poster

Vlk z Wall Street

 • anglický

  The Wolf of Wall Street

 • slovenský

  Vlk z Wall Street

Životopisný / Komedie / Drama / Krimi

USA, 2013, 180 min

Externí recenze k filmu (25)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) ***

  "Vlk z Wall Street splňuje všechny kritéria k odsouzení, ale z nějakého důvodu je dáván na piedestal letošního roku. Takováhle tvorba je až společensky nebezpečná. Možná jde o silná slova, ale zkuste se na to podívat s odstupem. Máme tu řemeslně povedeného Scorseseho a kouzelného Lea. Ale co dál?…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "Vlk z Wall Street tak nevypráví o konkrétním období, kdy Mekka finančnictví – Wall Street – mohla fungovat bez regulace ve stylu Divokého Západu. A nevypráví ani o tom, jak gangstera Belforta dostihl zákon. Vypráví o naší touze po ztraceném svět divoké, svobodné nevinnosti, který nikdy neexistoval." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Moralitu balí do velice zábavného a divokého obalu, pod nímž ji mnozí přehlédnou. V jednasedmdesáti letech napumpoval Martin Scorsese tuto ironickou ódu na chamtivost a zhýralost takovou dávkou adrenalinu, že jeho mladší kolegové, kteří se letos také ucházejí o výroční filmové ceny, před ním musí…" (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) *****

  "Vlk z Wall Street je famózní snímek, který jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co v minulém roce vzniklo. Je to poctivá filmařina, která v dnešní přetechnizované době působí takřka jako pěst na oko. Přesto má film moderní a svěží nádech, který jistě osloví i mladou generaci." (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Leonardo DiCaprio – alfa a omega celého filmu? Mnohé názory sa zhodujú, že nastal čas získať najcennejšiu sošku vo filmovom priemysle. Jeho predstavenie bolo tentoraz nezabudnuteľné. Vlk z Wallstreet je plný náročných scén, ktoré Leonardo zvláda o poznanie lepšie ako kedysi, no a celkový pozitívny…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) *****

  "Tyto drobnosti ovšem nemohou ubrat ani procento z velkoleposti a brilantnosti Vlka z Wall Street. Snímek skrývá tolik humoru, zábavy, ale svým způsobem i ponaučení a motivace, že jedno zhlédnutí nebude stačit. A dovolím si tvrdit, že některé momenty a repliky si budeme rádi znovu a znovu připomínat." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) *****

  "Vlk z Wall Street je nejživější, nejdivočejší a nejdravější film v kinech za dlouhou dobu. Film, který vás naučí nedůvěřovat burzovním makléřům, ale závidět jim jejich troufalost. Óda na chamtivost od Martin Scorseseho, který je i ve svých dvaasedmdesáti letech nezastavitelný, energický a naprosto…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Scorseseho pokračování stylových Mafiánů a Casina s obdivuhodným Leonardem DiCapriem v hlavní roli šovinistického dobytka je prostě nepřehlédnutelné. Jednou absolvovat tuto jízdu však bohatě stačí." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Pozoruhodná je hra slov, ktorými sa dá manipulovať. Našinec sa sotva vie orientovať v praktikách burzových maklérov, či hier bánk s vysokými vkladmi. Ale určite ho osloví, keď vidí, čo všetko protagonista filmu dosiahol: Krásny dom, jachta, luxusné dovolenky, život „na vysokej nohe“ – kto by to…" (více)

 • Filmserver.cz (Martin Bubrín) *****

  "Stejně jako je, můžeme i Vlka předčasně označit za novou žánrovou klasiku, jejíž jedinečné kvality ani nemusí provětrat čas – už teď jde totiž o neskutečně komplexní epos, který toho má za neskonale zábavnou fasádou hodně co říct o nás i o společnosti, v níž žijeme." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Vlk z Wall Street je Scorseseho nejvtipnějším filmem za posledních 30 let, dokonce pokořuje i komické výstupy Jacka Nicholsona ve Skryté identitě. Rozhodně to ale není komedie – legraci totiž záhy střídají seriózní dramatické události nejen v Belfordově firmě, ale i v osobním životě. Nekoná se…" (více)

 • Finmag.cz (Michal Kašpárek)

  "Vlk z Wall Street je ohromující memento toho, jak zázračně se dá zbohatnout na lidech, kteří chtějí zázračně zbohatnout, a ještě se na jejich účet pobavit. Pes dole není v tomhle filmu lepší než pes nahoře: jen hloupější. Tak jako se Hoří, má panenko a další filmy československé nové vlny vysmály…" (více)

 • Houser.cz (Aleš Mečíř) *****

  "Nenápadný vrchol filmu ale přichází až v poslední scéně. Ta působí zprvu jen jako špatný vtip. Její síla se ale projeví až v okamžiku, kdy si naplno uvědomíte její až banální obludnost. Tato scéna navíc jen umocňuje již vyřčenou tezi, že hlavní postavou filmu není jen samotný Jordan Belfort.…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) *****

  "Tam, kde Oliver Stone či Sydney Pollack pro svoji kritiku světa s penězi na kozlíku zvolili temné, hutné a jednoznačné drama, tam Scorsese škrtnul pod divokým multižánrovým ohňostrojem. Zacinkal na zvonek a odstartoval plebejský mejdan." (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) ****

  "Vlk z Wall Street je většinu času komedií, nasmějete se u něj a pobavíte věru královsky. Zároveň se neobtěžuje s proklamacemi odsuzujícími drogy, nevázaný a ne zrovna bezpečný sex a bezuzdné rozhazování peněz. Svého hrdinu však dostatečně zesměšňuje (scéna u country klubu je neskutečně vtipná a…" (více)

 • MovieMania.sk (Renáta Mišovičová) ****

  "Aj keď film od svojej vianočnej premiéry v Amerike vyvolal mnohé kontroverzie postavené na fakte, že časť diváckej obce i publicistov má pocit, že režisér Belforta a jeho činy glorifikuje, nie je to tak. Scorsese nikoho neoslavuje ani nezatracuje, jednoducho popisuje spôsob života." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Přitom pořád jde o vrcholně zábavnou, v jistých momentech až strhující epopej o vzletu a pádu, o šílené party, která přišla znenadání a zůstal po ní bolehlav a pochcanej tepich. Tempo filmu je fantastické, všechny epizodky se můžou pochlubit trefným (a obvykle dvojitým až trojitým) vypointováním,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Michal Tichý) *****

  "Tříhodinový snímek vůbec nenudí, vy zíráte s otevřenou pusou na tu přímou akci, komediální prvky i rodinné souboje a říkáte si „Páni, já chci být broker.“ Dokonce i poslední samotná scéna má v sobě tolik skryté energie, poselství, že to nemá obdoby, jak to ten Scorsese dokáže rozjet od začátku až…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "Vlk z Wall Street je svým způsobem geniální dílo, které věrohodně poukazuje na dnešní dominanci kapitalismu a neřestí typických pro rozklad osobnosti jako jsou drogy, povrchnost nebo nezodpovědnost, a rozhodně stojí za to ho vidět. Budete na něj dlouho vzpomínat a věřím, že pro mnohé z vás se stane…" (více)

 • Obrazor.cz (Petr Svárovský) *****

  "Obdobný je i neutrální postoj, jakým se k prezentované skupině vyprávění staví. Přestože je evidentní, že způsob chování brokerů není zcela v pořádku, nelze se v určitém ohledu ubránit sympatiím nebo minimálně pochopení. V kontrastu s Letcem má pak DiCaprio mnohem podstatnější úlohu, jelikož mu…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Martin Scorsese to prostě má v malíku. Vlk z Wall Street se může rovnat s jeho největšími zářezy na filmařské pažbě. Skvěle natočená komplexní sonda do světa vysokého byznysu je bohatá nejen na drogy, sex a prachy, ale také na filmařskou nápaditost, parádní herecké výkony a zábavný scénář, který i…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) *****

  "Spolupráce s Leonardem DiCapriem se Martinu Scorsesemu v minulosti už párkrát vyplatila. Angažovat ho do filmu o vychytralém bankéřovi byla proto sázka na jistotu. A pokud vás stresuje, že film vypráví o praktikách na burze a ještě k tomu je tři hodiny dlouhý, není proč se bát. Díky komplexní…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ****

  "Zběsilá jízda v podání Leonarda DiCapria je moderním ztvárněním Caliguly. S tím rozdílem, že pro Jordana Belforta nedopadl příběh fatálně. Film vás vcucne, po třech hodinách vyplivne a vy budete mít chuť něco z těch šíleností taky zkusit. Filmovému plakátu by proto slušel nápis „Varování: Doma…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Doris Fuentes) ****

  "Filmový průmysl se netají tím, že se hranice záběrů s vyzývavě nahými herci značně posunula. Některé explicitní scény bylo nutné dokonce vystřihnout. Zkušenému režisérovi se podařilo do filmu vměstnat humor a zlehčit tak některé tíživé okamžiky. Film určitě není pro každého, ale nese s sebou jisté…" (více)

 • 25fps.cz (Pavlína Rupová)

  "Přízvisko „vlk z Wall Street“ plně odráží postavení alfa samce, které si ve své firmě vydobyl. Podobně jako vlci žijící ve smečkách, i Belfort si pořídil smečku věrných spolupracovníků, stejně lačných po penězích a stejně průbojných jako on, a založil firmu Stratton Oakmont – vlčí doupě. Jak se…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace