Doktor pro zvláštní případy (TV film)

Komedie / Drama

Česko, 2010, 99 min

Vinou občasného těkání mezi žánry trochu „neučesané“. Závěrečná sekvence s recitací básně je sice v rámci scénáře logická, ale přesto z filmu příliš trčí, je to nepřijatelný úlet. Ale jako celek považuji „Doktora“ za nadprůměrnou záležitost: skvělý a opravdu originální a neotřelý scénář (skvěle vykreslené nejednoznačné postavy, překvapivé zvraty v ději, výborně vykreslené vězeňské prostředí, dobře zvolená forma nadsázky), úžasná hudba a hlavně herecké výkony nejen všech hlavních figur (Vydra, Žák, Pazderková, Syslová – smekám!), ale i těch vedlejších. To, že vedlejší role byly obsazeny méně známými tvářemi z Ostravy, filmu ještě přidalo na jisté autenticitě. A že hodnocení díla tady kolísá ode zdi ke zdi, tedy od Odpad! po 4*, je pro tvůrčí tým nepochybně docela dobrá zpráva!(3.1.2011)

No vida, tak svěží vítr vane v České televizi z Ostravy... A nebýt toho za vlasy přitaženého recitačního konce, byl bych opravdu mile překvapen, že i u nás se dá natočit moderní televizní komedie s určitým náznakem vlastní osobité manýry - mluvící svatební fotografie, oživlé abstraktní malby, postmoderně vševědoucí vtipný vypravěč-glosátor atd. Ano, tohle je cesta dobrým směrem...jen ještě trochu vychytat logické i jiné nedostatky (zajímalo by mne třeba, jak se podařilo vězeňským pedagogům vysvléci v kanceláři sousedku ex-soudkyni? Na to už mi ale pan režisér neodpověděl...). Televizní komedie Ivana Pokorného rozhodně mile překvapila...tedy na to, jak jsem se jí podle upoutávek bál...(2.1.2011)

• bratr_jezek

Vydra asi při i filmování vytrpěl od maskérů dost (neustále je pomlácený a otlučený). Neděje se to proto, že by pracoval ve vězení, ale proto, že se nelíbí jednomu zkorumpovanému bachaři. Prostředí vězení je úsměvné, ale nějak se nemůžete zabvit pocitu, že si z vás režisér střílí (rodinný den je opravdovým vrcholem, stjeně jako běžné a bezproblémové pouštění trestanců za zdi věznice).(10.6.2013)

Vtipná komedie, jež se nebere zas tak vážně. V ohledech, které přede mnou vypsal Radek99, je "Doktor ..." skutečně pokrokovým TV filmem, s kterým bych se na naších obrazovkách setkával tuze rád. Vahám tudíž mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zatím dávám tři, ale možná si to jednoho dne rozmyslím, padesátiprocentní ohodnocení se mi totiž nezdá bytí adekvátním. 65%(11.6.2013)

• Gilmour93

Venca Vydra to schytává víc než Andy Dufresne od Sestřiček a přitom je to věznice plná milých bytostí a on je v ní vychovatelem.. Neotřelé téma obehnané nadsázkou, kulhající situační i verbální humor, pobavilo leda Texasanovo srovnání tuzemských a amerických výtahů. Zatímco dobrých českých komedií je v poslední době jako šafránu, dobrých českých komedií z vězeňského prostředí je jako rostlin trimerophyta z období spodního devonu..(11.7.2016)

• - Harmonie Zaoralová (Iva Pazderková) jezdí ve filmu červenou fábií s RZ 2T2 4766. Řada 2T2 XXXX však byla uvedena na trh okolo roku 2002, zatímco filmové auto je Fabia II. generace, která se začala vyrábět až v roce 2007. (Zilin)