Dva bankovní lupiči si vezmou jako rukojmí skupinu anonymních alkoholiků... což, jak zjistí, nebyl dobrý nápad. (oficiální text distributora)

Okara

Neuvěřitelně špatný film. A to samotný nápad není až zas tak špatný. Zamlklý hispánec a neonacistický Kazach tvoří dvojku, která vykrade banku a shodou okolností se dostane na sezení alkoholiků. Mezitím policie uzavře výjezdové cesty a tragédům tak nezbývá nic jiného, než mezi ztroskotanci zůstat a zkusit vymyslet, jak se z té šlamastyky dostat. Mohlo z toho být průměrné psycho-drámo, přeci jen abstinující alkoholici jsou celkem zajímavé osobnosti, kor když se dostanou do takto vypjaté situace. Bylo ale z toho jen hodinové nic. Ryzí, čirá, ztělesněná nuda, kdy nejvyhrocenější scénou je, když dědek zabrání tomu zlému vypnout kávovar. Pokud by se divák po 20 minutách rozhodl film vypnout a znovu spustit po hodince, do slova a do písmene by o nic nepřišel. A k čemu pak takový film? Jedna hvězdička za Verveena, jehož postava drsnýho nácka s narušeným morálním kodexem byla jediná koukatelná, jinak na Boiler Makeru nevidím jediný klad. Komediální hudba mě v thrilleru vyloženě iritovala a zakončení se nedalo neuhádnout po první minutě. Vrtá mi tak jen hlavou, jak takový kousek může mít na imdb 7,1. Ale jak se to říká - proti gustu žádný dišputát. Stejně nikdo neví, co je dišputát. 20 % ()

Woodstock

Četli jste obsah filmu a těšíte se na thriller o bankovní loupeži? Najděte si jiný film. Těšíte se na pořádné drama se spoustou vyhrocených situací? Bohužel, ani to drama se nekoná. Celé je to takové... nijaké. Nudné a suchopárné, jak abstinentský večírek bez jediné kapky whisky. Zaujal mě jen dobrovolný zásobovatel (nikoli dealer!) Enzo a samozřejmě i ten pošahaný lupič-nácek. Jenže ten byl v rozhodujících chvílích stejně nějak podezřele měkkej. Když uvážíme sakra krizovou situaci, kterou musel řešit a jeho cholerickou povahu, v reálu už by byla půlka vzpurných Anonymních alkoholiků na podlaze s rozbitou hlavou a druhá půlka by ho poslouchala jako beránci. Základní myšlenka filmu nebyla špatná, ale asi bych spíš uvítal černou komedii, klidně i trochu bláznivou. Ale jako drama mě to nezaujalo. ()