Dobré manželství

• USA A Good Marriage
Trailer

Co má po dvaceti pěti letech dobrého manželství Darcy dělat, jestliže se jí najednou odhalí temné tajemství jejího manžela? (AMC Czech)

Trailer

Hrabka

Kingova povídka je luxusní, tohle je bohužel o poznání slabší, ale tak to se dalo čekat. Je hodně těžký natočit film s tímto nápadem. Askin si s tím poradil podle mě docela obstojně. Průměrná podívaná, kterou ocení hlavně ti, co četli předlohu. Jinak bych se asi taky trochu nudil... Ale přece jenom tady o nějakou akci moc nejde, spíše je to o smýšlení postav. 55% ()

silentname

Bál som sa čo z tohto filmu vznikne, ale nakoniec som bol celkom príjemne prekvapený. Nebolo to to najhoršie čo som kedy videl (dokonca si myslím, že film bol oveľa lepší ako "Annabelle" alebo "Jessabelle"), no niečo tomu stále chýbalo. Veľké množstvo dialógu nebolo potreba, človek dokáže z filmu odhadnúť čo a ako a vo filme atmosféra nevie vyniknúť. Najmä v tom, že je to príliš presvetlené a nemá to veľa thrillerových elementov. Ale videl som horšie filmy, horšie adaptácie diel Kinga, tento je podľa mňa v takej úrovni priemeru. Každopádne najväčším problémom "A Good Marriage" je fakt, že toto je dielo, ktoré ani nepatrí do filmu. V knihe to vie vytvoriť atmosféru, no vo filme to nefunguje. Aspoň teda v tomto nie. NIekedy si myslím, že nie je treba sa až tak dôsledne držať knihy a dať tomu viac filmový nádych a tvoriť to tak. Nemusí to ísť vyslovene cestou "Needful Things" (ktoré svojimi zmenami doslova zabilo celú knihu), ale napriek tomu by sa tvorcovia mali do toho skúsiť niečo pridať, aby to bolo divácky efektívnejšie a dramatickejšie. Pretože to čo funguje v knihe nemusí nutne fungovať vo filme. ()

tron

Nápad sám osebe je perfektný (je možné, aby žena prežila desaťročia v manželstve s chlapom, ktorý je sériový vrah a nevedela o tom?). Najlepší je Lang a aj on je jednak dosť nudný a jednak je vo filme len na pár minút. Najhorší je príšerný kasting - ešte Joan Allen by sa dala, ale LaPaglia je odporný, nechutný chlap, ktorý sa do tejto úlohy vôbec nehodí a iba čo otravuje divákov vkus. ()

S.Quentin QUALE

TV film jak vyšitej, kterej pásne akorát tak na středeční večer na TV Nova. Povídku Kinga jsem nečetl, ale ten příběh je těžce průměrnej, takže když na to vletí topornej režisér s partou nesympatických herců, nemůže z toho vzniknout ani průměrný hodnocení. Netrpěl jsem, ale výsledkem jest totálně neškodnej thriller. 40% ()

George Stobbart

Ženská zistí po 25. výročí, že jej manžel má malé, krvavé tajomstvo – občasné vražedné chúťky... Števo Kráľ je vo svojom obore nespochybniteľný, čo však neznamená, že každé jedno jeho dielo je perfektné a dokáže utiahnuť aj filmovú adaptáciu, kde nie je práve ľahké zaradiť sa k tým vydarenejším ("It", "Salem's Lot", "The Mist"...). A práve tento počin v tom jasne zlyháva. Príliš obyčajný námet – aspoň čo sa týka filmu – je pretavený do príliš obyčajného spracovania, ktoré sa môže pokojne posadiť medzi nevýrazné televízne kriminálky. Nemá čím prekvapiť, nemá čím potešiť, aj keď v podstate to úplne zlé nie je, len to dopláca na svoje fádne spracovanie a neambiciózny obsah. ()

• Detektiv Ramsey (Stephen Lang) ve filmu tvrdí, že by jistého zločince poslal do Shawshanku. Shawshank je věznice z jiné povídky Stephena Kinga "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank." (ČSFD)
  • Novela Stephena Kinga, která posloužila jako předloha k tomuto filmu, je součástí sbírky "Full Dark, No Stars" z roku 2010. (Glowski)