poster

Sweetgrass

 • Francie

  Sweetgrass

Dokumentární

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 101 min

(další profese)
 • Dellamorte
  ****

  Fantastický výkon pred , aj za kamerou. Skvele odvedená práca všetkých , ktorí sa zúčastnili tohto projektu a to vrátane ovcí . Cowboys....vlaste v tomto prípade sheep/boys si prenášajú niekoľko stoviek oviec za potravou cez pôžitkársky nasnímanú prírodnú panorámu cestou , na ktorej sa môžu spoľahnúť len na svoje zbrane , psov , ostražitosť... a v sedle ich drží odhodlanie. Intímna sonda ( bez narratora - len s autentickými dialógmi ) do života ľudí , ktorých baví práca , aká zbytok sveta už pomenej . P.S. Border kóliu musím mať doma - je neuveriteľná .(18.11.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $207,473Tržby Celosvetovo $-(17.1.2011)

 • neoBlast
  ***

  Jistojistě zajímavá, pomalá, až meditativní, podívaná, která stojí určitě za zhlédnutí. Ale druhá polovina mi už toliko neimponovala a denodenní rozhovory kovbojů byla čistá muka. A v těchto okamžicích ani člověk nemusel ovečky počítat, aby se dostal do limba... 65 %(9.7.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Dokumentární adaptace Zkrocené hory? Tak napůl. Z filmu tu zůstaly akorát ovce. Sweetgrass je určitě zajímavým pohledem na chov ovcí a předně na práci jejich chovatelů či "pasáčků". Kamera je výborná, zúčastnění taktéž, jenomže dokument o chovu a pastevectví není něco, kde by člověk našel nějakou dynamiku nebo "akci". Vše se děje v poklidu a kamera vlastně jen přihlíží veškerému dění. Je to určitě zajímavá práce, kterou by nemohl dělat každý, ale přibližně v polovině už jsem začal kontrolovat zbývající čas, ve Sweetgrass se opravdu nic neděje. Nelituju samotné projekce, ale podruhé v žádném případě.(6.1.2011)