbost! Tohle překládalo to nejčernější Hovno z prdele video!! ()

Ampi

Tento film odporuje zákonům biologie, zákonům fyziky asi i chemie, zákonům zdravého rozumu, možná i pravidlům Strany zdravého rozumu (a to není úplně rozumná strana). Nepatrnými klady je, že se v některých bodech drží knižní předlohy a drobným klade je i účinkování Renee O'Connor. Film je takové Asylum, jako vždy. ()

Omnibus

" Velký bílý Otesánek, ponorku si chroustá. Achab šílí, mořský vánek... ztichnul, je tu pomsta!" Když nenažraný kytovec udělá dietní chybu (taky znám) a místo chobotničkami a malými žraloky se začne cpát ponorkami, vrtulníky, lidskými končetinami a jinou nezdravou stravou, jeho Body Mass Index je v háji a stane se z něj nezdravě přerostlý Moby, latinsky Vorvaňa Sylum. Je sice ohrožený vyhynutím, ale má odvážné a velké (aby taky ne) srdce. Se scenáristou (obdařeným inteligencí mořského planktonu) se popral statečně a v rámci asylummožností i zábavně, což oceňuji. Námořní řád, dablhvězdu Hermana Mellvila, mu připínám na jeho velký ocas (Moby's Big Dick), v případě že se jedná o samici (není jasné), samozřejmě jen slušně na hřbetní ploutev. ()