Sněhurka (TV film)

Rozprávky bratov Grimmovcov: Snehulienka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

• Bahut

Jen si říkám, co to bylo??! Takhle zkazit Sněhurku, to snad ani nejde.. Buď jsem jen zírala, nebo se smála tomu, jak tvůrci vyřešili scény - Sněhurka je sice nejkrásnější, ale taky nejhloupější v celém království, třikrát skočí královně na špek, ještě k tomu úplně stejný. Jeden z trpaslíků má nos, že by se za něj nemuseli stydět cvičení psi na letišti, protože mu stačí přičichnout si k věcem, co si Sněhurka vzala od královny a hned víte, jaký jed na to tentokrát královna nalila. Princ otevře vězení tím, že halapartnou ťukne do zámku a on odpadne a Sněhurka vykašlává otrávené jablko. A pak se ještě tleská královně při odchodu ze zámku... Ještě že to má jen 59 minut.(23.12.2011)

• Jezinka.Jezinka

V jednom království měli opravdu děsivého šaška, taky tam měli Sněhurku a posléze čarodějnici a takové ukecané zrcadlo, co neumělo odpovědět přesně na otázku a v tom bylo jádro problému. Princ s vízorem frajírka s pionýrem či jinou epesní motorkou, jak jsme je vídali v osmdesátých letech, už to nemohl příliš zhoršit. Nemohl do okamžiku, kdy se Sněhurkou na samém konci začal tančit - do rytmu děti, do rytmu!(28.9.2012)

• kajda.l

Propánajána. No, takhle to dopadá, když si člověk jednou za půl roku zapne k nedělnímu obědu telku s očekáváním, že si odpočine u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek a raných dětských hrdinek - Sněhurky. Jenže co očekávat od pohádky, kterou si vzali na paškál naši západní sousedé, místo odpočinku pak přijde rozčarování a zhnusení nejen z podivně zmatlaného scénáře (během hodiny sledujete třikrát téměr totožnou scénu až na pár drobností:D + Sněhurčino probrání se a vyplivnutí jablka), ale hlavně z naprosto odpudivých, šaškujících hereckých výkonů (podstoupil někdo z nich alespoň měsíční kurz herectví?). Tu jednu hvězdu nakonec dávám za překrásnou představitelku Sněhurky, kvůli níž jsem byl ochotný to dokoukat, hrát ovšem vůbec neuměla..no nevadí. 20%(28.11.2010)

• Aerine

Němci prostě neumí dělat pohádky. Sněhurka není nijak extra půvabná (minimálně ne do doby, než ji trpaslíci uloží do rakve - pak z ní stylisté ještě dokázali něco málo vykřesat), natožpak aby byla krásnější tisíckrát. Královna je hysterka, princ ňouma - ještě že Sněhurku probralo poskočení rakve, polibek by asi nic nevyřešil :D Jednu hvězdičku dávám za trpasličí písničku a celkem fajn exteriéry.(22.3.2015)

• PRobin

Zatímco princ běhá zmateně po lese s šaškem, královna kuje pikle v podobě škrtícího pásku nebo známého otráveného jablka. Pohled na Sněhurku je sice hezký (vzhledem k tomu co nabízí zbytek), ale její hloupost si říká o Darwinovu cenu. Otázka trpaslíka: "Jak ji mohla znovu ošálit?" tak získává nový, ironický charakter. Jednu hvězdičku si zaslouží odstrčení prince ženoucího se k polibku a vychrchlání otráveného sousta, které celé parodii na pohádku nasadilo korunku. Prostý lid v podhradí pak tleská a divák má chuť se k nim přidat už jen proto, že celé to mučení je u konce.(28.9.2012)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kriebstein. (Janek2002)