Slip, The

Hudební

USA, 2008, 22 min

Rob Sheridan

Trent Reznor

T(r)ento nášup kurevsky brutální muziky vám bude v uších Rez(n)o(r)novat až do skonání věků ;-)(23.8.2013)

Nine Inch Nails mám docela rád, ale co tahle kapela předvedla ve své zkušebně je naprosto famózní! Tak precizně zahraný a skvěle nazvučený mini-koncert (k desce The Slip) jsem už fakt dlouho neslyšel. Jinak jejich zkušebna je opravdu obrovská, tichá závist!:))(3.8.2013)

Velmi hutná záležitost. Byť pozdní tvorbu páně Reznora již beru s určitou malinkou shovívavostí, která pramení z mé bezbřehé fascinace jeho tvorbou dřívější, tohle je opravdu cool. Bez nějakých serepetiček do nás kapela (Reznor, Finck, Freese, Meldal-Johnsen, Cortini) zavřená v malém černém sále pouze s nástrojovkou valí rokec jak sviň. Sheridanův minimalistický styl je mi stále bližší a vůbec všechny elementy nahrávky zrovna nehýří, což je v dnešní přeplácané době neskutečně sympatické. V tomto světle je i naprosto logické východisko tvrdý kytatrový industriální rock, pokud se s klávesama snad už všichni rodí a každej cucák si myslí, že je Aphex Twin. V neposlední řadě se to týká i image kapely, která opustila všechny výstřelky a muziku produkuje naprosto civilně v tričku a džínách. V tomto ohledu se vymyká pouze Finck s nejpostmodernějším účesem na světě kombinujícím dready, patku, číro, pejzy a Tintinovu špičku.(19.11.2010)

Ono k tomu to asi nejde, co říct. Reznor je jeden z největších hudebních géniů a jeho muzika bývá v mnoha ohledech i pro mne dokonalá. Vím, že zrovna album Split je jedno z mých nejoblíbenějších a naskládat pět super písniček z nich za sebe, dát k tomu i umění kamery a tvůrců písně, co prováděli při nahrávání a opepřit to takovou temnější atmosférou. No to přecu kurva nemá chybu.(23.10.2016)

Pořád tady sice jde hlavně o hudbu, která je na 6 hvězdiček, ale "filmové aspekty" a celkové vyznění perfektně odrážejí surově čistý ráz alba a jako celek si tak DVD zaslouží plnou palbu.(5.2.2011)