Agnus Dei je ukázkou Jancsóovy vrcholné tvorby. V tak novém vyjadřovacím jazyce filmu, k jakému Jancsó na přelomu šedesátých a sedmdesátých let dospěl, jsou více než u tradiční filmařiny zřetelné chyby „v syntaxi“, ve věrohodnosti, případně v motivacích postav. V tomhle pro mě nejpodezřelejší zůstává vzájemná interakce Olbrychski / Madaras, kdy střídavě oba propadají podivným epileptickým záchvatům, z nichž je druhého schopen vždy dostat jen ten první. Je to tady: http://uloz.to/xL1WLpwJ/miklos-jancso-agnus-dei-aka-egi-barany-1970-avi(10.2.2011)

Obrazově a hudebně zajímavé dílo, hodně impozantní a dojemné, žel obsahovou stránku nemohu tolik posoudit, neb neumím maďarsky, ale určitě to má něco do sebe. Hodnocení: 60 %(11.8.2019)

• sator

Alegorie potlačení revoluce v roce 1919 a nástup fašismu v Maďarsku, na venkově jednotka revoluční armády ušetří život otce Varghy (József Madaras), fanatického kněze. Vrátí se ale a provádí masakry. Nová síla, zastoupená Feherem, očividně mění lid, ale pouze k zavedení jiného, ​​rafinovanějšího a účinnějšího druhu represe.(16.9.2020)