UFO: Nacistická konspirace (TV film)

Nazi UFO Conspiracy

Dokumentární

USA, 2008, 44 min

Zdařilý dokument plný zajímavých informací. Není rozumné považovat všechny informace z něj za stoprocentně pravdivé. Podobných dokumentů, takto zaměřených, jsou ještě spousty a je tedy dobré, pokud vás takováto témata zajímají, udělat si vlastní průřez informací. Nicméně způsob, jakým je právě tenhle dokument pojat, se mi velmi zalíbil. Proto dávám 80%.(14.12.2012)

jeden z mnoha pohledů na UFO, nicméně nacistické německo bylo svou technikou oproti jiným státům velice napřed a to jak zpočátku války tak na konci. Vsadím se,že by se člověk do vesmíru nikdy nedostal nebýt nacistických projektů, ale to je jen příklad, ono toho bylo...proudové motory, jaderný pohon ....(17.1.2012)

• Z0oMb3E

Je nová Oktávka dôsledok výroby UFO v Plzni? Frčali Náckovia na lietajúcich tanieroch už počas vojny? Ďalšie a ďalšie teórie chlapcov spod alobalových heliem dosycuje ufomániu podobných aspoločenských panicov so špicatými ušami. Ďalší dokument ktorý stavia na dohadoch a konšpiráciách. Slová ako "boli by", "mohli by", "azda" a podobné neurčité výrazy sú síce v podobných typoch dokumentov obľúbené, no ak sa nimi preháňa človek začne mať dojem, že je len ťahaný za nos výmyslami a dohadmi. Tento pocit navyše podporí aj fakt, že sa nenecháva absolútne priestor na ďalšie varianty a vysvetlenia. Takže pre tento konkrétny dokument je záver, že náckovia niečo vymysleli, amíci opajcli a posielajú fotiť Čínu, Pakistan a podobné veselé krajiny. Ťamani sú nervózni, že im to lieta nad jadrovými hlavicami, amíci majú svoje fotky, ale nieje to na koho zvaliť lebo je to neidentifikovateľné. Pre fanúšikov možno niečo zaujímavé. Pre mňa, ako človeka hľadajúceho v dokumentoch skôr fakty zbytočné polemizovanie.(26.11.2011)

UFO v názvu neznamená mimozemšťané, ale to co to doopravdy má znamenat, tedy neidentifikovaný létající objekt. .. Příjemné překvapení po tom množství dokumentů hlásající Dänikenovu vizi o všude přítomných zelených mužících. Tohle je spíše nová teorie co je zač to UFO, odkud přišlo a vlastně mnohem lépe vysvětluje tuto záhadu. .... HODNOCENÍ: 82% (4*)(19.1.2014)

Hodně zajímavý dokument, který ukazuje souvislosti mezi UFO a Hitlerovým Německem. Ve 45 minutách nám tvůrci celkem přesvědčivě předkládají různé dobové dokumenty, které napovídají k tomuto spojení. V některých věcech to všechno neskutečně do sebe zapadá. A zřejmě to asi tak bylo (můj názor), protože když němečtí vědci po válce začali pracovat v Americe, od té doby byly spatřováno mnoho létajících talířů, a aby toho nebylo málo, podobaly se těm německým. Takže něco to do sebe má. A já jsem rád za nové informace. 85%.(25.2.2011)