Brutal Relax

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční
Španělsko, 2010, 15 min

Pan Olivares se na doporučení doktora odjíždí odreagovat na dovolenou k moři. Po příchodu na malebnou pláž se uvelebí na pohodlném místě a se sluchátky na uších pozoruje s klidem své okolí. Mezi tím na lidi na pláži zaútočí banda příšer, což ovšem pana Olivarese nijak nevzrušuje, protože mu doktor radil, ať se nerozčiluje, a tak si dále hledí svého. Pohoda, ale jak už to tak bývá, nemůže trvat věčně a v tu chvíli mají nezvaní návštěvníci pláže opravdu smůlu. Po dobře vykonané práci samozřejmě nesmí chybět pár fotek na památku. (pernicek83)

Zíza

Nejlepší film (ať už krátkometrážní nebo ne) ze Španěl, který jsem za posledních x-let viděla! Ta filozofie v tom zakomponovaná! Ten sociální podtext! Ty nádherné obrazy! Čistá lidská nátura! Lidské solidární chování v případě nouze! Prostě, jedno oko nezůstalo suché. Nechápu, jak něco tak kvalitivního, metafyzického a s tak hlubokou myšlenkou dokázali vměstnat do 15 minut! Klaním se a pouštím znovu tu část, která se hodí na hodiny biologie. Lepší 4* ()

Segrestor

Když pominu ten trikový úlet, dojdu až k závěru, kde začnu hledat nějakou pointu. Ta pointa se tam nabízela hned několikrát, ale tvůrci to měli asi u zadku, protože se soustředili jen na ty gore efekty. A je to obrovská škoda, protože by se snímek posunul někam mnohem dál. Takhle zůstane jen u masakrů a mordů. Některé triky byly excelentní a některé stály za starou Blažkovou. Toť otázka jestli to byl záměr nebo šlendrián. Dosud se nedokážu rozhodnout. ()

Aluska88

When meets Tarantino, Raimi and Jackson. Takto nějak by to asi vypadalo, kdyby se tito tři kultovní geniální šílenci setkali někde u poklidného, azurového moře. Velmi zdařilé a úměrně nakouskované. Spatřila jsem tam brutální řežbu Kill Billa, a maximální gore a humor Bad Taste a Evil Dead. Vše je podáváno ve velkokapacitních porcích, přičemž si toto dílo stále zachovává svůj vlastní styl. ()

TheDarKnig

unfuckingbeliveable... :D, tak tohle byl prostě nářez, ten pan Olivares se stává nejcoolovějším psychopatem ever.. A samozřejmě filmeček jako takový je směsice toho nejkrutějšího a nejhnusnějšího brutalismu, jaký může být, všechno pod záštitou černočerného humoru.. Tu rozhodně nejde o nic, jen o představení co nejvíce nechutností a zvráceností v co nejkratším čase. Ale funguje to a závěr je prostě brilantí (to úplně poslední, co je vidět... hehe) ()

petero

http://www.youtube.com/watch?v=nk74JYpI-tA Pohodu na malej pláži naruší vpád príšer z mora radi trhajúcich ľudské telá na franforce. To však netužia, že na pláži je aj psychopat oddávajúci sa relaxačnej hudbe, ktorému práve došli baterky vo walkmane... Parádne zábavný slasher, radím ho hneď za Le bagman - Profession: Meurtrier (2004). ()