poster

Le calde notti di Poppea

 • anglický

  Poppea's Hot Nights

Komedie

Itálie, 1969, 94 min

 • fragre
  ***

  Prosté venkovské děvče Poppea je znásilněma dvěma pretoríány, ale již u mejbližšího soudce jí dojde, že v dekadentním římském impériu si musí pomoci sama, a to zbraněmi, které má, tedy v tomto případě svým exteriérem. Vypraví se tedy do Říma, kde vstoupí do luxusního nevěstince a stane se prudce populární mezi římskou smetánkou obého pohlaví. Při jednom z mejdanů je ponížena ctnostným konzulem Markem Valeriem. Mezitím si dvorní sochař Lepidos zoufá, neb pod trestem hlavy setnutí musí císaři Neronovi vysochat dokonalou ženskou sochu a nemůže najít vhodný model. Samozřejmě že šťastná náhoda přivede mu do cesty Poppeu. Nero, který je zde vylíčen jako poživačný a přihlouplý pyknik trpící impotencí, je sochou okouzeln natolik, že nechá vyhledat Poppeu, z niž udělá císařovnu. Ta, u vědomí své nově nabyté moci, přemýšlí, jak se pomstít Markovi Valeriovi. Italská erotická kostymní komedie. Kostýmy jsou bohaté a malebné, humor pokleslý a prvoplánovitý, erotika četná a většinou jen náznaková. Olga Schoberová zde vypadá božsky, leč dá se o ní řící, že měla neštěstí ve štěstí. Štěstí v tom, že vyrostla do krásy v těch svobodnějších šedesátých, takže mohla vyrazit na ten Zlatý Západ. Neštěstí v tom, že tam byla brána jen jako tělo, takže tomu odpovídaly i její role tam. To v čs. kinematografii měla přece jen lepší role, přinejmenším ve filmu Dovidenia v pekle, priatelia mohla ukázat, že dovede více než se jen ukazovat, a ve filmech Pane, vy jste vdova a Adéla ještě nevečeřela mohla ukázat, že má smysl pro humor. Nicméně je tento film o fous lepší než Její pomsta, takže tři slabé hvězdičky.(25.1.2015)

 • JFL
  ***

  Druhé italské angažmá Olinky Bérové je na hony vzdálené nejen uondanosti, ale i škrobenosti a cudnosti předchozí "Lucrezie". Tentokrát se zvídaví diváci mohou těšit nejen z většího počtu záběrů s odhalenou hvězdou Jessie, ale navíc je dostanou naservírované v prostopášně zábavné vyprávěnce z dob antiky. Sice se jedná o ryze béčkový brak, ale právě zastřešující odlehčená přízemnost dělá z tohoto exploatačního pohledu na zpustlost dávných dob relativně snesitelnou podívanou.(10.5.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace