Sněhurka (TV film)

Rozprávky bratov Grimmovcov: Snehulienka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

• Siegmund

Příběh Sněhurky byl zfilmován již mnohokrát. Problém je v tom, že animovaná verze z roku 1937 nastavila laťku příliš vysoko.Německé zpracování Sněhurky je mimořádně ošklivé. Sněhurka není půvabná, zlá královna nevypadá nijak zle a trpaslíci vypadají jako banda pobudů. Jednání královny je málo rafinované, Sněhurka působí jako hloupá husa. Prostě ztráta času, Dětem bych film nedoporučoval. Mohly by k Sněhurce a celému příběhu získat odpor.(27.12.2011)

• hygienik

Doteraz som bol z najnovšieho spracovania rozprávok bratov Grimmovcov ich krajanmi nadšený. Gýč môže byť aj užitočný, ak je milo spravený. Ale toto bolo odpudivé, dokonca Snehulienka sama bola nesympatická. Mám rád, keď sa rozprávky pojmú inovatívne, ale táto bola "prázdna." Nevadí mi najivita príbehu a ak rozprávka má pozitívnu atmosféru, prehliadam chyby scenárov. Tu ale všetky postavy pôsobili ako slaboduchí úbožiaci, ba až debili.(22.9.2015)

• Bahut

Jen si říkám, co to bylo??! Takhle zkazit Sněhurku, to snad ani nejde.. Buď jsem jen zírala, nebo se smála tomu, jak tvůrci vyřešili scény - Sněhurka je sice nejkrásnější, ale taky nejhloupější v celém království, třikrát skočí královně na špek, ještě k tomu úplně stejný. Jeden z trpaslíků má nos, že by se za něj nemuseli stydět cvičení psi na letišti, protože mu stačí přičichnout si k věcem, co si Sněhurka vzala od královny a hned víte, jaký jed na to tentokrát královna nalila. Princ otevře vězení tím, že halapartnou ťukne do zámku a on odpadne a Sněhurka vykašlává otrávené jablko. A pak se ještě tleská královně při odchodu ze zámku... Ještě že to má jen 59 minut.(23.12.2011)

• Jezinka.Jezinka

V jednom království měli opravdu děsivého šaška, taky tam měli Sněhurku a posléze čarodějnici a takové ukecané zrcadlo, co neumělo odpovědět přesně na otázku a v tom bylo jádro problému. Princ s vízorem frajírka s pionýrem či jinou epesní motorkou, jak jsme je vídali v osmdesátých letech, už to nemohl příliš zhoršit. Nemohl do okamžiku, kdy se Sněhurkou na samém konci začal tančit - do rytmu děti, do rytmu!(28.9.2012)

• PRobin

Zatímco princ běhá zmateně po lese s šaškem, královna kuje pikle v podobě škrtícího pásku nebo známého otráveného jablka. Pohled na Sněhurku je sice hezký (vzhledem k tomu co nabízí zbytek), ale její hloupost si říká o Darwinovu cenu. Otázka trpaslíka: "Jak ji mohla znovu ošálit?" tak získává nový, ironický charakter. Jednu hvězdičku si zaslouží odstrčení prince ženoucího se k polibku a vychrchlání otráveného sousta, které celé parodii na pohádku nasadilo korunku. Prostý lid v podhradí pak tleská a divák má chuť se k nim přidat už jen proto, že celé to mučení je u konce.(28.9.2012)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kriebstein. (Janek2002)