Doktor pro zvláštní případy (TV film)

Komedie / Drama

Česko, 2010, 99 min

Václav Vydra je jedním z mála českých herců (pokud o něm pochybujete, zajděte si na něho do divadla!), který i z naprosté ptákoviny svou účastí "udělá" přijatelnou záležitost (podobně lze ocenit ještě kvality Karla Heřmánka a Pepy Dvořáka). Navíc, inscenace ostravského studia ČT až zase taková ptákovina není. Nepříjemně často sice střílí zbytečně vysoko nad hlavy, a kromě tohoto neustálého nadsazování scénářového ještě řada postav zbytečně přehrává (Halbich, Žák), pozorováno jako celek však (umíte-li se smířit s "jezinkovitostí" Ivy Pazderkové) převyšuje většinu současné české kinematografie, počítáno včetně kinoprodukce.(19.1.2011)

Vtipná komedie, jež se nebere zas tak vážně. V ohledech, které přede mnou vypsal Radek99, je "Doktor ..." skutečně pokrokovým TV filmem, s kterým bych se na naších obrazovkách setkával tuze rád. Vahám tudíž mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zatím dávám tři, ale možná si to jednoho dne rozmyslím, padesátiprocentní ohodnocení se mi totiž nezdá bytí adekvátním. 65%(11.6.2013)

• Slarque

První scéna neměla chybu! Bohužel. Dana Syslová se okamžitě stala nejzajímavější postavou filmu, ale objevovala se v něm už jen sporadicky. Václav Vydra proti ní neměl moc šancí, protože mu nepomáhal ani scénář ani režisér, který si nevěděl rady s žánrem situační komedie. Výsledek je nakonec veskrze průměrný (50%).(6.1.2011)

• zdenny

Narozdíl od "Kajínka" jsem tento film přijal s lehkostí, neboť film je natočen s nadhledem a jedná se o komedii. Prostě to jako příslušník Vězeňské služby neberu vážně a o to víc mě to pobavilo. Samozřejmě, že kvalitativní úroveň snímku je velmi nízká, ale je to taková, řekl bych, česká silvestrovská komedie. K příběhu se nějak zvlášť vyjadřovat nebudu, musím ale říct, že některé momenty ze života věznice byly daleko pravdivější než u seriózně se tvářícího filmu "Kajínek". Není ale pravdou, že vězně bijí staří příslušníci. Ti jsou už nad věcí a v klidu si doklepávají to svoje. Velkou pravdou ale je, že si vězni vymýšlejí a to prakticky každý den (viz vězeň Gándhí, Kopecký - nakonec Žid, který posléze konvertoval k islámu). Že si vězni chtějí dělat s vězeňského personálu srandu deklaruje scéna s objednáním erotické knihy. Že se snaží personál přechytračit je na některých příkladech taky uvedeno. A že z toho někomu jebne, tak to se taky stává. Pravdou ale také je, že se čas od času ve věznice najde takový Vydra, který je velikým romantikem a snílkem, který si myslí, že vězně jde převychovat a poslat tou správnou cestou. Ano, snad vězně prvotrestaného, u jiných nemá smysl jim objednat třeba jen Malého Bobeše. PS: A ten rodinný den ve věznici, tak to byla největší prdel. Už to vidím u nás. Ale věřím, že někteří kancelářští volové by to brali jako dobrý nápad.(5.1.2011)

• ilemas

Sám sobě se divím, že jsem se vydržel dívat 40 minut. Stále jsem čekal, že z tak atraktivního prostedí jako je věznice se konečně vyklube nějaký zajimavý příběh, ale ono hovno. Nechce se mi to ani komentovat, proto takový výraz. Možná kdybych vydržel do konce, tak bych dal také tři jak tady vidím, ale nedalo se. Jinak Vydru jako herce mám rád.(3.1.2011)

• - Harmonie Zaoralová (Iva Pazderková) jezdí ve filmu červenou fábií s RZ 2T2 4766. Řada 2T2 XXXX však byla uvedena na trh okolo roku 2002, zatímco filmové auto je Fabia II. generace, která se začala vyrábět až v roce 2007. (Zilin)