poster

Expendables: Postradatelní 2

 • Česko

  Postradatelní 2: Zpět do války

 • USA

  The Expendables 2

 • Slovensko

  Expendables: Nezničiteľní 2

 • Slovensko

  Expendables 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Externí recenze k filmu (23)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Vzorec příběhu je jasný a byla by to – i se všemi těmi testosteronem a homofobií napumpovanými přestřelkami, detonacemi a honičkami - ukrutná nuda, kdyby Simon West svou slušně odvedenou, dynamickou akci nezkombinoval s humorem." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Pokud jste očekávali akční nářez, dostanete ho, ale v podobě pro daný typ filmu až příliš sebereflexivní a ironické. Tvůrci hřeší na to, že se diváci jdou podívat na to, jak se spolu navzájem špičkují John McClane, Rambo a Terminátor a nenabízí jim víc než nepříliš invenční recyklaci jejich…" (více)

 • BestFilm.cz (Radovan Bašnák) ****

  "Abych to celé shrnul, pokud chcete jít do kina na pořádný nášup akce a zavzpomínat na staré časy, tak určitě vyrazte, ale pokud čekáte od filmu něco k zamyšlení, zůstaňte v klidu doma. Každopádně pro fanoušky žánru je téměř povinností vidět tento snímek na velkém plátně v kině!" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Expendables 2 začínajú tam, kde sa jednotka skončila (nie dejom). Pred dvoma rokmi to bolo iba o obhliadnutí sa za istou históriou a okrem „zhromaždenia“ akčných hrdinov to neprinieslo nič nové. Dnes však tvorcovia išli výrazne za túto métu. Navyše, páčiť sa to môže aj ľuďom, ktorí doteraz nemali…" (více)

 • Cinepur.cz (Jiří Flígl)

  "Svět Postradatelných má podobu okatě mytického prostoru, kde osvalení hrdinové po vzoru antických polobohů křižují kontinenty a mají neustále koho zachraňovat či s kým bojovat. Jejich eskapády ale nepředstavují komentář k žánru, nýbrž nesoudnou fantazii Sylvestera Stallona, který na stará kolena…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Bohužel Postradatelní 2 velmi hřeší na to, že diváci se jdou pokochat Terminátorem, Rambem a Kickboxerem v důchodu a během “ochání” jen nad pouhou jejich přítomností zapomenou na to, že vlastně nic jiného nedostali. Na jednu stranu, proč ne? Funguje to, diváci se baví, když nepočítáte nemalé…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Expendables 2 vzali to, co se povedlo v jedničce, a pustili to přes zesilovač. Dostali jsme víc hvězd, víc hlášek, víc nostalgie, lepší akci a podstatně víc nadhledu. Tohle jsou zkrátka ti praví Expendables, které jsme měli dostat už napoprvé." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) *****

  "Akční legendy 80. let jsou zkrátka zpět a se vší parádou. Je úžasné, že se dokázaly potkat v jednom filmu a je ještě úžasnější, že ten film je dobrý. Samozřejmě, že scénář mohl být sofistikovanější, děj komplikovanější, a že někteří z herců mohli dostat ještě více prostoru." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Expendables 2 je upgradom jednotky, teda o tom istom ale s rozmanitejším arzenálom, teda postavami, pričom sa ubralo na kvalite príbehu, aby si hviezdy mohli bez námahy zaspomínať na svoje staré zlaté časy. Ak by ich nebolo, film by sa u nás možno vyhol." (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová)

  "Nejen testosteronem nabušené akční scény vyplňují prostor mezi soustavnými narážkami na ústřední filmy kariéry Stalloneho, Willise a Schwarzeneggera. Prostor dostane i jakési postesknutí nad celkovým stářím a úpadkem a to právě v sentimentálních chvílích ztráty jednoho člena týmu. To je také…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Jen velmi těžko se popisují pocity, když vidíte "Slye", "Arnieho" a Bruce Willise, kterak stojí vedle sebe, drží kulomety, střílejí a při tom ještě stíhají sami sebe shazovat a neskutečně hláškovat, a platí, že čím víc filmů s těmito herci znáte, tím víc se budete bavit." (více)

 • Filmweb.cz (Václav Urbánek) ****

  "Na rozdíl od prvních Expendables je tak právě až dvojka onou naprosto cílenou poctou hollywoodským akčním filmům, která ve svém finále navíc vyústí v až tak neuvěřitelnou old school akční jízdu, že se z ní budete vzpamatovávat ještě minimálně do premiéry Expendables 3. A když začnou Arnold s Brucem…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) ****

  "To, že se objevují postavy bez vysvětlení, velmi jednoduchý příběh i občasnou hutnou porci sentimentality, klidně přehlédneme, ale někdy nedotažená akce a trestuhodné nevyužití některých hereckých představitelů nás docela mrzí. Pokud jde o nostalgickou hodnotu, tu mají Expendables 2 hodně vysokou,…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Při vší snaze podlehnout hláškám staré party se nemohu zbavit pachuti ošuntělého filmu, který ví, že někoho musí zajímat už z principu, tak se neobtěžuje přidat něco navíc." (více)

 • Kukatko.cz (Pavel Urík) *****

  "Ale hlavní plus celého filmu tkví v tom, že se nebere vážně. I když nám chlapci naznačují, že ještě nepatří do starého železa, sami ze sebe si dělají legraci a celý film působí tak nějak uvolněně. Pravý fanoušek osmdesátek a devadesátek najde spoustu odkazů na nejslavnější akční filmy." (více)

 • Kultura21.cz (Lukáš Loužecký)

  "Film je protkaný vtipnými hláškami a neuvěřitelnou akcí. Tentokrát dostali větší prostor Arnold Schwarzenegger i Bruce Willis, naopak Jet Li se objeví pouze na začátku. To jistě mnohé jeho příznivce zamrzí. Celkově se však pokračování posunulo o značný krok dopředu oproti prvnímu dílu. I ten byl…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) *****

  "Postradatelní jsou vzpomínkou na herce našeho dětství, na legendy akčního filmu (nejen) 80. let, které najednou tvoří tým a spouští nekompromisní jatka. Výbuchy, krev, tanky, bomby, raketomety, rotační kulomety, ale i nože, ocelové boxery a kontaktní souboje s pěstmi. Zkrátka drsní macho frajeři, z…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Scény jsou plné improvizovaných špeků, v nichž si herci navzájem masírují ego předříkáváním hlášek ze svých vlastních filmů. Na první, druhý pokus to potěší, ale pak se začne dopředu drát nejen vynucenost některých frází, ale především do nebe volající absurdita. Norrisovy scény to mění rovnou ve…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Sly a jeho parta jsou zpět. Pokud jste si mysleli že už výkvět starého železa patří vážně do sběru, zamyslete se znovu. Pod režijním dohledem Simona Westa druzí Expendables přinášejí ještě akčnější podívanou, která i přes fakt, že si nedělá starosti s nějakým výživnějším příběhem, dodává přesně to…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jindřich Landa) ***

  "Celkově jsou Expendables zajímavým retro příspěvkem do stojatých vod akčního žánru. Vracejí se ke kořenům a brnkají na nostalgické struny našich krvežíznivých srdcí. Přesto to mohlo dopadnout o poznání lépe…" (více)

 • Topzine.cz (Oldřich Mánert) ***

  "Když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou. Krédo druhých dílů komerčně úspěšných filmů se naneštěstí nalepilo také na bandu postradatelných důchodců. Výbuchy každou sudou sekundu, hlášky pronášené s kadencí samopalu vzor 58 a celá řada dalších atributů, které mají nasytit rozmazlené…" (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "Vše je ve filmu nadávkováno přesně podle burianovského „Přiměřeně, přiměřeně!“ Každá z postav má svojí hlášku, každá má svůj přirozený prostor. Za povšimnutí stojí i vycházející hvězda Liama Hemsworthe, bratra slavnějšího Chrise (THOR, AVANGERS).¨ Technicky je snímek zvládnut skvěle, svižná kamera,…" (více)

 • 25fps.cz (Radek Neuman)

  "Akční sekvence jsou ve druhém díle mnohem přehlednější, dlouhé záběry dají vyniknout propracované choreografii (Jet Li s pánvičkami) a ve spolupráci se Stallonovou zálibou v explicitním násilí a gore efektech si Postradatelní 2 můžou směle podat ruce se stejně nekompromisním čtvrtým Rambem (2008).…" (více)