Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

KoudyTheAlko

Nice. Prachy kazej člověka to není jenom přísloví. Skvělost od Scorseseho, která svou stopáží vůbec neubírá na tom, že má film svůj "drive". Tohle by se dalo udělat jako seriál o 2 velmi dobrých sezónách a pak dalších dvou špatným jen kvůli penězům. Tady je to prostě jako celovečerák co má 3 hodiny a já se ani minutu nenudil. Celý to na mě funguje. Je to supr čupr natočený a vůbec takový ty klasický kecy. Za mě hodně dobrý. 85% ()

Fender

Leo měl získat Oscara rozhodně zde, jelikož tu předvedl opravdu mimořádný výkon, který nemá jen tak obdoby. Filmu vládne také skvělý scénář, práce s kamerou, společně s vyprávěním a vše jaksi působí velmi impozantně. Film i přes svou dlouhou stopáž rozhodně nemá chvíli, která by nudila, je to vskutku velmi záživný snímek. Příběh ale není nějak revoluční, nebo nějak mistrovský, je to v podstatě o bandě povrchních a penězi lačnících idiotech, kteří jsou schopni pro tučné konto spáchat nepochopitelné věci. Psychologicky je však ale zase skvěle vykresleno to, jak touha po penězích může změnit člověka a zruinovat mu život. ()

Felix22

Velmi dekadentní obraz amerického burzovního světa, kterému jednoznačně vládne Di Caprio - ten zde dostal příležitost vyřádit a skrze haldy kokainu a naprostých šíleností udělal. Scorsese tyhle mozaiky dělat umí a divák si často vzpomene na jeho předchozí mafiánské opusy. Jediný problém je, že postavy nejsou v tomto případě gangsteři, i tak se ale chovají amorálně a zmrdsky - přeci jenom u gangsterů z Mafiánů nebo Casina víte, že jsou to parchanti a dělají sviňárny a tak nějak jste schopni na to přistoupit. ()

Tunheber

Absolutně amorální dehonestace a pochacání základních myšlenek moderních family friendly filmíků viz Moonlight. Spoustu lidí sere ten pocit, že vytvořili pořádnej film o nějakým falešným zmrdovi a ne třeba film o nějakým random filantropovi a bojovníkovi za lidská práva. Mně je to upřímně naprosto, totálně u prdele, protože radši se podívám na film o zmrdovi a královsky se pobavím než zhlédnout film o nějakým papalášovi, kterej je učebnicový příklad dobrýho klučiny z nedělní školy u reverenda Franty Merty a přemýšlet při sledování tohoto filmu, zda-li by nebylo jednodušší zbavit se utrpení narvat si Pistoli ČZ Z ráže 6,35 mm Br do chřtánu, klidně stisknout spoušť a ukončit své utrpení. ()

tchempi

Sledovat film o makléřích je stejně záživné, jako když našinec kouká na sport, který mu přijde nesmyslný a idiotský, třeba baseball. Vydržel jsem 39 min. Ani jsem nepočkal, až Margot ukáže kozy. Protože sledovat lentilky pod kobercem je stejně „vzrušující“, jako koukat na makléře nebo baseball. ()

Lendak

Tento film považujem za Shawshank roku 2013. Je považovaný za najlepší film roku, ale napriek tomu nezískal ani jedného Oscara. Dikapor tu podal asi jeho najlepší výkon a hanba im že si neodniesol strýka Oscara. 3 hodiny sú pre niekoho veľa ale verte mi, ten film vám zbehne tak rýchlo že si to ani neuvedomíte. Teším sa na ďalšie DiCaprio+Scorsese filmy. Verdikt: 9,5/10. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Poleloukales

Filmařina je to excelentní, že všichni hrajou jako o život nemá cenu zmiňovat, Caprio byl na Oskara, kterýho stejně nedostal, ale nemůžu si pomoct, jedna hvězda dolů za v podstatě adorační vyznění tohoto filmu, neb ten člověk byl zmrd, zloděj, podvodník a ještě k tomu zbabělec! (!!!!!) ()

enter.

Tři hodiny a nenudil jsem se. A to dlouhé a utahané filmy moc nemusím. Tento však valil celkem svižně. Přesto se však nemohu zbavit pocitu, že mně v něcem film pěkně sr*l. Asi to bylou tou výřečností parchanta, která mu vydělala sakra dobrej balík a naivitou blbounů, co se nechali oškubat. Nicméně splnil jsem si povinnost a film jsem konečné shlédl. Prostě si to chtělo vyčlenit tři hoďky času a v klidu čubrnět na celovečerák. Solidní čtyřky. Na pětky bych si musel oholit palici. :o) ()

Novko

Tenhle film je naprosto úžasnej. Tříhodinový epos o jednom z největších zmrdů na americké burze a tom jaký může být život, když máte peněz jak sraček a nevíte co s nimi. Celé to podchytává geniální scénář Terence Wintera, vrcholná režie Martina Scorsesiho, a herci v čele s DiCapriem a nádhernou Margot Robbie. 10/10. ()

Modular

Přesně, co jsem čekal, a ještě víc! Vlk z Wallstreet opravdu není žádný film pro mladší publikum, jedná se o snímek plný drog, chlastu, peněz a spousty, ale spousty tvrdého sexu. Hlavní protagonista představuje ikonu amerického kapitalismu, která vám bude připadat až příliš podobná. Příběh je sice strohý, ale zábavný na takové úrovni, že vám to ani nebude vadit. Leonardo hraje svou roli perfektně, takže se vůbec nemusíte bát nevyužitého potenciálu. Jednoduše řečeno, film, který můžete shlédnout sami, s kamarády, s přítelkyní a vždy se budete královsky bavit. Výjimkou je rodina z čistě očividných důvodů. Nevím, na co ještě čekáte. Burza čeká! ()

Lucas005

Výborně natočený mix drama a komedie, který budete žrát celou jeho tříhodinovou stopáž. DiCaprio si svého manipulativního zmrda extrémně užívá a vy budete zaujatě civět na všechny jeho vzestupy i pády ve světě zmrdů jemu podobných. Člověk by mohl polemizovat o morálnosti tvorby filmu, který nepřímo financoval a zpopularizoval samotného velezmrda, jenž byl pro hlavní postavu předobrazem, ale na to sere pes. Však o co jiného by mělo jít, když než o prachy. ()

F2003F

Po 10 rokoch je to znovu a stále aj na stý krát opakovane neuveriteľne zábavná jazda. Viac neuveriteľné je, ale ako si Leo dokáže každú postavu nesmierne užívať, úchvatne sa ňou predvádzať a vynaložiť viac a viac síl na prevedenie svojho hereckého talentu na umenie. Dôležitý míľnik jeho majestátnej kariéry. Pritom by mu stačilo len byť. Oscara síce veľmi chcel (vyfúkol mu ho Matthew za Club) a neskôr sa aj ukázalo, že si ho vie vydobyť aj oooveľa tvrdšie, kľudne život ohrozujúco. Marty objavil Margotku, aj ju rovno predložil kompletne naostro len škoda, že taký Matthew dostal veľmi chabý priestor. Jeden z tých, ktorému sú aj 3 hodiny málo, pritom ide o verný životopis. Ikona, ktorá je akoby neobyčajnou zvláštnosťou dnešnej doby ako to poznáme u väčšiny Scorseseho tvorby, s čím neprestáva verne dodnes. Znovu ANI JEDINÝ OSCAR a dnes takmer každá scéna ikonicky známa.    „Predaj mi toto pero!” „Chceš aby som ti predal toto skurvené pero? Napíš mi svoje meno na papier.” „Nemám čím.” „Ponúkam ti toto pero.” ()

enceees

Opět precizní DiCaprio, spousta skvělých hlášek a šokujících scén. Bohužel plnou palbu nedávám z důvodu, že se mi tři hodiny zdají býti až moc. I když ve filmu nejsou hluchá místa o pár desítek minut kratší snímek bych jen uvítal. Přeci jenom, čekání na velkolepý krach je lehce odhadnutelný a zdlouhavý... ()

stroke

Super kokainová jízda kde Leo opět ční nade všemi a klobou dolů před ním. Dokonce i J.Hill který je většinou hrozný se tady činní. Líbí se mi také střídání žánrů kdy se v jednu dobu smějete až k pláči a okamžitě na to je velmi vážná scéna. Nečekejte nic podobného jako je Velký Gatsby (u toho jsem třikrát usnul a ani ho nedokoukal). Nevzpomínám si jaký film jsem si naposledy takhle užil a ještě k tomu 180min! ale od začátku do konce drží tempo a nepoleví. Všem pro které bylo (stejně jako pro mne) natočení Huga a jeho velkého objevu, nudnou pauzou v režisérově repertoáru velmi doporučuji Wolfiho :) 10/10. ()

gurmanfilmu

Neskutečný, vulgární, vtipný a strhující film!!! Nejlepší je jít na film do téměř plného sálu kina, kde de všichni pořádně zasmějou(Vyš*kal jsem jí mozek z hlavy. Za 11 vteřin. :D ). Herecký výkony jsou dobrý snad u každého, samozřejmě nejvíc vyniká Dicaprio(o scéně, kdy se snaží dostat do auta uslyšíte hodně dlouho). Film je plný vnitřních monologů a přímých promluv k divákovi, které vám dávájí nad filmem nadhled. Postava Belforta projde docela velkým vývojem a na začátku je vám dokonce sympatický, pak se z něho stane pěknej hajzl a jenom se smějete jeho ""menším"" šíleným kouskům, aby pak v závěru spadl na samotné dno. Scorsese omladil a to dost. ""Dokážete mi prodat toto pero? No, měl byste, protože jinak můžete jít makat do mekáče."". "" Můžete se mi podepsat?"" "" Nemám pero."" ()

james11

Neumím si představit nikoho, kdo by se na tuhle roli hodil víc než Leo. Hrát člověka, který má všechno a život si jaksepatří užívá, mu jde dokonale, Sám si myslím, že je to prostě tím, že takový má život i mimo kameru. :) Už v hodně jeho filmů mi přišel jeho výkon hodný Oscara, ale jestli ho nedostane ani za tohle, tak to už bude hodně podezřelé. ;) Scorcsese dokáže opravdu natočit kvalitní film a vyvrátil mi moje obavy, že tříhodinový film bude moc dlouhý. Bylo to akorát. ()

TOPmoovie

tento film ztrhne ludi , ktori nerozumeju tymto veciam a nerobili s nimi. niekokolko principiv ma v sebe film skutocnych. no vacscinou ide o komediu a par silnymi scenami. niekolko dialogov je az traaapne prehnanych a absurdnych a neuumerne dlhych. no zase par scenok je uzasne zabavnych, aj ked paradoxne je to na zamyslenie ci je to na zabavu, alebo na plac nad drogami. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení