poster

Vlk z Wall Street

 • USA

  The Wolf of Wall Street

 • Slovensko

  Vlk z Wall Street

 • Velká Británie

  The Wolf of Wall Street

 • Nizozemsko

  The Wolf of Wall Street

Životopisný / Komedie / Drama / Krimi

USA, 2013, 180 min

Režie:

Martin Scorsese

Předloha:

Jordan Belfort (kniha)

Scénář:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hrají:

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Kyle Chandler, Jon Bernthal, Matthew McConaughey, Jean Dujardin, Cristin Milioti, Rob Reiner, Jon Favreau, Shea Whigham, Justin Wheelon, Aya Cash, Michael Nathanson, Ethan Suplee, Katarina Cas, Joanna Lumley, J.C. MacKenzie, Ashlie Atkinson, Dan Bittner, Robert Clohessy, Christine Ebersole, P.J. Byrne, Matthew Rauch, Rosemary Howard, Jordan Belfort, Spike Jonze, Sandra Nelson, Bret Shuford, Nicole Rutigliano, Jake Hoffman, Ashley Blankenship, Ward Horton, Madison McKinley, Donnie Keshawarz, Remy Bennett, Kenneth Choi, Stephen Kunken, Ben Van Bergen, Henry Zebrowski, Julian Brand, Thomas Middleditch, Danny A. Abeckaser, Maria Di Angelis, Danny Flaherty, Rizwan Manji, Jeremy Bobb, Giselle Eisenberg, Louis Vanaria, José Ramón Rosario, Emily Tremaine, Steve Witting, Catherine Curtin, Michael Izquierdo, David Wenzel, Sharon Jones, Michael Bryan French, Aaron Lazar, Darren Whitfield, Johnathan Tchaikovsky, Stephanie Kurtzuba, Ashley Springer, Welker White, Bo Dietl, Steven Boyer, Armen Garo, Chris Kerson, Madeleine Wade, Victor Verhaeghe, Kelsey Deanne
(další profese)

Externí recenze k filmu (25)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) ***

  "Vlk z Wall Street splňuje všechny kritéria k odsouzení, ale z nějakého důvodu je dáván na piedestal letošního roku. Takováhle tvorba je až společensky nebezpečná. Možná jde o silná slova, ale zkuste se na to podívat s odstupem. Máme tu řemeslně povedeného Scorseseho a kouzelného Lea. Ale co dál?…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "Vlk z Wall Street tak nevypráví o konkrétním období, kdy Mekka finančnictví – Wall Street – mohla fungovat bez regulace ve stylu Divokého Západu. A nevypráví ani o tom, jak gangstera Belforta dostihl zákon. Vypráví o naší touze po ztraceném svět divoké, svobodné nevinnosti, který nikdy neexistoval." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Moralitu balí do velice zábavného a divokého obalu, pod nímž ji mnozí přehlédnou. V jednasedmdesáti letech napumpoval Martin Scorsese tuto ironickou ódu na chamtivost a zhýralost takovou dávkou adrenalinu, že jeho mladší kolegové, kteří se letos také ucházejí o výroční filmové ceny, před ním musí…" (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) *****

  "Vlk z Wall Street je famózní snímek, který jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co v minulém roce vzniklo. Je to poctivá filmařina, která v dnešní přetechnizované době působí takřka jako pěst na oko. Přesto má film moderní a svěží nádech, který jistě osloví i mladou generaci." (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Leonardo DiCaprio – alfa a omega celého filmu? Mnohé názory sa zhodujú, že nastal čas získať najcennejšiu sošku vo filmovom priemysle. Jeho predstavenie bolo tentoraz nezabudnuteľné. Vlk z Wallstreet je plný náročných scén, ktoré Leonardo zvláda o poznanie lepšie ako kedysi, no a celkový pozitívny…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) *****

  "Tyto drobnosti ovšem nemohou ubrat ani procento z velkoleposti a brilantnosti Vlka z Wall Street. Snímek skrývá tolik humoru, zábavy, ale svým způsobem i ponaučení a motivace, že jedno zhlédnutí nebude stačit. A dovolím si tvrdit, že některé momenty a repliky si budeme rádi znovu a znovu připomínat." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) *****

  "Vlk z Wall Street je nejživější, nejdivočejší a nejdravější film v kinech za dlouhou dobu. Film, který vás naučí nedůvěřovat burzovním makléřům, ale závidět jim jejich troufalost. Óda na chamtivost od Martin Scorseseho, který je i ve svých dvaasedmdesáti letech nezastavitelný, energický a naprosto…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Scorseseho pokračování stylových Mafiánů a Casina s obdivuhodným Leonardem DiCapriem v hlavní roli šovinistického dobytka je prostě nepřehlédnutelné. Jednou absolvovat tuto jízdu však bohatě stačí." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Pozoruhodná je hra slov, ktorými sa dá manipulovať. Našinec sa sotva vie orientovať v praktikách burzových maklérov, či hier bánk s vysokými vkladmi. Ale určite ho osloví, keď vidí, čo všetko protagonista filmu dosiahol: Krásny dom, jachta, luxusné dovolenky, život „na vysokej nohe“ – kto by to…" (více)

 • Filmserver.cz (Martin Bubrín) *****

  "Stejně jako je, můžeme i Vlka předčasně označit za novou žánrovou klasiku, jejíž jedinečné kvality ani nemusí provětrat čas – už teď jde totiž o neskutečně komplexní epos, který toho má za neskonale zábavnou fasádou hodně co říct o nás i o společnosti, v níž žijeme." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Vlk z Wall Street je Scorseseho nejvtipnějším filmem za posledních 30 let, dokonce pokořuje i komické výstupy Jacka Nicholsona ve Skryté identitě. Rozhodně to ale není komedie – legraci totiž záhy střídají seriózní dramatické události nejen v Belfordově firmě, ale i v osobním životě. Nekoná se…" (více)

 • Finmag.cz (Michal Kašpárek)

  "Vlk z Wall Street je ohromující memento toho, jak zázračně se dá zbohatnout na lidech, kteří chtějí zázračně zbohatnout, a ještě se na jejich účet pobavit. Pes dole není v tomhle filmu lepší než pes nahoře: jen hloupější. Tak jako se Hoří, má panenko a další filmy československé nové vlny vysmály…" (více)

 • Houser.cz (Aleš Mečíř) *****

  "Nenápadný vrchol filmu ale přichází až v poslední scéně. Ta působí zprvu jen jako špatný vtip. Její síla se ale projeví až v okamžiku, kdy si naplno uvědomíte její až banální obludnost. Tato scéna navíc jen umocňuje již vyřčenou tezi, že hlavní postavou filmu není jen samotný Jordan Belfort.…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) *****

  "Tam, kde Oliver Stone či Sydney Pollack pro svoji kritiku světa s penězi na kozlíku zvolili temné, hutné a jednoznačné drama, tam Scorsese škrtnul pod divokým multižánrovým ohňostrojem. Zacinkal na zvonek a odstartoval plebejský mejdan." (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) ****

  "Vlk z Wall Street je většinu času komedií, nasmějete se u něj a pobavíte věru královsky. Zároveň se neobtěžuje s proklamacemi odsuzujícími drogy, nevázaný a ne zrovna bezpečný sex a bezuzdné rozhazování peněz. Svého hrdinu však dostatečně zesměšňuje (scéna u country klubu je neskutečně vtipná a…" (více)

 • MovieMania.sk (Renáta Mišovičová) ****

  "Aj keď film od svojej vianočnej premiéry v Amerike vyvolal mnohé kontroverzie postavené na fakte, že časť diváckej obce i publicistov má pocit, že režisér Belforta a jeho činy glorifikuje, nie je to tak. Scorsese nikoho neoslavuje ani nezatracuje, jednoducho popisuje spôsob života." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Přitom pořád jde o vrcholně zábavnou, v jistých momentech až strhující epopej o vzletu a pádu, o šílené party, která přišla znenadání a zůstal po ní bolehlav a pochcanej tepich. Tempo filmu je fantastické, všechny epizodky se můžou pochlubit trefným (a obvykle dvojitým až trojitým) vypointováním,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Michal Tichý) *****

  "Tříhodinový snímek vůbec nenudí, vy zíráte s otevřenou pusou na tu přímou akci, komediální prvky i rodinné souboje a říkáte si „Páni, já chci být broker.“ Dokonce i poslední samotná scéna má v sobě tolik skryté energie, poselství, že to nemá obdoby, jak to ten Scorsese dokáže rozjet od začátku až…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "Vlk z Wall Street je svým způsobem geniální dílo, které věrohodně poukazuje na dnešní dominanci kapitalismu a neřestí typických pro rozklad osobnosti jako jsou drogy, povrchnost nebo nezodpovědnost, a rozhodně stojí za to ho vidět. Budete na něj dlouho vzpomínat a věřím, že pro mnohé z vás se stane…" (více)

 • Obrazor.cz (Petr Svárovský) *****

  "Obdobný je i neutrální postoj, jakým se k prezentované skupině vyprávění staví. Přestože je evidentní, že způsob chování brokerů není zcela v pořádku, nelze se v určitém ohledu ubránit sympatiím nebo minimálně pochopení. V kontrastu s Letcem má pak DiCaprio mnohem podstatnější úlohu, jelikož mu…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Martin Scorsese to prostě má v malíku. Vlk z Wall Street se může rovnat s jeho největšími zářezy na filmařské pažbě. Skvěle natočená komplexní sonda do světa vysokého byznysu je bohatá nejen na drogy, sex a prachy, ale také na filmařskou nápaditost, parádní herecké výkony a zábavný scénář, který i…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) *****

  "Spolupráce s Leonardem DiCapriem se Martinu Scorsesemu v minulosti už párkrát vyplatila. Angažovat ho do filmu o vychytralém bankéřovi byla proto sázka na jistotu. A pokud vás stresuje, že film vypráví o praktikách na burze a ještě k tomu je tři hodiny dlouhý, není proč se bát. Díky komplexní…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ****

  "Zběsilá jízda v podání Leonarda DiCapria je moderním ztvárněním Caliguly. S tím rozdílem, že pro Jordana Belforta nedopadl příběh fatálně. Film vás vcucne, po třech hodinách vyplivne a vy budete mít chuť něco z těch šíleností taky zkusit. Filmovému plakátu by proto slušel nápis „Varování: Doma…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Doris Fuentes) ****

  "Filmový průmysl se netají tím, že se hranice záběrů s vyzývavě nahými herci značně posunula. Některé explicitní scény bylo nutné dokonce vystřihnout. Zkušenému režisérovi se podařilo do filmu vměstnat humor a zlehčit tak některé tíživé okamžiky. Film určitě není pro každého, ale nese s sebou jisté…" (více)

 • 25fps.cz (Pavlína Rupová)

  "Přízvisko „vlk z Wall Street“ plně odráží postavení alfa samce, které si ve své firmě vydobyl. Podobně jako vlci žijící ve smečkách, i Belfort si pořídil smečku věrných spolupracovníků, stejně lačných po penězích a stejně průbojných jako on, a založil firmu Stratton Oakmont – vlčí doupě. Jak se…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace