Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

dubinak

Tak tentokrát se Francouzi netrefili do škály mých chutí. Spíš naopak. Děj nedával absolutní smysl. Takováhle nadpřirozená nevímjaktonazvat se jen tak někde nevidí. Žádné vysvětlování proč a jak. Prostě si myslete, co chcete. Mohlo to být zajímavější a to o dost. V druhé polovině už jsem sledovala čas, kdy bude Livide končit. A to svědčí o tom, že mě to nebavilo, neohromilo, ale spíš pobouřilo a znechutilo. Tento film jsem se za každou cenu snažila najít ke stažení a v závěru jsem se na něj dívala se španělskými a slovenskými titulkami zároveň a nakonec se ukázalo, že jsem se nemusela pro takovou blbost namáhat. Vlastně ani nevím proč dávám jednu hvězdičku. Snad jen proto, že nechci připustit, že Francouzi u mě dopadli s tímto snímkem až na samé dno. ()

Radka_86

První půle filmu pro mě byla opravdu téměř utrpením, jedním slovem zdlouhavá. Druhá půle už nabídla velmi dobrou atmosféru, s grácií zvládnuté gore i napětí a dle mého i slušnou dávku surrealismu. Pochválit musím též výbornou vážnou hudbu. Zajímavé, poutavé, přesto musím přiznat mírné zklamání...způsobené možná právě tou velmi "ostýchavou" první půlí a až překypující lyrikou a prazvláštním koncem. 60% ()

Karamanlis

Režisérsky tandem Bustillo & Maury nasadil svojim À l'intérieur pomyselnú latku kvality sám sebe vysoko, no už po pár minútach sledovania ich nového počinu Livide som pochopil, že Inside nebola náhoda a spomínaní dvaja francúzski páni majú horor proste v krvi. Livide je nevšedný kúsok s desivou zápletkou, v ktorom nie je núdza o nervydrásajúce momenty či pre frantíkov tak vlastnú brutalitu. Keď Bustillo s Maurym svojho času dali košom Amerike a odriekli účasť na projektoch Halloween 2 a Hellraiser: Revelations, Maury povedal: "Rozhodli sme sa neísť do Spojených štátov robiť remake alebo film s klasifikáciou PG-13, chceme tvoriť originálne veci" a po pozretí Livide, ktorý oproti dvom uvedeným prepadákom pôsobí priam ako veľdielo musím uznať, že chlapci sa rozhodli sakramentsky správne a pre nás žánrových fanúšikov bude len a len plus, ak si zachovajú svoj štýl a budú naďalej natáčať na vlastnom piesočku. ()

tombac

Formálně na úrovni, leč hrdinové snímku se chovají po většinu svého učinkování s nadsázkou jako po lobotomii, či na drogách ("Jmenuje se Anna."). A já mám i v hororech averzi k nereálnému chování postav, když to bije moc do očí. Fakt, že se trojice mladých lidí vydá hledat jakýsi poklad do velkého starého baráku nalehko vyzbrojena pouze jen jednou baterkou (a maskováním z proděravělých prostěradel), je tu snad nejmenší problém. Snově laděná fantasy-hororová část je příliš krátká na to, aby to byla byť jen částečná výmluva pro dramaturgické lapsy. Zklamání a kandidát na hovadinu roku. ()

tron

Vyzerá to tak, že Fede Alvarez a Sam Raimi Livide videli a páčilo sa im až tak, že to vykradli a nakrútili Muža v temnote so Stephenom Langom. Ústredná zápletka je totiž skutočne akoby cez kopirák: partička mladých ľudí sa v noci rozhodne vykradnúť vopred vytipovaný starý, veľký dom, v ktorom býva iba zdravotne veľmi ťažko postihnutý starý človek, ktorý v dome údajne má poklad. Avšak kým Livide sa ku koncu začína čoraz viac rozpadať, Muž v temnote dokázal zostať od začiatku až po koniec príjemne celistvý a sympaticky zrozumiteľný a priamočiary. Práve nepochopiteľný scenár by som v Livide označil za najväčšie mínus. Herci sú fajn, niektoré napínavé a krvavé scény sú fakt dosť nepríjemné a vizuálna stránka je miestami až obdivuhodná. Ten dom a okolité lesné prostredie je krásna a pritom zlovestná, desivá, hororová vec. Bohužiaľ, ku koncu sa definitívne prestáva riešiť scenár a stáva sa z toho zle zrozumiteľná mozaika halucinogénnych scén. Diabolská režisérska dvojica Bustillo/Maury sa riadne snaží a veľmi rád by som od nej v budúcnosti videl čo najviac filmov. Ale na ich „detské“ Aux yeux des vivant z roku 2014 sa Livide nechytá. Za posledných 30 minút by si to zaslúžilo 40%, ale predtým to nemá chybu, tak volím univerzálne hodnotenie 60%. ()

• Interiéry se natáčely od 20. září do 22. října 2010 v Paříži a poté exteriéry až do 12. listopadu v Bretani (zejména v Quimperu, Locronanu a Rosmeuru). (bianci)