• LadyPupu

Kvalitou srovnatelné s naším o rok starším Dirigentem (1987), i když tohle se snaží tvářit sofistikovaněji. Ovšem v podstatě je to úplně stejnej vopruz.(7.6.2017)

Docela zajímavá sonda do divadelního zákulisí. Protekčně dosazený ředitel se snaží pozvednout upadající divadlo. Přemluví starého uznávaného režiséra, aby se ujal nastudování Gogolova Revizora. Režisér však při jedné zkoušce zkolabuje a umírá. Ředitel dostudování hry svěří místnímu režisérovi, který je ale notorickým alkoholikem a sám se nakonec úkolu vzdá. Situaci zachraňuje asistent zemřelého režiséra (M. Macháček). Premiéra má úspěch, ale vysílený ředitel chce i tak z divadla odejít. Nakonec je přesvědčen, aby zůstal. Inscenace líčí dění kolem divadla ve značně pochmurných barvách. A nedá se předpokládat, že by to bylo asi dnes lepší...(18.4.2014)

námet a scenár: Richard Muller, hudba: sk.Banket, veľmi dobré obsadenie - Haverl, Muller, Vašek, Debnár, Macháček, v role mladého režiséra - režisér Roman Polák(23.2.2016)