Sněhurka (TV film)

Rozprávky bratov Grimmovcov: Snehulienka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

• Segrestor

Ta černovlasá Němka Laura Berlín docela ještě ušla, vlastně to bylo jediné, co se mi na této (ne)pohádce líbilo. Vedle těch malformovaných trpajzlíků její krása ještě víc vyčnívala. Ostatní v celé této nezvládnuté šaškárně stojí za vyližpepu. Jako bych německým soudruhům nejraději řekl: "Tudy ne, majn frojnden. Držte se raději Stefanie nebo Ahoj, strýčku doktore a neprzněte nám pohádky, vy Geršáci."(11.10.2012)

• Aerine

Němci prostě neumí dělat pohádky. Sněhurka není nijak extra půvabná (minimálně ne do doby, než ji trpaslíci uloží do rakve - pak z ní stylisté ještě dokázali něco málo vykřesat), natožpak aby byla krásnější tisíckrát. Královna je hysterka, princ ňouma - ještě že Sněhurku probralo poskočení rakve, polibek by asi nic nevyřešil :D Jednu hvězdičku dávám za trpasličí písničku a celkem fajn exteriéry.(22.3.2015)

• Jezinka.Jezinka

V jednom království měli opravdu děsivého šaška, taky tam měli Sněhurku a posléze čarodějnici a takové ukecané zrcadlo, co neumělo odpovědět přesně na otázku a v tom bylo jádro problému. Princ s vízorem frajírka s pionýrem či jinou epesní motorkou, jak jsme je vídali v osmdesátých letech, už to nemohl příliš zhoršit. Nemohl do okamžiku, kdy se Sněhurkou na samém konci začal tančit - do rytmu děti, do rytmu!(28.9.2012)

• Siegmund

Příběh Sněhurky byl zfilmován již mnohokrát. Problém je v tom, že animovaná verze z roku 1937 nastavila laťku příliš vysoko.Německé zpracování Sněhurky je mimořádně ošklivé. Sněhurka není půvabná, zlá královna nevypadá nijak zle a trpaslíci vypadají jako banda pobudů. Jednání královny je málo rafinované, Sněhurka působí jako hloupá husa. Prostě ztráta času, Dětem bych film nedoporučoval. Mohly by k Sněhurce a celému příběhu získat odpor.(27.12.2011)

• Bahut

Jen si říkám, co to bylo??! Takhle zkazit Sněhurku, to snad ani nejde.. Buď jsem jen zírala, nebo se smála tomu, jak tvůrci vyřešili scény - Sněhurka je sice nejkrásnější, ale taky nejhloupější v celém království, třikrát skočí královně na špek, ještě k tomu úplně stejný. Jeden z trpaslíků má nos, že by se za něj nemuseli stydět cvičení psi na letišti, protože mu stačí přičichnout si k věcem, co si Sněhurka vzala od královny a hned víte, jaký jed na to tentokrát královna nalila. Princ otevře vězení tím, že halapartnou ťukne do zámku a on odpadne a Sněhurka vykašlává otrávené jablko. A pak se ještě tleská královně při odchodu ze zámku... Ještě že to má jen 59 minut.(23.12.2011)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kriebstein. (Janek2002)