Dobré manželství

A Good Marriage

Thriller

USA, 2014, 102 min

Je to neskutečně vleklé a máte opravdu potíž to dokoukat :D :D Na motivy povídky Kinga, kterou zbožňuju a je taky podobně záhadná, jsem si to nemohla nechat ujít :) A pro mě ten film má jednu skvělou výhru - Joan Allen, která je v té roli tak bravurní a přesvědčivá, že prostě jen na ni se těch 102 minut vydržíte dívat :) Je prostě skvělá :) A je jí postava je chytrá a okouzlující zároveň :) Ale jinak to většina lidí nezvládne dokoukat :D(24.6.2015)

• George Stobbart

Ženská zistí po 25. výročí, že jej manžel má malé, krvavé tajomstvo – občasné vražedné chúťky... Števo Kráľ je vo svojom obore nespochybniteľný, čo však neznamená, že každé jedno jeho dielo je perfektné a dokáže utiahnuť aj filmovú adaptáciu, kde nie je práve ľahké zaradiť sa k tým vydarenejším ("It", "Salem's Lot", "The Mist"...). A práve tento počin v tom jasne zlyháva. Príliš obyčajný námet – aspoň čo sa týka filmu – je pretavený do príliš obyčajného spracovania, ktoré sa môže pokojne posadiť medzi nevýrazné televízne kriminálky. Nemá čím prekvapiť, nemá čím potešiť, aj keď v podstate to úplne zlé nie je, len to dopláca na svoje fádne spracovanie a neambiciózny obsah.(8.10.2014)

• hous.enka

Škoda, že Berdie nedostal více prostoru, takhle to bylo příliš sterilní a jednostranně zaměřené. Chtělo by to víc emocí a pohled druhé strany. Z téhl v erze mám pocit, že jemu to celé bylo jedno. I když byl závěr v nemocnici docela fajn, ke třem hvězdám mě nedonutí ani King (a to se mi jeho adaptace většinou líbí).(14.10.2014)

• Morholt

Kingovu povídku neznám a film mě rozhodně nezviklal k tomu, abych si jí přečetl. Téma není nijak objevné, ale pokud by to dostal do ruky režisér, který má alespoň špetku citu pro psychologické hrátky a talent pro vedení herců, mohla z toho být obstojná žánrovka. Jenže tohle je to suché jak frigida o první noci, postrádající všechno, co by jste i od průměrného thrilleru čekali. Jediným pozitivem jsou snaživí herci, ale ti prakticky nevěděli, co mají hrát. 30%(7.3.2015)

• Aljak

Ničím výnimočný thriller, počas ktorého sa viacero krát núkali možnosti ako to celé zamotať a tým pridať na atraktivite, no celé to bolo napokon až príliš priamočiare, povedal by som že až nezáživné. Po celý čas som si len vravel "no a?", zároveň som však dúfal, že aspoň na konci sa vynorí nejaká mystéria nad všetkým tým tajomným správaním inak slušného manžela. Ale nič, proste nič. Najlepšia časť filmu bol napokon záverečný dialóg medzi Darcy a detektívom.(11.10.2014)

• - Detektiv Ramsey (Stephen Lang) ve filmu tvrdí, že by jistého zločince poslal do Shawshanku. Shawshank je věznice z jiné povídky Stephena Kinga "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank." (NormanBates)

• - Novela Stephena Kinga, která posloužila jako předloha k tomuto filmu, je součástí sbírky "Full Dark, No Stars" z roku 2010. (Glowski)

• - Charakter postavy Boba Andersona (Anthony LaPaglia) vychádzal z masového vraha Dennisa Radera prezývaného "BTK vrah". (Raccoon.city)