Dobré manželství

A Good Marriage

Thriller

USA, 2014, 102 min

• hous.enka

Škoda, že Berdie nedostal více prostoru, takhle to bylo příliš sterilní a jednostranně zaměřené. Chtělo by to víc emocí a pohled druhé strany. Z téhl v erze mám pocit, že jemu to celé bylo jedno. I když byl závěr v nemocnici docela fajn, ke třem hvězdám mě nedonutí ani King (a to se mi jeho adaptace většinou líbí).(14.10.2014)

• S.Quentin QUALE

TV film jak vyšitej, kterej pásne akorát tak na středeční večer na TV Nova. Povídku Kinga jsem nečetl, ale ten příběh je těžce průměrnej, takže když na to vletí topornej režisér s partou nesympatických herců, nemůže z toho vzniknout ani průměrný hodnocení. Netrpěl jsem, ale výsledkem jest totálně neškodnej thriller. 40%(12.10.2014)

• Morholt

Kingovu povídku neznám a film mě rozhodně nezviklal k tomu, abych si jí přečetl. Téma není nijak objevné, ale pokud by to dostal do ruky režisér, který má alespoň špetku citu pro psychologické hrátky a talent pro vedení herců, mohla z toho být obstojná žánrovka. Jenže tohle je to suché jak frigida o první noci, postrádající všechno, co by jste i od průměrného thrilleru čekali. Jediným pozitivem jsou snaživí herci, ale ti prakticky nevěděli, co mají hrát. 30%(7.3.2015)

• Havaj8

Má to pěknej poster, ale nenechte se zmást. Je to totiž jenom další natahovaná nuda bez většího zvratu. Chybí tomu emoce, který by se daly přenést na diváka a prostě ho stáhly ke dnu spolu s hlavní postavou. Ale ono to chvílema vypadalo, že je to úplně v pohodě. Samozřejmě, protože on to byl plán. Tím pádem, jakej byl průběh, takový bylo finále. Nezajímavý, nepřekvapivý, o ničem. Když se nad tím člověk zamyslí, šlo to vyhrotit o dost líp.(21.9.2016)

• tron

Nápad sám osebe je perfektný (je možné, aby žena prežila desaťročia v manželstve s chlapom, ktorý je sériový vrah a nevedela o tom?). Najlepší je Lang a aj on je jednak dosť nudný a jednak je vo filme len na pár minút. Najhorší je príšerný kasting - ešte Joan Allen by sa dala, ale LaPaglia je odporný, nechutný chlap, ktorý sa do tejto úlohy vôbec nehodí a iba čo otravuje divákov vkus.(25.12.2016)

• - Detektiv Ramsey (Stephen Lang) ve filmu tvrdí, že by jistého zločince poslal do Shawshanku. Shawshank je věznice z jiné povídky Stephena Kinga "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank." (NormanBates)

• - Charakter postavy Boba Andersona (Anthony LaPaglia) vychádzal z masového vraha Dennisa Radera prezývaného "BTK vrah". (Raccoon.city)

• - Novela Stephena Kinga, která posloužila jako předloha k tomuto filmu, je součástí sbírky "Full Dark, No Stars" z roku 2010. (Glowski)