Tania a její třináctiletý syn Ivan pocházejí z Ruska a žijí již osm let ilegálně v Belgii. Tania se neustále bojí policejní kontroly, až je jednoho dne zatčena. Matka a syn jsou odloučeni. Tania je zavřena do retenčního střediska. Ze všech sil se snaží najít svého syna, neunikne však hrozbě vyhnání ze země. (oficiální text distributora)

Marigold

Humanistické sociální drama, která se zase snaží přesvědčit, že vyšší hodnotou nežli zákon je soucit. (...) Díky fantastické režii (občas až greengrassovsky dynamické), bych byl ochoten odpustit i to, že tam, kde by měl argumentovat, film prostě a jen apeluje na ušlechtilý cit moderního Evropana. A já se ptám: komu tímhle druhem dojetí prospějeme? Systém je špatný, to snad vidí všichni, ale opravdu je nejlepším lékem uměle navozený soucit? Fakt je, že z filmařského hlediska je tato cesta nejschůdnější, ale otazníkem zůstává, zda někam vede. Tři tečky jsou jediná odpověď, kterou znám a která mě po shlédnutí "Ilegálně" napadá. Trochu málo na tak závažné téma. ()