poster

Sněhurka (TV film)

 • Německo

  Schneewittchen

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Snehulienka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

 • nash.
  *

  Poněkud nezvládnutá adaptace klasické pohádky. Král zemře na infarkt přímo před kamerou, po zámku a okolí se motá maskovaný princ, ale nijak významně do děje nezasáhne, je mu upřen dokonce i záchranný polibek, který je nahrazen pro princeznu poněkud nedůstojným vykašláním otráveného sousta. Sněhurka sama je sice pohledná, trpaslíky však neustále sekýruje a když dá vařit vodu, tak ne na polévku, ale na mytí, navíc předvede vrcholný akt naivity, když královně přes všechna varování a zkušenosti třikrát skočí na stejnou fintu. No a zlou královnu nakonec po odhalení všech nepravostí vyprovází ze zámku potlesk.(8.10.2011)

 • Segrestor
  *

  Ta černovlasá Němka Laura Berlín docela ještě ušla, vlastně to bylo jediné, co se mi na této (ne)pohádce líbilo. Vedle těch malformovaných trpajzlíků její krása ještě víc vyčnívala. Ostatní v celé této nezvládnuté šaškárně stojí za vyližpepu. Jako bych německým soudruhům nejraději řekl: "Tudy ne, majn frojnden. Držte se raději Stefanie nebo Ahoj, strýčku doktore a neprzněte nám pohádky, vy Geršáci."(11.10.2012)

 • hygienik
  odpad!

  Doteraz som bol z najnovšieho spracovania rozprávok bratov Grimmovcov ich krajanmi nadšený. Gýč môže byť aj užitočný, ak je milo spravený. Ale toto bolo odpudivé, dokonca Snehulienka sama bola nesympatická. Mám rád, keď sa rozprávky pojmú inovatívne, ale táto bola "prázdna." Nevadí mi najivita príbehu a ak rozprávka má pozitívnu atmosféru, prehliadam chyby scenárov. Tu ale všetky postavy pôsobili ako slaboduchí úbožiaci, ba až debili.(22.9.2015)

 • kajda.l
  *

  Propánajána. No, takhle to dopadá, když si člověk jednou za půl roku zapne k nedělnímu obědu telku s očekáváním, že si odpočine u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek a raných dětských hrdinek - Sněhurky. Jenže co očekávat od pohádky, kterou si vzali na paškál naši západní sousedé, místo odpočinku pak přijde rozčarování a zhnusení nejen z podivně zmatlaného scénáře (během hodiny sledujete třikrát téměr totožnou scénu až na pár drobností:D + Sněhurčino probrání se a vyplivnutí jablka), ale hlavně z naprosto odpudivých, šaškujících hereckých výkonů (podstoupil někdo z nich alespoň měsíční kurz herectví?). Tu jednu hvězdu nakonec dávám za překrásnou představitelku Sněhurky, kvůli níž jsem byl ochotný to dokoukat, hrát ovšem vůbec neuměla..no nevadí. 20%(28.11.2010)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  V jednom království měli opravdu děsivého šaška, taky tam měli Sněhurku a posléze čarodějnici a takové ukecané zrcadlo, co neumělo odpovědět přesně na otázku a v tom bylo jádro problému. Princ s vízorem frajírka s pionýrem či jinou epesní motorkou, jak jsme je vídali v osmdesátých letech, už to nemohl příliš zhoršit. Nemohl do okamžiku, kdy se Sněhurkou na samém konci začal tančit - do rytmu děti, do rytmu!(28.9.2012)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Kriebstein. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace