4 svatby

(pořad)
  • Slovensko 4 svadby
Reality-TV
Slovensko, 2010, 40 min

Štyri svadby, štyri nevesty a jedna výhra.
Reality šou, v ktorej štáb postupne navštívil svadby štyroch súťažiacich neviest. Zvyšné nevesty všetko pozorujú, komentujú a hodnotia. Body sa prideľujú za šaty, obrad, jedlo a celkový dojem.
Nevesta, ktorá dostane od svojich súperiek najväčší počet bodov, vyhráva luxusnú svadobnú cestu. (Želik)

Ten Druhy

Ďalšia prízemná, miestami trápna a najmä narýchlo zbúchaná tv-reality show 4 svadby, ktorá pôsobí ako zbabraná rozprávka o krásnej Nastenke z východu a falošnej Marfe z bravčovej konzervy. Ťažko povedať aká ľudová múdrosť vyplýva práve z tejto skazky, možno iba potvrdzuje staré známe: ak ide o peniaze, tak ľudská hlúposť nepozná hranice. Hlbší zmysel to samozrejme nemá žiadny. Veď ako povedal klasik: človek sa žení, resp. vydáva dvakrát - trikrát za život, takže svadba s prítomnosťou dvoch - troch cudzích osôb, ktoré všetko principiálne skritizujú, je len a len čistý masochizmus. ()

megajalec

Frajerka to hrozne chcela pozerať, pred blížiacou sa našou svadbou je to malo slúžiť ako inšpirácia. jedným okom som to teda videl aj ja. Chvalabohu, jedným okom len. Štyri rôzne svadby štyroch rôznych neviest, každý deň nejaká iná. Jasné, že každá kritizuje tú druhú, aby vyhrala práve ona (najlepšia svadba, resp. jej nevesta a ženích pôjdu na nejakú vysnívanú svadobnú cestu). Možno nejaké veci sa tam dajú odpozerať, resp. porovnať, ako tie svadby prebiehajú inde, ale inak to je plytké, nudné a zvrháva sa to na reality show. Trápnosti je tam dosť, napr. v kostole je jedna kamera špeciálne pre tie tri účastníčky, aby diváci zachytili každé ich slovko (tými samozrejme nešetria, i keď je obrad v plnom prúde - veď treba zhodnotiť šaty, farára, prstene ešte za pochodu) ()

RigorMortis odpad!

Odkedy Narkóza bojuje o sledovanosť s Jojkou, každá strana vyťahuje z rukáva také tromfy, že mi nad nimi zostáva rozum stáť. Tentokrát tu máme návod na to, ako urobiť z takej dôležitej životnej udalosti, akou je svadba totálnu komerčnú frašku, poštvať proti sebe pár ďalších ľudí a ešte na tom poriadne profitovať. Jedna strana ohovára druhú, veď nám treba nejakú tú sledovanosť. Neviem, čo iné okrem peňazí (a možno zvedavosti) viedlo účastníčky, aby sa tam prihlásili, no keby mne nejaká sliepka mala kecať do svadby, vyrazil by som s ňou dvere. ()

Marina111

Ozaj svadba snov: v sále TV štáb, ktorý spraví všetko preto, aby sa z tohto krásneho dňa stala čo najkomerčnejšia záležitosť, medzi pozvanými ďalšie nevesty, s ktorými sa súperí o hlavnú výhru a ktoré čakajú len na to, kedy môžu vašu svadbu pekne skritizovať, a ako bonus ešte aj stres z toho, že čo ak to fakt nebude ono a nebude ani výhra, ani pekné spomienky... Na túto šow mám skrátka jediné slovo: úbohosť. Ale ak si niekto chce takýmto programom pokaziť svoj veľký deň, nech sa páči ... ()

MM_Ramone odpad!

S reality show sa tu roztrhlo vrece. Je ich zrazu ako húb po daždi. České i Slovenské komerčné televízie sa navzájom predbiehajú v tom, ktorá z nich vyprodukuje väčšiu sprostosť. Čím trapnejšia kravina a šibnutejší účinkujúci, tým lepšie. To zaručí sledovanosť. Národ chce vidieť extrovertných trkvasov z prostého ľudu, ako šaškujú pred všadeprítomnými kamerami. Čo je to tento krát? Štyri bláznivé nevesty, "4 svadby", ich vzájomné hodnotenie, ohováranie, zvady, prehnané emócie... ďaľší odpad! ()