Dobré manželství

A Good Marriage

Thriller

USA, 2014, 102 min

• Havaj8

Má to pěknej poster, ale nenechte se zmást. Je to totiž jenom další natahovaná nuda bez většího zvratu. Chybí tomu emoce, který by se daly přenést na diváka a prostě ho stáhly ke dnu spolu s hlavní postavou. Ale ono to chvílema vypadalo, že je to úplně v pohodě. Samozřejmě, protože on to byl plán. Tím pádem, jakej byl průběh, takový bylo finále. Nezajímavý, nepřekvapivý, o ničem. Když se nad tím člověk zamyslí, šlo to vyhrotit o dost líp.(21.9.2016)

Bál som sa čo z tohto filmu vznikne, ale nakoniec som bol celkom príjemne prekvapený. Nebolo to to najhoršie čo som kedy videl (dokonca si myslím, že film bol oveľa lepší ako "Annabelle" alebo "Jessabelle"), no niečo tomu stále chýbalo. Veľké množstvo dialógu nebolo potreba, človek dokáže z filmu odhadnúť čo a ako a vo filme atmosféra nevie vyniknúť. Najmä v tom, že je to príliš presvetlené a nemá to veľa thrillerových elementov. Ale videl som horšie filmy, horšie adaptácie diel Kinga, tento je podľa mňa v takej úrovni priemeru. Každopádne najväčším problémom "A Good Marriage" je fakt, že toto je dielo, ktoré ani nepatrí do filmu. V knihe to vie vytvoriť atmosféru, no vo filme to nefunguje. Aspoň teda v tomto nie. NIekedy si myslím, že nie je treba sa až tak dôsledne držať knihy a dať tomu viac filmový nádych a tvoriť to tak. Nemusí to ísť vyslovene cestou "Needful Things" (ktoré svojimi zmenami doslova zabilo celú knihu), ale napriek tomu by sa tvorcovia mali do toho skúsiť niečo pridať, aby to bolo divácky efektívnejšie a dramatickejšie. Pretože to čo funguje v knihe nemusí nutne fungovať vo filme.(16.2.2015)

• tron

Nápad sám osebe je perfektný (je možné, aby žena prežila desaťročia v manželstve s chlapom, ktorý je sériový vrah a nevedela o tom?). Najlepší je Lang a aj on je jednak dosť nudný a jednak je vo filme len na pár minút. Najhorší je príšerný kasting - ešte Joan Allen by sa dala, ale LaPaglia je odporný, nechutný chlap, ktorý sa do tejto úlohy vôbec nehodí a iba čo otravuje divákov vkus.(25.12.2016)

Kingova povídka je luxusní, tohle je bohužel o poznání slabší, ale tak to se dalo čekat. Je hodně těžký natočit film s tímto nápadem. Askin si s tím poradil podle mě docela obstojně. Průměrná podívaná, kterou ocení hlavně ti, co četli předlohu. Jinak bych se asi taky trochu nudil... Ale přece jenom tady o nějakou akci moc nejde, spíše je to o smýšlení postav. 55%(21.11.2014)

• Flego

Manželstvo Darcy a Boba je ozaj dobré, priam skvelé. Do chvíle, pokiaľ Darca nezistí, že jej manžel ukrýva vražedné tajomstvo. Stephen King je všeobecne známy autor temných príbehov, keď mnohokrát skúma ľudskú psyché. V tomto sfilmovanom príbehu je temnota a napatie na začiatku a čím sa film blíži k vyvrcholeniu, celé kúzlo opadá a divák má pocit podvodu. A to je základný problém A Good Marriage. Hlavní protagonisti Joan Allen a Anthony LaPaglia sú vcelku fajn, ale v druhej polovici nemajú čo hrať. Zbytočný film. Štvrtý komentár.(10.10.2014)