robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: They ARE BACK! Borci sú späť a tentokrát sa ide rovno na vec. Tvrdá akcia ako sa patrí, hlášky ostré ako čepeľ Jasona Statham-a, pot, krv, železo a náboje vo výbornom tempe, ktoré nespomaľuje. Nové (staré známe) tváre sú perfektným plusom a tak neostáva nič iné len vychutnať si priestor každého z hlavných predstaviteľov. Niekto ho má viac, niekto menej,... ale taký je život. Dôležité je, že film naplnil to čo sľuboval a ešte aj pridal a to sú dôvody pre ktoré si to pozriem znova ... a znova :) Proste kvalitná old-school akcia II. [4 a pol *] Track 'em, find 'em, kill 'em. ()

Mertax

Absolutní vítěz kategorie Nejlepší akční nekomiksový týmový Rkový film všech dob. Nic víc, nic míň. Ještě víc nabitější, akčnější a zábavnější, sebeparodizující než jednička, že i kobra královská přestane syčet a sní o koulích Chucka Norrise a automatické brokovnici AA-12./// Úvodní sekvence je naprosto drtivá a bylo by hříchem mít k filmu bad attitude. West se vrací a má to sakra grády! 90 %. Rest in pieces. [Kino] ()

TheDarKnig

škoda, že tentokrát chybí i to málo emocí, co bylo v Exp1 (at už kvůli Lundgrenovi, Mickeymu nebo těm jemně načrtnutým osobním liniím) a příběh se rozhodně nepolepšil, navíc se přesunul do hnusného, špinavého bývalého SSSR. Záporák doznal znatelného vylepšení, stejně tak jeho nohsled, který je mnohem zajímavější než korba Austin, ale člověk by pak zabrečel nad mizerným využitím obou dvou. Hlavně pak nedotažený souboj Sly vs Jean zamrzí znatelně. A přitom stačilo zvolit trošičku zajímavější choreografii a podložit ten motiv pomsty lepším rozvinutím vztahu Billyho s Barneym ("Je to dobrej kluk" opravdu nestačí), a mohla to být pecka. Naštěstí i přes menší počet zábavných hlášek, stagnující chemii snažící se bavit přes neustálé opakování jedné postavy "jednou tě zabiju" na 100 variací a... ale to poslední nechám tak. Naštěstí je ta starpower opravdu stále fungující, i v té mdlé akci se najdou krásné, dravé a hlavně detailní záběry (ano, více zajimavých killů by možná stačilo na hvězdu navíc) a zjevování se nových postav je vtipné až na půdu. Takže 3 ()

TeeAge

|| Scenár: Richard Wenk, Sylvester Stallone | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Avi Lerner, Danny Lerner, Kevin King Templeton, Les Weldon | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image, Millenium Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 312,500,000 $ || Výrazne lepšie, než jednička. Dnes je už všetkým jasné, dokonca aj Slyovi to došlo, že film potrebuje zvlášť režiséra a zvlášť hlavného predstaviteľa. West na svojom konte síce žiadne trháky nemá, ale tu sa jeho béčkovosť hodila. Nikto to totiž nemôže brať vážne. A kto áno, ten si vybral zlý kus... ()

Aluska88

The Expendables 2 přináší kurevsky našlapaný nářez, snad ještě o poznání větší, než v prvním díle. Když téměř hned v úvodu odrovnal Jet-Li protivníka pánvičkou, bylo mi jasné, že toto bude masakr jak sviňa:) Stará známá banda Postradatelných je doplněna o několik nových postav, díky nimž jsem ihned pochopila, že tento film by mohl být označen ultimátním statusem "The Legends of the 80's come together." Ty největší hvězdy akčních filmů opět bojují, mstí se, opět hážou jednu vypečenou hlášku za druhou, nasazují ještě nelítostnější výrazy, než kdy předtím a opět prolévají digitální krev. Když se na scéně objeví australský hezoun Liam Hemsworth je zcela jasné, že je příliš hezký, milý a hodný na to, aby v drsně maskulinním prostředí plném svalů, chladnokrevných výrazů a letitých legend filmového plátna přežil déle, než půl hodiny. Ale škoda, protože je tu v tom černém ohozu fakt nádherný:) Hovořím to jako dívka a když to říkám, je mi zrovna stejně tak jasné, že jeho mládežnická nezkušenost však nedokáže konkurovat mnoha létům nelítostných soubojů Ramba, Terminátora, Johna McClanea, ani samotného, velkého Chucka Norrise, tentokrát osobně. Jeho nástup na scénu je, za doprovodu hudby z Hodný, zlý a ošklivý, takřka majestátní:) Ještě, kdyby se tak k Postradatelným přidal Danny Trejo, Michael Madsen, MacGyver či Nick Slaughter. This would be the most epic movie EVER!:) ()

sniper18

Je to vynikajúci akčný film, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má skvelý príbeh o žoldnierskej jednotke, ktorá dostane za úlohu splniť zdanlivo jednoduchú misiu, vyzdvihnúť tajný náklad zo zostreleného čínskeho lietadla vo východnej Európe, ale sú prepadnutí vojenskou skupinou nekompromisného teroristu, ktorý chce získať tajný náklad kvôli nájdeniu piatich ton plutónia a popraví ich najmladšieho člena. Ale žoldnieri na čele s Barney Rossom to len tak nenechajú a urobia všetko preto, aby sa pomstili a zároveň získali späť plutónium. Spracovanie je perfektné, tu sa o ničom inom, ako nadšení hovoriť nedá. Ešte v jednotke malo pár medzier, občas sa našla nejaká zbytočná situácia, ktorá síce bola vždy krátka, ale mierne narušila tempo, hlavne scény s Mickey Rourkom, ale tu vôbec nič, film je mimoriadne dynamický od prvej do poslednej minúty a je úplne jedno, čo sa práve deje, všetko funguje dokonalo a to aj mimo akcie. Scény, ktoré majú viac zblížiť s jednotlivými postavami sú skvelo podané, veľmi spokojný som s humornými scénami, či už s rôznymi narážkami na jednotlivých hercov, hláškami, ktoré sú omnoho vydarenejšie, ako v jednotke alebo rôznymi viac alebo menej originálnymi vtipnými situáciami, ale našťastie aj vážne scény, ktoré mi v akčnom žánri rozhodne neprekážajú tu fungujú a mnohé sú aj príjemne dojemné, veľmi sa mi to páčilo. A veľkým plusom v porovnaní s jednotkou je to, že tento film sa už dá označiť za plnohodnotnú tímovku. V jednotke mi trochu prekážalo, že tímovkou bol prakticky len v úvode a v závere, inak to bol bežný akčný film, kde sa navyše postavy aj často vracali domov, takže v týchto fázach sa dal filmový čas tráviť iba s pár postavami. Ale tu sa postavy vrátia domov iba medzi prvou a druhou misiou, čo je skutočne len pár minút, ktoré ma ale tiež veľmi bavili a potom sú už všetky dôležité postavy prakticky stále spolu na akcii, takže sa k nim dá vytvoriť ešte lepší vzťah a už je to jedna skvelá akčná rodina. Takže tu je po stránke spracovania všetko v najlepšom poriadku. Akcie je tu pomerne dosť a je vynikajúca. Radšej začnem zápormi, lebo ich je málo. Okrem úvodu je o trochu menej nápaditá, ako v jednotke, čo vidno hlavne vo finále, až príliš často len nejaká postava strieľa a protivníci padajú, takže scény bez nejakého výraznejšieho nápadu, ktoré ťažia hlavne z obsadenia toho, kto práve strieľa, ale zase menšiu nápaditosť čiastočne vynahradzuje omnoho väčšie nasadenie techniky do akcie, v jednotke sa ničili len stojace nákladiaky a tu už len predsa nechýbajú ani rôzne vozidlá, vojenské člny a nejaký ten vrtuľník alebo aj tank a potešia aj kvalitnejšie explózie. A pri všetkých akčných scénach som mal pocit, že boli výrazne kratšie, ako byť mohli. Jednoducho opäť sa toho príliš veľa udeje v krátkom čase, skôr by som uvítal, keby som si všetky jednotlivé prvky mohol dlhšie vychutnať, vždy som videl niečo úžasné, ale kratšie, ako by som chcel, takže vlastne podobný prípad ako v jednotke. A trochu sklamú aj niektoré opakované zábery na usmrtených protivníkov. Ale inak som skutočne nadšený, je perfektne natočená, skvelo prehľadná, plná úžasných záberov zo zaujímavých uhlov kamery, takže vizuálne je to skutočne zážitok a spokojný som aj po stránke drsnosti, je tu plno krvi z rozstrieľaných tiel, priestrely pôsobia veľmi efektívne, len zlomenín mohlo byť o trochu viac. Súboje sú výborné, pôsobia tvrdo a majú zaujímavú choreografiu, viac je samozrejme strieľania, ktoré občas, ako som už spomínal bolo trochu monotónne, ale aj tak sa na to pozerá skvelo, je tu množstvo zabitých, skvelý výber zbraní a aj viacero perfektných nápadov. Ale veľmi ma potešila aj moja obľúbená práca s nožom. Najviac sa mi páči celý úvod, ktorý svojou nekompromisnou drtivosťou pripomenie posledného Ramba a okrem prvej fázy v opancierovaných vozidlách ma potešil obzvlášť Jet Liho súboj so skupinou protivníkov, akcia v dedine, kde je tiež pár skvelých súbojov, či už Stathamov v kostole, alebo aj Nan Yu tu má výborný súboj, ale samozrejme aj finále, kde zase vyniká Stathamova práca s nožom pri vrtuľníku. Čo sa týka finálnych súbojov, tak na oboch sa ešte mohlo popracovať, Adkins so Stathamom si vymieňajú skôr len obyčajné kopy a v prípade Stallona s Van Dammom je to zase až moc jednostranné a tak to pôsobí príliš nereálne, kedže realita je niekde úplne inde, ale v poriadku, bavili ma aj tak oba. No pri takomto filme sa aj ťažko nejaká akcia vyzdvihuje, pretože aj tá najslabšia je stále o dosť lepšia, ale drvivá väčšina akcie z americkej produkcie za dlhé roky, takže sa je vždy na čo pozerať. Herecké obsadenie je vynikajúce, samozrejme platí, že kvôli dĺžke tu len predsa nikto nemá toľko priestoru, ako by som chcel, ale aj tak je každý skvelý. Sylvester Stallone ma ešte nikdy nebavil tak, ako práve v tomto filme, čo ma teda dosť prekvapilo, ale čím je starší, tým je lepší, Jason Statham už v porovnaní s jednotkou svojim priestorom až tak moc nevyniká, skôr sa vyrovnal ostatným, ale je stále skvelý, Jet Li tu síce je len v úvodnej akcii, ale exceluje, podobne aj Lundgren, ktorý je tu nezabudnuteľný, Norris síce má len pár minút, ale je to stále borec, veľkým prekvapením je Nan Yu, od nej som moc nečakal, ale toto jej sadlo perfektne a ostatným sa prakticky aj vyrovnala. Z hlavného tímu zaostávajú jedine Randy Couture a Terry Crews, ale aj oni majú stále dostatok scén, v ktorých ma veľmi bavili. A čo sa týka Liama Hemswortha, tak je tiež kladom, na rozdiel od brata je to sympaťák, ktorý tu má skvelú úlohu, prišiel mi ako náhrada za Rourka z jednotky, ktorý mal tiež podobne vystavené dialógy a životné postoje, ale v porovnaní s ním to tu dopadlo neporovnateľne lepšie. Schwarzenegger už síce pôsobí dosť zostarnuto, na rozdiel napríklad od ešte staršieho, ale vitálnejšieho Norrisa, ale aj tak ho vždy rád uvidím a úloha sadla aj Willisovi, hlavne v jeho prvej scéne, kedy z neho vyžaruje silná autorita. A samostatnou kategóriou sú záporáci, Jean-Claude Van Damme to zahral skvelo, táto úloha mu neskutočne sadla a bavil ma aj Scott Adkins, ktorý je tu správny drsniak. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, Simon West v najlepšej forme, toto zvládol skvelo. A veľmi príjemne ma prekvapilo skvelé spojenie hudby s obrazom. Aj jednotka mala dobrú hudbu, ale tu bola v jednotlivých scénach perfektne vygradovaná, o dosť lepšie ako predtým, takže je to dokonalý audiovizuálny zážitok. Najväčšou slabinou tohto filmu je krátka dĺžka, Expendables je projekt, kde je zážitkom každá situácia s týmito skvelými hercami, či už akčná, humorná, dojemná alebo aj tá najobyčajnejšia a aj v tomto filme som cítil, že kľudne každá scéna mohla byť aj trikrát dlhšia a na tempe by to vôbec neubralo. Ale som skutočne nadšený, toto pokračovanie je ešte lepšie ako jednotka, za ktorou zaostáva jedine svojim finále, ktoré mi neprišlo až tak pôsobivé a dokonalé ako predtým, inak aj väčšina menších záporov, ktoré mala jednotka, ako trochu horší strih, pár zbytočnejších scén a dialógov alebo menší dôraz na tímovosť, už tu zmizli. Jednotku som do vzhliadnutia dvojky videl desaťkrát a ani trochu ma neomrzela, takže sa neviem dočkať, keď už tento diel budem môcť vlastniť a pozerať znovu a znovu a znovu, lebo toto za to stojí a viem, že ma to nikdy neomrzí. Najlepší kinozážitok, aký som kedy mal a aspoň čiastočná satisfakcia za dlhé roky najhoršej chudoby, kedy americký akčný žáner prakticky vymrel a zostali len rôzne rozprávky, ktoré je aj urážkou nazvať akčným filmom. Takto vyzerá skutočný akčný film a funguje aj ako kvalitný blockbuster, medzi ktorými môže len ťažko hľadať konkurenciu a hlavne v poslednej dobe, kedy je už pojem blockbuster skôr nadávkou. Nech je už trojka a ak si kvalitu udrží, čo ani nepochybujem, vznikne najlepšia filmová séria vôbec. 90% () (méně) (více)

StarsFan

Nepovažuji se za fanouška akčních filmů, ale The Expendables mě napodruhé velmi bavili. Akční scény nejsou překombinované a tím pádem jsou i velmi zábavné a ženský element v příběhu mě potěšil, protože nutí ostatní zúčastněné projevit i trochu citu a říct více než jednu holou větu za deset minut. Navíc většina hereckého obsazení je takovými legendami, že jim odpustíte i místy strnulé herecké výkony a naopak budete obdivovat, do jaké fyzické formy se ve svém věku dokázali vypracovat a s jakým nadhledem dokázali přijmout scénáristické vtípky, které si spíše než z děje dělají srandu z jejich kariéry a nejslavnějších rolí. ()

Ainy

Tak to byla pecka. Společnost exponátů muzea se vrhla opět rozpoutat peklo jaké svět nespatřil. Vidět naše přestárlé hrdiny akčních kultovek všechny pohromadě, kteří drtí nepřátele ve velkém stylu a sami ze sebe si dělají legraci mě bavila celou dobu. Chudák nepochopený inženýr chemie Gunner a jeho proslov o hustotě a bodu tání fosforu s pokusem vyrobit bombu. Jeho se nikdo nezeptal ani na oblíbené jídlo! Svůj monitor jsem si poprskala příchodem lonely wolfa Chucka Norrise ve staré, opuštěné ruské základně s doprovodnou hudbou Ennia Morriconeho Hodný, zlý a ošklivý a akcí v letištní hale, kdy si vzájemně vyměňovali hlášky ze svých nejslavnějších filmů. Geniální nápad dát je všechny dohromady. ()

3DD!3

Mám rozporuplné pocity. Na jedné straně věci co jsem chtěl vždycky vidět, na druhé už přehnané pomrkáváni na fanoušky a nulový příběh. Arnoldovy hlášky jsou mimo. Norris vypráví vtipy sám o sobě a celé je to takové hodně násilné a ne v tom dobrém slova smyslu. Největším kladem je Van Damme, který si vychutnáva to, že může být zlý. Kdykoliv napochoduje na scénu stojí to za to. Ve finále Sly zúročuje nasranost z toho, že mu nekývl na roli v jedničce.:-) Westova režie je vizuálně na úrovni ale akce je místy nepřehledná a taky jí, té opravdu zajímavé není moc. Jet Li je hned pryč, naštěstí Dolph je víc vidět. Celkově tomu ty čtyři dám, ale z čistého fandovství. Jinak titulky byly na pěst. ()

Le_Chuck

Neverim že toto píšem, ale trojku si naozaj neprosím. Odfláknuté na všetkých frontoch a po kope to drži čistá nostalgia a pukajúce hlavy. Chlapi ak chcete, aby sa mi nerzúcali zbytky mojich detských predstáv o akčných ikonách, tak skončite práve tu a práve teraz. Aj to múzeum si treba zasužiť. Tak a teraz idem si dať tretí krát The Raid. 50% ()

Spiker01

Větší, monstróznější a nabitější hvězdama než první díl. Druzí Expendables nezklamali a nabídli ještě více akce a peprných hlášek, někdy vtipných, někdy slabších. Obsazení perfektní, JCVD nezklamal a opět ukázal, že v krav maga je nejlepší. Příběh je samozřejmě béčko, ale k ději perfektně sedí a neruší celkový dojem z filmu. Oproti jedničce si konečně zastříleli i Arnie s Brucem a vrcholem všeho bylo perfektní cameo Chucka Norrise. Pevně doufám, že změní názor a objeví se ve trojce. Co mě naopak zamrzelo byl nedostatečný prostor pro Jeta Liho a Liama Hemswortha...a vyškrtnutí Novaka Djokovice. Liam měl perfektní roli snipera, od kterého bych chtěl vidět více, ale jinak měl v příběhu zásadní roli, takže tohle se ještě dá odůvodnit. Naopak jsem nepochopil, proč se Jet Li objevil pouze na začátku, jelikož jakožto hlavního člena Expendables bych ho chtěl vidět ve všech akcích. Jinak opět skvělý film, který se vrací do 80.let, kdy předváděli hvězdy přesně toto. Těším se na trojku, na Nicolase Cage a Wesley Snipese a doufám, že se objeví i Steven Seagal. PS : Škoda, že se do konečného sestřihu Novak nevešel :D...100%...[08.09.2012_Cinema City_Flora] ()

Kaka

Obecné nadšení chápu, protože vidět všechny ty legendy dohromady má prostě zvláštní feeling. Bohužel když vezmu v potaz, že film má i jiné kvality a atributy než-li herecké obsazení a vzájemnou chemii herců (ta chemie by byla i v případě, že by na sebe dotyční jenom koukali, až tak silný sentiment může být), tak je to selhání na celé čáře. West už asi zapomněl jak vypadá kvalitní akční film. Pominu otřesnou televizní kvalitu obrazu (retro se vším všudy) a lokace natáčení někde mezi Rumunskem a Bulharskem (zdravíme Van Damma a Seagala). Kdyby měli Expendables stejně kvalitní akci, jako 15 let staré Con Air, byl bych nadšen. Bohužel ani z poloviny. Zmatečný střih - neuvěřitelně zprasený. Nikdo neví kdo do koho střílí, několikrát opakované záběry během pár minut (údery, výbuchy) a zoufale nepřehledné osobní souboje, snad kromě toho posledního. Nečekal bych, že ryze akční film bude mít největší slabinu právě onu akci. Stallone je stále bouchač jako blázen a hlášky a vtipy jsou fajn. Ale to si raději pustím od každého borce 3 jeho nejlepší filmy a nemusím koukat na takovýhle miš-maš. ()

sud

Oproti jedničce ještě akčnější, ještě nabušenější a mnohem mnohem nadsazenější. Výborný záporák JCVD a úžasně sebeparodický Chuck Norris. Když už si budu hrát s přirovnáními - není to značkové víno, je to spíš pivo z okresního pivovaru. Ovšem poctivě uvařené a perfektně vychlazené, které jsem vypil na ex a parádně osvěžen se dožadoval dalšího kousku. 70%. ()

Falko

Malokedy zacnem komentar hudbou, ale neda mi to, kedze som si pockal na uplny zaver titulkov, pretoze som ocakaval nejaku hlasku. Zial tam nic nebolo, ale prekvapil ma v titulkoch Slovakia National Symphonic Orchester pod taktovkou Briana Tylera so skvelou hudbou chvilkami pripominajucu Zimmerov styl. Dokonca aj Morriconeho tema sa tu objavila vo chvili, ked sa na scene objavil Chuck Norris, aby to posobilo humorne, akoze zabudnuty akcny hrdina je opät na scene po boku velkych akcnych hviezd. Tak a teraz k filmu. Vedel som, ze ma film priklincuje k sedacke v kine a budem si vychutnavat vsetky tie strelby, vybuchy a explozie, ale ze to bude hned pri uvodnej stvrthodinke az taky narez, to som necakal a hned som vedel, ze to bude jasny plny pocet bodov. Nakoniec ja som prave na tychto hercoch od konca 80-tych rokov vyrastal a vzdy som si prial vidiet v jednom filme aspon Stallonea a Schwarzeneggera, ale az tolko hercov, to som necakal. Niektori herci sa uz stretli pred rokmi v inych filmoch, ako napriklad Van Damme s Lundgrenom v akcnom thrilleri UNIVERZALNY VOJAK (1992) od Rolanda Emmericha, avsak Van Damme bol dobrak a naopak Lundgren zaporak. Trosku ma sklamala absencia Jeta Liho v druhej polke filmu, ani neviem, kam a preco zmizol, ale to nevadi, pretoze tu väcsi priestor mali Arnold a Bruce Willis. Reziser Simon West nam uz ukazal, ze s akcnym filmom to vie, pretoze ma na konte aj CON AIR (1997) s Nicolasom Cageom, avsak neskorsie filmy uz neboli tak vydarene, ako napriklad LARA CROFT - TOMB RAIDER (2001). V konecnom vysledku som este viac spokojnejsi, nez s jednotkou, pretoze i zaverecna akcna megashow na letisku plna humornych hlasok a bojovy duel Stallone - Van Damme nemali chybu. Som rad, ze sa este takto na stare kolena spojili akcne hviezdy, ktore tak leteli na videokazetach v case mojho detstva a pustal som si tie filmy stale dookola :-) Uz teraz sa tesim na reprizu. __________ Sylvester Stallone - (Barney Ross) +++ Jason Statham - (Lee Christmas) +++ Jet Li - (Yin Yang) +++ Dolph Lundgren - (Gunner Jensen) +++ Chuck Norris - (Booker) +++ Jean-Claude Van Damme - (Villain) +++ Bruce Willis - (Church) +++ Arnold Schwarzenegger - (Trench) +++ Nan Yu - (Maggie) +++ Terry Crews - (Hale Caesar) +++ Randy Couture - (Toll Road) +++ Liam Hemsworth - (Bill The Kid) +++ Scott Adkins - (Hector) +++ Produkcia: Les Weldon, John Thompson, Avi a Danny Lerner +++ (Videl v kine 01.09.2012) +++ ()

Jezinka.Jezinka

Bylo nebylo, v jednom nejmenovaném království se sedm statečných princů dalo dohromady, aby zlému kouzelníkovi sebrali poklad. Pokladem bylo kouzlo, které by mohlo ovlivnit chod světa. Princům pomáhá mocná, krásná čarodějka, která je obdařena technickým talentem, jazykovými schopnostmi a dobře ovládá jemné nástroje opatřené háčky. Princové musejí překonávat nástrahy zlého čaroděje a jeho pomocníků a také se vyrovnat s problémy, které, vzhledem k průměrnému věku duchem mladého týmu, přinášejí choroby jako reumatoidní artritida, dušnost, zlenivění způsobené sedavým zaměstnáním (nesedí na koni, ale v letadle, vlastně se ve filmu objeví pozoruhodně málo koní a ještě méně z nich je bílých)a v závěru, při souboji jednoho princů s kouzelníkem, naprosto zjevně i senilní demence. Doufám, že v dalším díle bude figurovat i nějaký drak a vodník. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Simon West je zpět a s ním prakticky většina legend let minulých. Ale začněme od začátku… Na The Expendables 2 jsem se těšil od té chvíle, co jsem viděl v kině první díl. Když jsem četl, že k postavám z prvního dílu přibude Chuck Norris, Jean-Claude a Scott Adkins, měl jsem neskutečnou radost a doufal jsem, že tohoto fakt Simon West využije. Pak přišla zpráva, že by tento film měl mít rating PG-13. Upřímně jsem se vyděsil - na co by pak měli takové obsazení, aby nemohli předvést správnou, tvrdou a krvavou akci? Naštěstí to Sylvester (který tu zprávu předtím potvrdil, mimochodem) vyvrátil s tím, že se bude jednat o ryzí eRko. A když jsem poprvé uviděl trailer, bylo mi jasné, že na tenhle film musím do kina. A vyplatilo se. Začátek parádní, pak se snímek soustředí spíše na příběh, což mi vůbec nevadilo, protože poté přišel na scénu Chuck Norris. A jak je jeho dobrým zvykem, všechny zabil. Jenže tady si udělal srandu i sám ze sebe (vtípek s kobrou královskou) a já v tu chvíli věděl, že s hodnocením níž jít nemůžu. Takhle nějak jsem si totiž tento film představoval - postavy se neberou nijak vážně a dělají si legraci jedna z druhé (Bruce řekne Arnoldovi: "Ty ses vrátil mnohokrát, teď JÁ SE VRÁTÍM!" načež mu Arnold odpoví "Yippee ki yay.") střílejí vše, co se hne a je na nich vidět, jak si to užívají. Pokud se vám splnil dětský sen, když jste v jedničce viděli trio Sly + Bruce + Arnold spolu v kostele, tak v tomto díle budete plakat štěstím, když… ne, nebudu vám kazit překvapení, běžte se na film podívat do kina, myslím, že v roce 2012 lepší nářezovou akci nedostanete. Málokdy se stane, že dvojka překoná první díl. Tady se to povedlo. 100 %. ()

castor

Jednička na orgasmus rozhodně nebyla. Poměrně mizerně natočená akce, hodně nedochucený scénář, málo hlášek i absence pořádného jiskření. Parta bijců let osmdesátých se dle očekávání sešla podruhé. Na slepencovém příběhu opět nezáleží (hrdinové se dostávají z bodu A do bodu B rychlostí světla), ptákovina trvá, ale má víc nadhledu, je lepší poctou béčkové akce a jednotliví lišáci si ze sebe dělají mnohem větší srandu. Vzájemně si masírují svá ega předříkáváním hlášek ze svých největších bijáků (Byl jsi zpátky mnohokrát, já se vrátím!). I legendární polobůh Norris si rochní ve svých minutách na plátně naprosto s noblesou (kobra po mučivé bolesti umřela), prostě nikdo ze zúčastněných se tu nebere vážně, a to je jenom dobře. Jenže… Ač se třeba scéna v kostele vydařila na jedničku (pamatuju, že Statham se mi v prvním díle moc nelíbil, tady je to přesně naopak), o ostatní epileptické akci se to říct nedá. Sorry, ale střihač by měl okamžitě vrátit honorář. Když si kdysi vyjel zastřílet John Matrix (Komando), mělo to jistý feeling, tady se jen střílí (a nemíří), nikdo nemá ani šrám, ale soupeři do kulek naskakují, jako snad nikdy předtím. Simon West možná pochopil nadsázku, ale s ohledem na vymazlenou akci v Con Air je tohle několikrát louhovaný sáček čaje, kterému by moc prospěla nějaká ta zpomalovačka. Ještě, že je Arnie zpět, Li zbytečný, Dolph vtipálek, Van Damme stále jakž takž pohyblivý a Sly pořád charismatický. Nakonec 4 * stejně jako u jedničky, jenže tady mají mnohem větší váhu!! ()

ClintEastwood

Jestli jsem o Expendables napsal, že je to solidní nářez, tak nevím, jaký příměr či superlativ použít k jeho pokračování. Druhý díl má vše, co má mít. Ještě více akce, odkazů, hlášek a už tak skvělý herecký all stars team, je zde Stallonem naprosto fantasticky doplněn. Kdyby mělo studio zaplatit každému jeho obvyklý honorář, rozpočet bude možná větší, než měl Avatar... Expendables 2, je jedním z nejzábavnějších akčních filmů všech dob. Ti zlí umírají stylově a po tuctech a těm hodným držíme palce, jak se to sluší a patří. Naši oblíbení hrdinové sami sebe skvěle parodují a to dokonce i vzájemně (Schwarzenegger, Willis) a nástup Chucka Norrise na scénu, za Morriconeho melodie z Hodný, zlý a ošklivý, je jedním z nejlepších momentů celého filmu. JCVD je dokonalý padouch, který má obrovské charisma a závěrečná půlhodina je jedním velkým akčním orgasmem, plným dokonalých replik hlavních představitelů. Stallone zaslouží veliké uznání a mnoho díků, že se do takového projektu pustil a také za to, že jsem ho konečně viděl v akci po boku Arnieho. Na to jsem čekal více než dvacet let. Takže díky a na shledanou u Expendables 3. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky