poster

Psanec

 • USA

  The Outlaw

Western / Drama / Romantický

USA, 1943, 116 min

 • MikO_NR_1909
  *

  Je citeľné, že sa Howard Hughes venoval viac letectvu a svojmu spanilému životnému štýlu. Tento chabý projekt je skôr výplodom jeho štipky voľného času a už nedbal na perfekcionizmus, aký ho zdobil v Pekelných anjeloch. Príliš veľa vzťahového klišé, hudobné znelky typu Tom a Jerry a žiadne náznaky remeselných zručností. Rád by som vedel ako veľmi sa v tom angažoval Hawks. Na meno jeho rangu je to poníženie dvojnásobné.(23.3.2014)

 • SeldomSeen
  ****

  Že se nejedná o western z nejtradičnějších, je patrné na první poslech (místo typických břeskných melodií Čajkovskij!) a skutečně, některé klasické žánrové propriety (Indiáni) spíš až ruší... Kdepak, od samého začátku jde v první řadě o vztah dvou, potažmo tří mužských hrdinů, do kterého sice zdánlivě osudově zasahuje i jedna ženská postava, ale vesměs jen potud, co chlapi dovolí... ;-) Zkrátka a dobře, je to film místy tak rozkošně amorální, že by bylo nanejvýš krátkozraké předpokládat, že dobová cenzura měla problémy pouze se vskutku nepřehlédnutelnými, ehm, přednostmi (lepší výraz mě vážně nenapadá) Jane Russell...(17.4.2011)

 • aLPaC
  ***

  Když slyším název tohoto filmu, okamžitě se mi vybaví slavná scéna z filmu "Letec", kdy ten Hughesův expert na mraky stojí s pravítkem před cenzurní komisí a měří výstřihy a objem koz na plakátech slavných hollywoodských hereček té doby, aby vyvrátil názor komise, že film "Psanec" je jen o kozách je pro zvrhlíky. No teď když jsem tento film shlédl, musím říct, že ten film je hlavně o kozách :D. Tolik záběrů na ně jsem určitě v žádném americkém filmu 40. let neviděl. A troufám si tvrdit, že žádný takový film dané doby ani neexistuje. Je jasné, proč si Howard Hughes do hlavní role vybral Jane Russell. Ta ve výrazu působí, jako děvka (teď to myslím v dobrém :D), která ráda dostane tvrdě naloženo. Kdyby žil v dnešní době, nejspíš by točil porno, nebo ho alespoň produkoval :D. Kromě parádního výstřihu Jane Russell totiž film ničím jiným nezaujme. Příběh o ničem, herci prkenní, což je škoda vzhledem k tomu, jak slavné postavy hrají. Ale film v dnešní době Me Too bych pustil na nějakým velkým festivalu :D.(10.4.2020)

 • liquido26
  *

  Tohle byl snad ten nejhorší western, jaký jsem kdy viděl. Jediným důvodem, proč se na to dneska dívat je skutečně pouze Jane Russellová a její "výbava". Sice moc hrát neumí a celej film drží jedinej výraz - nasraná - a když se na konci usměje, zjistíte, že ta nasraná poloha jí šla líp, ale za to je pořádně sexy. Ostatní postavy nebyly taky nijak zvlášť dobře obsazeny a chovaly se dost nelogicky. Příběh, který by se dal shrnout do patnácti minut byl natažený skoro na dvě hodiny. Takovou nudu už jsem dlouho nezažil. Celé to bylo hlavně o dlouhých nudných záběrech, kde se nic neděje. Je docela možné, že tyhle dlouhé záběry se staly inspirací pro Leonneho, ale zde narozdíl od dolarové trilogie vůbec nefungují. No a ke všem těm záporům je ještě potřeba přičíst obrovskou, do očí bijící historickou nepřesnost. Jsem na sebe docela hrdej, že jsem to dokoukal :-)))(27.2.2010)

 • OG_Swifty
  **

  Magnum opus excentrickeho miliardare Howarda Hughese, ktere proslavilo debutujici Jane Russell (a predevsim pak jeji hrudnik), je skutecne spis uchazejici vytvor nenabizejici nic vic nez zminovanou Jane. Historicky nesmyslny pribeh je blby jak daleko vidi, hudebni doprovod, a predevsim pak groteskni zvukovy efekty, zalostny, neskutecne trapny running gag o koni a na zaver se pak dockame i humorny kamery, najizdejici na oblicej Jane Russell symbolizujici polibky. Doc Holliday pak Billymu ostrili usiska, Billy predvede skorapky s coltama a odjede do dali s polstarkama v zadech. Nakonec verim, ze i ty usi mu pichavka spravi :-)(4.6.2017)

 • - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

 • - Tento film způsobil obrovské pozdvižení cenzury. Film získal povolení k všeobecnému promítání v roce 1946, ačkoliv byl natočen v roce 1941, a vzápětí na to byl stažen. (Pavlínka9)

 • - Jane Russell v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)