Sněhurka (TV film)

Rozprávky bratov Grimmovcov: Snehulienka

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2009, 59 min

• Segrestor

Ta černovlasá Němka Laura Berlín docela ještě ušla, vlastně to bylo jediné, co se mi na této (ne)pohádce líbilo. Vedle těch malformovaných trpajzlíků její krása ještě víc vyčnívala. Ostatní v celé této nezvládnuté šaškárně stojí za vyližpepu. Jako bych německým soudruhům nejraději řekl: "Tudy ne, majn frojnden. Držte se raději Stefanie nebo Ahoj, strýčku doktore a neprzněte nám pohádky, vy Geršáci."(11.10.2012)

• Bahut

Jen si říkám, co to bylo??! Takhle zkazit Sněhurku, to snad ani nejde.. Buď jsem jen zírala, nebo se smála tomu, jak tvůrci vyřešili scény - Sněhurka je sice nejkrásnější, ale taky nejhloupější v celém království, třikrát skočí královně na špek, ještě k tomu úplně stejný. Jeden z trpaslíků má nos, že by se za něj nemuseli stydět cvičení psi na letišti, protože mu stačí přičichnout si k věcem, co si Sněhurka vzala od královny a hned víte, jaký jed na to tentokrát královna nalila. Princ otevře vězení tím, že halapartnou ťukne do zámku a on odpadne a Sněhurka vykašlává otrávené jablko. A pak se ještě tleská královně při odchodu ze zámku... Ještě že to má jen 59 minut.(23.12.2011)

• hygienik

Doteraz som bol z najnovšieho spracovania rozprávok bratov Grimmovcov ich krajanmi nadšený. Gýč môže byť aj užitočný, ak je milo spravený. Ale toto bolo odpudivé, dokonca Snehulienka sama bola nesympatická. Mám rád, keď sa rozprávky pojmú inovatívne, ale táto bola "prázdna." Nevadí mi najivita príbehu a ak rozprávka má pozitívnu atmosféru, prehliadam chyby scenárov. Tu ale všetky postavy pôsobili ako slaboduchí úbožiaci, ba až debili.(22.9.2015)

• Jezinka.Jezinka

V jednom království měli opravdu děsivého šaška, taky tam měli Sněhurku a posléze čarodějnici a takové ukecané zrcadlo, co neumělo odpovědět přesně na otázku a v tom bylo jádro problému. Princ s vízorem frajírka s pionýrem či jinou epesní motorkou, jak jsme je vídali v osmdesátých letech, už to nemohl příliš zhoršit. Nemohl do okamžiku, kdy se Sněhurkou na samém konci začal tančit - do rytmu děti, do rytmu!(28.9.2012)

• kajda.l

Propánajána. No, takhle to dopadá, když si člověk jednou za půl roku zapne k nedělnímu obědu telku s očekáváním, že si odpočine u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek a raných dětských hrdinek - Sněhurky. Jenže co očekávat od pohádky, kterou si vzali na paškál naši západní sousedé, místo odpočinku pak přijde rozčarování a zhnusení nejen z podivně zmatlaného scénáře (během hodiny sledujete třikrát téměr totožnou scénu až na pár drobností:D + Sněhurčino probrání se a vyplivnutí jablka), ale hlavně z naprosto odpudivých, šaškujících hereckých výkonů (podstoupil někdo z nich alespoň měsíční kurz herectví?). Tu jednu hvězdu nakonec dávám za překrásnou představitelku Sněhurky, kvůli níž jsem byl ochotný to dokoukat, hrát ovšem vůbec neuměla..no nevadí. 20%(28.11.2010)

• - Natáčení probíhalo na hradě Kriebstein. (Janek2002)