Reklama

Reklama

Doktor pro zvláštní případy

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Šokující nové zaměstnání a živelná Iva Pazderková postaví konzervativnímu Václavu Vydrovi život na hlavu. Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava natočilo nový televizní film. V režii Ivana Pokorného a v hlavní roli s Václavem Vydrou vznikla suchá komedie anglického střihu. Napsala ji scenáristka Iva Procházková. Hlavní postavou je ovdovělý středoškolský profesor, který ve středním věku ztratí práci. Uplatnění posléze najde ve věznici, kam nastoupí jako vychovatel. V prostředí, které má svou vlastní morálku a hierarchii vztahů, se profesor chová seriozně, tak jak byl doposud zvyklý, a vyjadřuje se jazykem, který ve věznici zní jako cizí řeč. Není divu, že mezi klienty nápravného zařízení i bachaři vyznívá chvílemi hodně nepatřičně. Tato disproporce vyvolá nečekaný efekt. Právě v ní tkví komediální, a tím méně realistické jádro příběhu...
Profesor Alexandr Hronek ztratil zaměstnání na gymnáziu, které se změnilo na školu marketingu. S oborem, kterým je filozofie, literatura a latina, se ve výukovém programu tohoto ústavu nemá šanci uplatnit. Nastoupí jako vychovatel do věznice. Se svými latinskými citáty a nemoderními názory na morálku se mezi feťáky, bigamisty, násilníky, ruské mafiány a další „hrdiny" světa za mřížemi dost výrazně nehodí. Nezapadá ale ani mezi své kolegy. Větší či menší střety se stupňují a nabalují na sebe sérii nedorozumění, pletich a násilností.
Až do soukromí mu postupně proniknou nejen nové bytosti, které zahýbají s jeho citovým životem, ale i živly, jejichž existenci do té doby vnímal možná víc jako literární než reálné postavy. Má dospělou dceru, která překonává pocity vlastní nedostatečnosti. Otec ji zásobuje útěšnými radami, které se rovněž víc ztotožňují s teorií breviářů než se skutečnou životní praxí.
Už z této krátké anotace je patrné, v čem bude spočívat střet s realitou a komika provázející životní etapu člověka přesazeného do vyhraněné situace. Nic ale není černobílé a náš hlavní hrdina zdaleka nebude jen nemotorným otloukánkem, jak by se někomu na první pohled mohlo zdát. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (53)

Radek99 

všechny recenze uživatele

No vida, tak svěží vítr vane v České televizi z Ostravy... A nebýt toho za vlasy přitaženého recitačního konce, byl bych opravdu mile překvapen, že i u nás se dá natočit moderní televizní komedie s určitým náznakem vlastní osobité manýry - mluvící svatební fotografie, oživlé abstraktní malby, postmoderně vševědoucí vtipný vypravěč-glosátor atd. Ano, tohle je cesta dobrým směrem...jen ještě trochu vychytat logické i jiné nedostatky (zajímalo by mne třeba, jak se podařilo vězeňským pedagogům vysvléci v kanceláři sousedku ex-soudkyni? Na to už mi ale pan režisér neodpověděl...). Televizní komedie Ivana Pokorného rozhodně mile překvapila...tedy na to, jak jsem se jí podle upoutávek bál... ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +Vydrovi ta role sedla, má krásnou dceru, netradiční zaměstnání, děj má napínavé zvraty, dobrý hudební doprovod, dobře napsané postavy -film méně známé herce ve vedlejších rolích a především pro mě zkažený závěr, mohlo to dopadnou jinak/// Nebýt právě toho závěru, tak dávám ještě lepší hodnocení. Vydra, který hraje poctivého ňoumu, který má však něco v hlavě se dostane do nelítostného prostředí bachařů a vězňů a aniž by si to uvědomoval, začne spoustě lidí překážet. Bavil jsem se však nad tím, jak z toho vždy důmyslně dokázal vybruslit. Jako drama to funguje výborně, jeho odlehčená část pobaví, ale romantika se nepovedla, nevěřím jí a v závěru to vše hodně kazí./// Celkem 67%/// ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

První scéna neměla chybu! Bohužel. Dana Syslová se okamžitě stala nejzajímavější postavou filmu, ale objevovala se v něm už jen sporadicky. Václav Vydra proti ní neměl moc šancí, protože mu nepomáhal ani scénář ani režisér, který si nevěděl rady s žánrem situační komedie. Výsledek je nakonec veskrze průměrný (50%). ()

InJo 

všechny recenze uživatele

K uzoufání nefunkční paskvil přeplněný nesmysly a nelogičnostmi, jenž žánrově osciluje někde mezi komedií a kriminálním thrillerem. Není to však ani vtipné, ani napínavé (a to ani trochu!). Nuda k nepřežití to není jen proto, že se tam vlastně pořád něco děje. NIcméně o nějakém vnitřním řádu si tahle blbina může nechat jenom zdát... 30 - 40 % ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Venca Vydra to schytává víc než Andy Dufresne od Sestřiček a přitom je to věznice plná milých bytostí a on je v ní vychovatelem.. Neotřelé téma obehnané nadsázkou, kulhající situační i verbální humor, pobavilo leda Texasanovo srovnání tuzemských a amerických výtahů. Zatímco dobrých českých komedií je v poslední době jako šafránu, dobrých českých komedií z vězeňského prostředí je jako rostlin trimerophyta z období spodního devonu.. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Harmonie Zaoralová (Iva Pazderková) jezdí ve filmu červenou fábií s RZ 2T2 4766. Řada 2T2 XXXX však byla uvedena na trh okolo roku 2002, zatímco filmové auto je Fabia II. generace, která se začala vyrábět až v roce 2007. (Zilin)

Reklama

Reklama