Externí recenze k filmu (16)

 • Aktuálně.cz (Martin Svoboda I) ***

  "Sněhurčina ,,odstředivost" se jí stává osudnou právě proto, že není důsledná a mění pouze vzhled pohádkových prvků. Význam zůstává stejně naivní, v podstatě neživotný mimo specifické prostředí lidové slovesnosti. Přesunutí do kulis, v nichž je podobný příběh vydáván za něco víc, než pro co byl ,…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Aby však mohl být film opravdu dobrý, musel by působit soudržně po vizuální stránce (která ovšem odkazuje k nejrůznějším vzorům počínaje historickými filmy Ridleyho Scotta a jeho nedostižnou Legendou, ale konče Pánem prstenů)." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ***

  "Sanders vyčaroval tradičnú rozprávku so všetkými patričnými prvkami vo veľmi netradičnom hábe. Našu pozornosť udrží v strehu takmer celé dve hodiny. Forma tu však vysoko prevyšuje obsah. Temná atmosféra dokonale pohltí diváka a uvoľní ho zo zovretia až s finálnymi titulkami. Jediné, čo kazí dojem,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ***

  "Vzhledem k tomu, že se v drsnou Sněhurku proměnila Kristen Stewart, nechybí ani rozpolcené srdce. Sněhurka a lovec se snaží být jiná, neokoukaná a ne úplně ji to vychází. Množství nápadů a vedlejších postaviček filmu spíše škodí. Výsledný roztříštěný obraz ovšem pozvedává výkon ledově krásné…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) ***

  "Víceméně to nejlepší z celého filmu jste mohli vidět v traileru, a bohužel nic víc z něho ve filmu není. Nebýt zlé královny, několika pěkných záběrů kamery a výborné hudby, Sněhurka a lovec mohli dopadnout daleko hůř. Pro fanoušky Kristen Stewart je samozřejmě povinností přičíst minimálně 10 % k…"

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Sněhurka a lovec je hořkou ranou pod pás, protože slibuje něco, co ani zdaleka nedokáže splnit. Na první pohled dostáváme líbivý vizuál, sympatické herce a působivou hudbu. Jenže pod povrchem jsou jen prázdné dialogy, rozvleklý příběh (za dvě hodiny se prakticky nic nestane), díry v logice, slabá…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ****

  "Přesně ve stylu pohádky naopak dostává poměrně malý prostor princ, sedm nezbytných trpaslíků pak plní poměrně odlehčující úlohu, což se jim daří tu lépe, tu hůře." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) **

  "Napr. pri pohrebe pri ohni som sa modlil, aby trpaslíci nezačali spievať nejakú pseudo-írsku pesničku, podobne ako v LOTR, či v traileri na Hobbita, a šup Sanders to tam nakopíroval presne ako v ukážke na Hobbita. Tam pre mňa film stratil nádej a do konca filmu sa už..." (více)

 • Filmserver.cz (Jakub Brych) ***

  "Spanilá jízda obrněné Sněhurky bohužel nedopadla zdaleka tak slavně, jak jsme čekali a doufali. Průšvih z ní pravděpodobně nebude, protože příznivci fantasy žánru a fandové Kristen Stewart se na ni jistě pohrnou v houfech. A fungovat bude určitě dobře i coby atrakce pro náhodné návštěvníky kina.…" (více)

 • Filmweb.cz (Radim Bartík) ***

  "Špatné je, že se ve Sněhurce a lovci vlastně nic moc neděje. Nejdříve přes hodně dlouhý a hodně vysvětlující prolog trvá, než se něco konečně dít začne. A pak akorát přibývají čím dál trapnější výroky a veškeré to dění je stejně nuda, jakoby se nechumelilo. Svěřit tak výpravný film s tak…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "Film je hodně nevyvážený. Na jednu stranu se snaží být epický, na druhou stranu pak zase vrůstá do malých scén. Za nevyrovnanost a za to, že je to poměrně roztahané, dávám jen mírně nadprůměrné hodnocení. Žádný velký zážitek se ani v kině nekoná." (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Disneyho animovaná Sněhurka nejspíš ve světě popkultury přečká aktuální pokus bez újmy, nicméně psychedelická scéna ve strašidelném lese nebo Sněhurka pádící na koni s větrem a s armádou v zádech, zatímco vedle ní dopadají dělové koule, jsou místa, která mají šanci rovnat se pro mladou generaci těm…" (více)

 • MFantasy.cz (Jana Adámková) ****

  "Tento rok se éterická kráska Sněhurka dočkala hned dvou adaptací, do kin se právě valí to druhé převyprávění. Pod taktovkou jí má Rupert Sanders, filmařský potěr, který donedávna natočil jen pár reklam. Sněhurka a Lovec jsou tedy jeho filmovým debutem. Všichni jsme proto netrpělivě čekali, a když…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Sandersovi se velmi daří budovat napětí i děs. Obyčejný útěk z věže se za pomocí dynamického střihu, kamery a úderné hudby mění v běh o osud lidstva. Když se Sněhurka ztratí v Temném lese, absolvuje psychedelickou epizodu, která končí děsivým záběrem z ptačí perspektivy, a člověka napadá, že…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Absence hlubší mytologie zamrzí. Ještě horší je to ale ve chvílích, kdy začne docházet pára hercům. Sandersova práce s nimi totiž působí překvapivě odfláknutě, a ústřední trio se tudíž nikdy nepodaří vykreslit tak, jak by bylo potřeba. Hemsworthův lovec ani přes velkou snahu nepřekročí stín…" (více)

 • 25fps.cz (Jana Marková) ***

  "Charakterní jelen jako nejvyšší autorita kouzelného lesa upomíná na neméně působivé lesní božstvo z Princezny Mononoke, téměř milostný vztah mezi královnou a jejím bratrem připomene Hru o trůny, něžná dívka v brnění je zase jako z Burtonovy Alenky a podobně." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace