Doktor pro zvláštní případy (TV film)

Komedie / Drama

Česko, 2010, 99 min

Vtipná komedie, jež se nebere zas tak vážně. V ohledech, které přede mnou vypsal Radek99, je "Doktor ..." skutečně pokrokovým TV filmem, s kterým bych se na naších obrazovkách setkával tuze rád. Vahám tudíž mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zatím dávám tři, ale možná si to jednoho dne rozmyslím, padesátiprocentní ohodnocení se mi totiž nezdá bytí adekvátním. 65%(11.6.2013)

Po dlouhé době jsem se podíval na TV film a musím říct ,že nelituju.Ne ,že by to byl nějaký skvost,ale mělo to spád,občas i solidní humor a bavil jsem se.Přes některé velké chyby,kdy Hronka nerozhodí,že je neustále bit,vykradli mu byt,se kterým pak málem sám vyletí do povětří po nastražené bombě a ukradnou mu auto.Ale na konci klidně zmlátí vězně ,protože mu obtěžuje jeho vyvolenou,tak to se mi opravdu nezdálo.Těch chyb bylo víc,ale celkově se na to dalo dívat a dal bych tak 3 a půl *.(3.1.2011)

• Kimon

Nedělní pořady na ČT1 bývají rozmanité a pro mě osobně vždy překvapením. Milým i nemilým. Je to pár týdnů, kdy jsem po zhlédnutí posledního dílu "Bludičky" nabyl přesvědčení, že večerní pořady ČT1 nabývají na kvalitativní hodnotě. Asi to ale bylo z mé strany poněkud ukvapené hodnocení celkové produkce ČT. Neděle 2. ledna 2011 mě bohužel ale přesvědčila, že stále zdaleka ne všechno z produkce ČT je pro mě přijatelné. Jako ostatně pro každého. "Doktor pro zvláštní případy" shazuje mou pomyslnou křivku úspěšnosti večerních pořadů ČT opět do propastné hlubiny. Jde o komedii, a silnou nadsázku v ději bych tedy přijal, ale se stále blížícím koncem ve mě sílil nepříjemný dojem z hereckých výkonů a to včetně Václava Vydry nejml. Po shlédnutí jsem nabyl dojmu, že jsem omylem zhlédl další díl "Kameňáku". Vycítil jsem laciný humor (humor za každou cenu) tolik podobný těm zámořským komediím. A to není dobře. K inteligentnímu suchému anglickému humoru má tohle hodně daleko.(3.1.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +Vydrovi ta role sedla, má krásnou dceru, netradiční zaměstnání, děj má napínavé zvraty, dobrý hudební doprovod, dobře napsané postavy -film méně známé herce ve vedlejších rolích a především pro mě zkažený závěr, mohlo to dopadnou jinak/// Nebýt právě toho závěru, tak dávám ještě lepší hodnocení. Vydra, který hraje poctivého ňoumu, který má však něco v hlavě se dostane do nelítostného prostředí bachařů a vězňů a aniž by si to uvědomoval, začne spoustě lidí překážet. Bavil jsem se však nad tím, jak z toho vždy důmyslně dokázal vybruslit. Jako drama to funguje výborně, jeho odlehčená část pobaví, ale romantika se nepovedla, nevěřím jí a v závěru to vše hodně kazí./// Celkem 67%///(6.2.2011)

Je škoda, že syn slavných rodičů VV je z posledních let aspoň u mě zapsán hlavně svým angažmá v Kameňácích. Tímto počinem ale po letech dokazuje, že má navíc než jen třeskutě bavit lid v podprůměrných rádobykomediích.Navíc má na to skvělou sparingpartnerku.Natočeno svižně, vtipně a moderně. Obstojná televizní zábava a nikoliv zbůhdarma vynaložené veřejnoprávní prachy.(3.1.2011)

• - Harmonie Zaoralová (Iva Pazderková) jezdí ve filmu červenou fábií s RZ 2T2 4766. Řada 2T2 XXXX však byla uvedena na trh okolo roku 2002, zatímco filmové auto je Fabia II. generace, která se začala vyrábět až v roce 2007. (Zilin)