Tři sestry (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Česko, 2010, 175 min

Někdy jsem si říkal, jestli je to vůbec drama, když bylo prokládaných vtipných prvků víc (obzvlášť hned v prvních minutách a pak nekdy v půlce), jindy zase příběh zvážněl víc. Ale humor pomáhal udržovat pozornost 3 hodiny, byť poslední třetinu příběh vážněl a já jsem lehce vadnul. Nezapomenu na ty drobné, ale o to úsměvnější vtípky, na příběh, na kterém jsem občas viděl mouchy (ale asi jsem moc velký idealista a Čechov to holt viděl jinak), na herce, zejména Andreu Černou nebo Tomáše Töpffera (na záporáky a prudiče časem stejně zapomenu, ať hráli sebelíp). Až se na tzo budu dívat příště, tak nejlépe v divadle, kdy se pauza opravdu hodí.(12.8.2011)

Díla Antona Pavloviče podle mého všeobecně nejsou příliš vhodná pro televizní záznamy. A u Třech sester z Fidlovačky to platí dvojnásob. Téměř tříhodinová porce lyrického dramatu totiž na obrazovce mimo útulnou atmosféru divadla a hlavně BEZ PŘESTÁVKY musí dát zabrat i těm největším čechovovským fajnšmekrům. Jinak se ale jedná o inscenaci kvalitní, stravitelnou, dynamicky zrežírovanou a slušně zahranou. Že jsem ji neviděl naživo, to mě tedy opravdu mrzí.(2.7.2015)