Reklama

Reklama

Frankie a Alice je příběh exotické tanečnice s rozdvojenou osobností, uvnitř které svádí boj dva jedineční lidé: sedmileté dítě jménem Génius a Alice, jižanská bílá rasistka. Ve snaze zbavit se svých vnitřních hlasů Frankie spolupracuje s psychoterapeutem, aby společně odhalili a zničili tajemství démonů, které ji pronásledují. (Bontonfilm)

(více)

Videa (7)

Trailer

Recenze (9)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale přesto, že jsem se tak neskutečně moc snažila - Halle Berry mi tu byla nesmírně nesympatická - a to v jakékoliv ze svých rolí :D :D Znázornění 70.let bylo pro mě na celém filmu to nejlepší a to množství osobností, které v sobě "Frankie" měla - wau...Je to ale takové "jednoduché", relativně nudné a jediné, co jsem si zapamatovala bylo skvělé oblečení, které na sobě nosila a hláška, která je fakt dobrá, pokud to říkáte člověku se schizofrenií - "Nikdy nejsi sám" :D :D ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Halle Berry dost možná předvádí svůj nejlepší herecký výkon od Plesu příšer, ale to je na celém filmu asi to jediné pozitivum. Film nemá žádný velký příběh a velkou část stopáže jste nuceni zírat na to, jak Frankie mění hlásky a chytá ji amok. Především v první polovině jsem se stihla nejméně 20x podívat na hodiny. Skarsgard je tu taky jen do počtu. Zapomenutelný film. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Frankie se dostává z problému do problému, aniž by pořádně věděla proč. Pokaždé má totiž pěkné okno. Když vyhledá psychiatrickou pomoc, dozví se nemilou věc, o vlastní tělo se dělí ještě s dalšími lidmi, konkrétně s geniálním dítětem a bílou rasistkou. Papírově to zní parádně, ať už by šlo o jakýkoli žánr, výsledné drama je ale v mnoha aspektech jen slabý a vesměs nezáživný průměr, který částečně nadzdvihává jen herecký výkon Halle Berry. Ta tu v nejedné scéně doslova exceluje, až se skoro tají dech, ačkoli sama tím svým vesměs plýtvá, protože vše ostatní je nuda. První půlku filmu ještě zlehka nadzvedává fakt, že krom dalších osobností sebou Halle tahá i dvě moc pěkné kozeny a vráží je kameramanovi pod čočku víc jak Dianka Krugerovic ve Fareweel my queen :) 50% ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Celý film vede skvělý herecký výkon Halle Berry, která je vážně úžasná a ze začátku jsem měla velký problém jí poznat. Začátek má trošku pomalejší rozjezd, hlavně než divák pochopí, co se tam vlastně děje, ale postupem času se z toho stává dramatická podívaná, která hraje na psychiku neskutečným způsobem. Konec není takovým překvapením, spíše mě překvapil fakt, že to bylo natočené podle skutečné události. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Já zklamaný nejsem. Je to hodně naivní film i zápletka. Příběh je takový z osmdesátých let, kdy se to nedělalo složitě a čekalo se, že to ti herci "uhrajou", a ono to už nějak u diváků projde. Já jsem to takhle přijal a nemám potřebu rozebírat nelogičnosti nebo kostrbaté finále. Prostě se mi líbil Stellan v roli doktora a Halle to zvládla taky dobře. Není to film na velké plátno, ale na večer s lahví vína to stačí.70% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy skutečných událostí, které se odehrály v 70. letech minulého století. U černošské tanečnice byla tehdy diagnostikována disociativní porucha identity. (Dlee)

Reklama

Reklama