poster

Frankie & Alice

 • Kanada

  Frankie and Alice

 • anglický

  Frankie and Alice

Drama

Kanada, 2010, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • playboxguest
  **

  Frankie se dostává z problému do problému, aniž by pořádně věděla proč. Pokaždé má totiž pěkné okno. Když vyhledá psychiatrickou pomoc, dozví se nemilou věc, o vlastní tělo se dělí ještě s dalšími lidmi, konkrétně s geniálním dítětem a bílou rasistkou. Papírově to zní parádně, ať už by šlo o jakýkoli žánr, výsledné drama je ale v mnoha aspektech jen slabý a vesměs nezáživný průměr, který částečně nadzdvihává jen herecký výkon Halle Berry. Ta tu v nejedné scéně doslova exceluje, až se skoro tají dech, ačkoli sama tím svým vesměs plýtvá, protože vše ostatní je nuda. První půlku filmu ještě zlehka nadzvedává fakt, že krom dalších osobností sebou Halle tahá i dvě moc pěkné kozeny a vráží je kameramanovi pod čočku víc jak Dianka Krugerovic ve Fareweel my queen :) 50%(5.10.2013)

 • odvedle
  ****

  Príbeh založený na skutočných udalostiach, príbeh o (čiernej) žene Frankie, ktorá sa stala obeťou nešťastnej udalosti - zamilovala sa! V zlej dobe, do zlého človeka. Nebola jej doprianá láska (smrť (bieleho) priateľa), možnosť byť matkou (akt Frankienej matky, ktorá po pôrode zákerne oddelila od Frankie jej (biele) dieťa) a to sa chorobne prejavilo (bodaj by nie, že?!?) v duševnom ochorení, bludných predstavách, vytvorení (bielej) osobnosti menom Alice (napadne vás prečo Alice?), stane sa striptérkou, neschopná citového a spoločenského života až do okamihu, keď sa jej ujme psychiater Oz... príbeh je to v podstate smutný, hlboký pohľad do vnútra chorého človeka, plný zaujímavých miestami poetických scén, Halle Barry je fantastická, vôbec, aj ostaní herci zdatne bojujú s rolami...(1.5.2011)

 • dr.fish
  ****

  Já zklamaný nejsem. Je to hodně naivní film i zápletka. Příběh je takový z osmdesátých let, kdy se to nedělalo složitě a čekalo se, že to ti herci "uhrajou", a ono to už nějak u diváků projde. Já jsem to takhle přijal a nemám potřebu rozebírat nelogičnosti nebo kostrbaté finále. Prostě se mi líbil Stellan v roli doktora a Halle to zvládla taky dobře. Není to film na velké plátno, ale na večer s lahví vína to stačí.70%(31.7.2015)

 • Pavlínka9
  **

  Nemůžu si pomoct, ale přesto, že jsem se tak neskutečně moc snažila - Halle Berry mi tu byla nesmírně nesympatická - a to v jakékoliv ze svých rolí :D :D Znázornění 70.let bylo pro mě na celém filmu to nejlepší a to množství osobností, které v sobě "Frankie" měla - wau...Je to ale takové "jednoduché", relativně nudné a jediné, co jsem si zapamatovala bylo skvělé oblečení, které na sobě nosila a hláška, která je fakt dobrá, pokud to říkáte člověku se schizofrenií - "Nikdy nejsi sám" :D :D(13.5.2015)

 • Streeper
  ***

  Celý film vede skvělý herecký výkon Halle Berry, která je vážně úžasná a ze začátku jsem měla velký problém jí poznat. Začátek má trošku pomalejší rozjezd, hlavně než divák pochopí, co se tam vlastně děje, ale postupem času se z toho stává dramatická podívaná, která hraje na psychiku neskutečným způsobem. Konec není takovým překvapením, spíše mě překvapil fakt, že to bylo natočené podle skutečné události.(20.9.2018)

 • - Snímek byl natočen na motivy skutečných událostí, které se odehrály v 70. letech minulého století. U černošské tanečnice byla tehdy diagnostikována disociativní porucha identity. (Dlee)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace