Darker Than Amber

Walter Seltzer

Fred A. Chulack

Kostýmy:

Richard Bruno

Málo známý film (především pak u nás-v Americe jde o kultovní záležitost) s vynikajícím Rodem Taylor (opravdu hodně dobrý-nedoceněný herec) který zde vytvořil roli Travise McGeeho, soukromého plážového detektiva a potulného mořeplavce, najatého vyšetřit smrt mladé ženy, do které se mezitím stačil zamilovat, poté co ji na začátku zachránil život. Bude to mít ale hodně těžký, vrah je totiž kulturista a ještě ke všemu psychopat. Perfektní William Smith, dobrý vzhled, obrovská obrazová přítomnost a neuvěřitelně obrovská vyzařující síla, tím vším se mohl v té době a ve své roli pyšnit. Špatný film to opravdu není, je stylový a chladný, scénář je velmi chytrý, herecké výkony, hudba, po technické stránce taky good, opravdu příjemně se na film koukalo, v tomto případě mohu s klidným svědomím potvrdit, že jde o řemeslně dobře odvedenou práci. Ze scén; krom překvapivě násilného, brutálně zuřivého a krvavého vyvrcholení (pěkný pěstní souboj Taylor vs. Smith-jedna z nejlepších živých scén co jsem kdy na obrazovce viděl, na rok '70 rozhodně pecka-scénu dokonce pro různé filmové verze museli cenzoři upravit), se mi tu líbila ještě scéna na pláži s jedním šmejdem, dvě scény a asi to nejlepší tady. Taylor tady podal opravdu silný výkon, mladá Suzy Kendall (oční bonbónek) tady je zase neuvěřitelně sexy a zábavná, no kdo by například odolal třeba takovému neuvěřitelně svůdnému tanci na lodi, kde ona přitahuje jako magnet. Fandům giallo filmů, je tato blondýnka známá především z filmu "Torso" a "Bird with the Crystal Plumage", šlo ve své době o skutečně talentovanou herečku. Krásné prostředí viz Florida a Nassau, také snímku docela dost pomohlo, a já k snímku nemám naprosto žádných výtek.(27.2.2012)