Reklama

Reklama

Město stínů

Píše se rok 1895 a Dr. Maxime Vincent viděl ve válce věci, na které už bohužel asi nikdy nezapomene. Nyní přijíždí do vzdálené kolonie na Sahaře a stává se svědkem, jak francouzská armáda sužuje místní domorodé obyvatelstvo. Vyděšení afričané se snaží uprchnout z města a zachránit si holý život. Doktor Vincent se ujímá péče o malého chlapce a snaží se najít nějaké východisko z této příšerné situace. Jenže zoufalství nekončí a francouzská armáda s kapitánem Julienem Mandelem v čele není jediným nepřítelem. Skutečným zabijákem je mor. Doktor Vincent marně čeká na karavanu, se kterou by mohl odjet a stojí před velkým rozhodnutím - následovat své instinkty a utéct, nebo zůstat a pomoci lidem, které jeho vlastní země považuje za nepřátele? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

claudel 

všechny recenze uživatele

Dalo by se spočítat na prstech jedné ruky, kolik filmů odehrávajících se v severní Africe jsem měl možnost vidět, proto je pro mě pokaždé osvěžující na nějaký takový narazit. Příběh Cité mě oslovil a ačkoli se po většinu času téměř nic zásadního neděje, přesto má snímek své kouzlo. Jean-Marc Barr, sympatický a výborný herec, zde podává nadstandardní výkon, ostatní herci jsou pro mě neznámí, nikoliv však ve srovnání s hlavní hvězdou slabší. ()

markotter 

všechny recenze uživatele

Velmi pomalé tempo, málo akce a když už, tak velmi zkratkovitě ale hlavně výborná kamera, která dodala filmu magickou atmosféru a donutila mě přidat jednu hvězdičku k těm 3, na který by to jinak bylo. ()

Reklama

Zajímavosti (1)

  • Snímek Cité se natáčel v Tunisku. (claudel)

Reklama

Reklama