Expendables: Postradatelní 2

Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

• Kaka

Obecné nadšení chápu, protože vidět všechny ty legendy dohromady má prostě zvláštní feeling. Bohužel když vezmu v potaz, že film má i jiné kvality a atributy než-li herecké obsazení a vzájemnou chemii herců (ta chemie by byla i v případě, že by na sebe dotyční jenom koukali, až tak silný sentiment může být), tak je to selhání na celé čáře. West už asi zapomněl jak vypadá kvalitní akční film. Pominu otřesnou televizní kvalitu obrazu (retro se vším všudy) a lokace natáčení někde mezi Rumunskem a Bulharskem (zdravíme Van Damma a Seagala). Kdyby měli Expendables stejně kvalitní akci, jako 15 let staré Con Air, byl bych nadšen. Bohužel ani z poloviny. Zmatečný střih - neuvěřitelně zprasený. Nikdo neví kdo do koho střílí, několikrát opakované záběry během pár minut (údery, výbuchy) a zoufale nepřehledné osobní souboje, snad kromě toho posledního. Nečekal bych, že ryze akční film bude mít největší slabinu právě onu akci. Stallone je stále bouchač jako blázen a hlášky a vtipy jsou fajn. Ale to si raději pustím od každého borce 3 jeho nejlepší filmy a nemusím koukat na takovýhle miš-maš.(17.9.2012)

• Le_Chuck

Neverim že toto píšem, ale trojku si naozaj neprosím. Odfláknuté na všetkých frontoch a po kope to drži čistá nostalgia a pukajúce hlavy. Chlapi ak chcete, aby sa mi nerzúcali zbytky mojich detských predstáv o akčných ikonách, tak skončite práve tu a práve teraz. Aj to múzeum si treba zasužiť. Tak a teraz idem si dať tretí krát The Raid. 50%(28.10.2012)

Je to kravina na kvadrát, výplod šílence a debilní paskvil, ale mě to hrozně bavilo. Jak by taky ne, když se akční veteráni rozhodli přilepšit si k důchodům a vydali se rozstřílet, rozsekat, rozkopat a vyhodit do vzduchu vše, co bylo před natáčením vcelku. Samostatnou kapitolou je samozřejmě Chuck Norris, který potvrdil, že vtipy o něm jsou pouhým zobrazením jeho skutečných schopností a to je velmi potěšitelné i zábavné. Kdo však v dávnověku nebrousil staré akční véháesky s rychlodabingem, ten se přitom patrně nebavil tak skvěle jako já.(9.12.2013)

„Patrí do starého železa.“ – „To my všetci.“ Na jednotke sa mi páčilo, že bola "prvá" a že šlo o pomerne vážny film (také tie Slyove typické monológy o tom, že "život je ťažký" a "patríme do starého železa, ale predsa len sa ešte vzchopíme a dáme im do držky"). Dvojka sa berie vážne už iba minimálne a scéna s Chuckom Norrisom je vyložené WTF (podľa mňa trápne, ale i tak som zvráteným spôsobom rád, že to Chuck prijal). Exteriéry a interiéry pôsobia dosť nevábnym, lacným dojmom, viacerí členovia tímu sú nezaujímaví a nudní a mne osobne dosť chýbal Mickey Rourke ako "duša tímu, zásadne sa nezúčastňujúca akcie". Inak som ale bol spokojný. Ťažkotonážna šupa s veľkými, dlhými a mohutnými akčnými scénami a veľkolepým finále, kedy proti sebe stoja takí akční borci, ako Stallone, Schwarzenegger, Willis, Van Damme, Scott Adkins a samozrejme Chuck Norris. HLAVNE Chuck Norris.(15.11.2016)

Absolutní vítěz kategorie Nejlepší akční nekomiksový týmový Rkový film všech dob. Nic víc, nic míň. Ještě víc nabitější, akčnější a zábavnější, sebeparodizující než jednička, že i kobra královská přestane syčet a sní o koulích Chucka Norrise a automatické brokovnici AA-12./// Úvodní sekvence je naprosto drtivá a bylo by hříchem mít k filmu bad attitude. West se vrací a má to sakra grády! 90 %. Rest in pieces. [Kino](27.8.2012)

• Nan Yu

• - Názov filmu sa objaví až v 14. minúte. (marciano)

• - Po filme Mechanik zabijak (2011) sa jedná o druhú spoluprácu Jasona Stathama s režisérom Simonom Westom. (m.a.t.o.)

• - Sylvester Stallone sám dohliadal na tréning Jean-Claude Van Dammea v posilňovni a radil mu čo ma na svojej postave vylepšiť, aby bolo pre film čo najlepšie. (Odpocivadlo)