Doktor pro zvláštní případy (TV film)

Komedie / Drama

Česko, 2010, 99 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +Vydrovi ta role sedla, má krásnou dceru, netradiční zaměstnání, děj má napínavé zvraty, dobrý hudební doprovod, dobře napsané postavy -film méně známé herce ve vedlejších rolích a především pro mě zkažený závěr, mohlo to dopadnou jinak/// Nebýt právě toho závěru, tak dávám ještě lepší hodnocení. Vydra, který hraje poctivého ňoumu, který má však něco v hlavě se dostane do nelítostného prostředí bachařů a vězňů a aniž by si to uvědomoval, začne spoustě lidí překážet. Bavil jsem se však nad tím, jak z toho vždy důmyslně dokázal vybruslit. Jako drama to funguje výborně, jeho odlehčená část pobaví, ale romantika se nepovedla, nevěřím jí a v závěru to vše hodně kazí./// Celkem 67%///(6.2.2011)

No, původně jsem chtěl hodnotit pouze dvěma hvězdičkami, ale upřímně, podobná česká komedie, u které by mi nebylo neustále trapně, tu dlouho nebyla a tak ještě jednu hvězdičku přihodím. Film totiž po celých devadesát devět minut docela funguje (tedy až na trošičku "emerický" sladký konec...) hrají v něm dobří herci (pořád nechápu, proč Vydra vzal roli v Kameňáku, když je kvalitativně o hodně dál), má to něco jako zajímavý příběh a vězeňské prostředí je atraktivní, neokoukané. Jen abych byl upřímný, po prvních zhruba dvaceti minutách jsem si myslel, že se scénárista před psaním scénáře podíval na Vykoupení z věznice Shawshank (vězení, knihovna), ale příběh se odklonil zcela jiným směrem. Naštěstí, jinak by to totiž mohlo dopadnout mnohem hůř.(3.1.2011)

• bratr_jezek

Vydra asi při i filmování vytrpěl od maskérů dost (neustále je pomlácený a otlučený). Neděje se to proto, že by pracoval ve vězení, ale proto, že se nelíbí jednomu zkorumpovanému bachaři. Prostředí vězení je úsměvné, ale nějak se nemůžete zabvit pocitu, že si z vás režisér střílí (rodinný den je opravdovým vrcholem, stjeně jako běžné a bezproblémové pouštění trestanců za zdi věznice).(10.6.2013)

• zdenny

Narozdíl od "Kajínka" jsem tento film přijal s lehkostí, neboť film je natočen s nadhledem a jedná se o komedii. Prostě to jako příslušník Vězeňské služby neberu vážně a o to víc mě to pobavilo. Samozřejmě, že kvalitativní úroveň snímku je velmi nízká, ale je to taková, řekl bych, česká silvestrovská komedie. K příběhu se nějak zvlášť vyjadřovat nebudu, musím ale říct, že některé momenty ze života věznice byly daleko pravdivější než u seriózně se tvářícího filmu "Kajínek". Není ale pravdou, že vězně bijí staří příslušníci. Ti jsou už nad věcí a v klidu si doklepávají to svoje. Velkou pravdou ale je, že si vězni vymýšlejí a to prakticky každý den (viz vězeň Gándhí, Kopecký - nakonec Žid, který posléze konvertoval k islámu). Že si vězni chtějí dělat s vězeňského personálu srandu deklaruje scéna s objednáním erotické knihy. Že se snaží personál přechytračit je na některých příkladech taky uvedeno. A že z toho někomu jebne, tak to se taky stává. Pravdou ale také je, že se čas od času ve věznice najde takový Vydra, který je velikým romantikem a snílkem, který si myslí, že vězně jde převychovat a poslat tou správnou cestou. Ano, snad vězně prvotrestaného, u jiných nemá smysl jim objednat třeba jen Malého Bobeše. PS: A ten rodinný den ve věznici, tak to byla největší prdel. Už to vidím u nás. Ale věřím, že někteří kancelářští volové by to brali jako dobrý nápad.(5.1.2011)

• Slarque

První scéna neměla chybu! Bohužel. Dana Syslová se okamžitě stala nejzajímavější postavou filmu, ale objevovala se v něm už jen sporadicky. Václav Vydra proti ní neměl moc šancí, protože mu nepomáhal ani scénář ani režisér, který si nevěděl rady s žánrem situační komedie. Výsledek je nakonec veskrze průměrný (50%).(6.1.2011)

• - Harmonie Zaoralová (Iva Pazderková) jezdí ve filmu červenou fábií s RZ 2T2 4766. Řada 2T2 XXXX však byla uvedena na trh okolo roku 2002, zatímco filmové auto je Fabia II. generace, která se začala vyrábět až v roce 2007. (Zilin)