• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

Rok 2014 přináší v rámci hororu jednu sračku za druhou a těch filmů je doslova mrak.Vzpomínáte si na rok 2013?Hororový ráj, kde nám za celý rok stačili dva filmy a oba od Jamese Wana.Tenhle rok je to už snad dvacátej horor, kterej se snaží vytěžit z tohodle žánru kterýmu vstříknul krev právě Wan a dokonce jeden z těch mála vyvolených v českých kinech, bohužel důvod ke slávě to rozhodně není.Film vypadá vizualně chytlavě, ustřední hrdinové jsou dobře zahraný a jako bonus hned tři příjemný kundičky (ta nejlepší to zapíchne hned na začátku :/ ) , ale lekačky jsou sterilní, příběh příšerně hloupý a tuctový a finále směšné.Ona celá ta myšlenka o bubácké destičce je prostě místy spíš směšná než děsivá a to asi nebyl tvůrčí záměr.Celé je to jak žánrový cvičení, bez invence a atmosféry, které potěší minimem věcí jako několika opravdu dobrejma lekačkama, ale to už po takových peckách jako Insidious a V zajetí démonů nemůže nikomu stačit.Jako hororovej nadšenec a člověk co hltá tenhle žánr jsem zabil jednu noc právě Ouijou, ale bez problémů jsem se u toho mohl škrábat na koulích ,aniž bych se bál, že si je po nějaký scéně v cuku vytrhnu i s kořenem.Slabé, slabé 3*.49%.(1.12.2014)

• kaylin

„Ouija“ je dalším ukázkovým produktem moderní hororové scény. Prostě jen rychle natočený horor, o kterém se hodně mluví, ale který nemá co říct. Ta zápletka je tak špatná, až bolí na film koukat, nemluvě o tom, že každá scéna je v podstatě klišé a vy celou dobu budete mít pocit, že sledujete něco, kde se tvůrci nesnažili ani o trochu té invence, oni se jí doslova báli. Tohle je prostě špatný horor, kterých je v dnešní době mnoho.(27.1.2015)

• schizmo

Pokud je za top současného hororového žánru bez ostychu považováno Insidious nebo The Conjuring, pak se nedivím, že tu vzniká prostor pro to, beztrestně si myslet, že je v pořádku točit takový póvl jako je Ouijia. V případě, že filmy co jdou do kin maj už tak mrzkou kvalitu či atmosféru, a nejenže vykrádají staré kultovní klasiky, ale i bezostyšně jeden druhého, pak by mě vlastně nemělo překvapit ani tohle. Jenže tenhle film vyniká jinou přidanou hodnotou a tou je jakákoli absence emocí hlavní herečky (ale v podstatě i dalších herců), která ve filmu příjde o většinu přátel a je přítomna smrti několika z nich, ale v dalším záběru už se zase tváří jako by se nic nestalo a šla si do kantýny pro sváču. To je zkrátka ostudné! No ale on ani ten generickej příběh není žádná sláva, přestřelenej konec vlastně už ani nepřekvapí, protože z principu čekáte nějakou kundárnu. No, kurvoval sem u toho dost.(12.12.2014)

• MM_Ramone

"Ouija" je stolná hra pre deti prostredníctvom ktorej sa účastníci seanse snažia komunikovať so svetom duchov. Taká tá veštecká tabuľka s písmenami a odpoveďami ano a nie. Pomocou tejto hry sa podarí partii amerických stredoškolákov odhaliť tajomstvo jedného mŕtveho dievčatka. Film "Ouija" dokáže vystrašiť leda tak párik teenagerov, čo sa v rámci tretieho rande odhodlali zájsť na nejakú horrorovú novinku do kina. Ostrieľaných horrorových fajnšmekrov ničím neprekvapí, nezaujme a ani len náhodou nevydesí. **(4.5.2016)

• VenDulin85

Nebylo to tak špatné... očekávala jsem odpad, takže mě to jen příjemně překvapilo na dvě hvězdy. Tragika Ouiji spočívá v tom, že skupinka mladých, kteří se rozhodnou strávit večer nad stejnojmennou hrací deskou, jsou do jednoho tak zoufale nesympatičtí, že nutně musíte držet pěsti druhému týmu duchen, i když ten to taky nevytrhne. Z celého snímku plyne jen jedno plytké ponaučení, které už má stejně člověk jaksi zakódované, a sice, že se záhrobím by si člověk prostě neměl zahrávat.(29.11.2014)

• - Výše rozpočtu by se měla původně vyšplhat na 80-100 milionů amerických dolarů a producent Brad Fuller přirovnal nachystaný snímek k filmům série Piráti z Karibiku. Poté se však musel scénář několikrát přepisovat a protože se studio Universal Pictures zaleklo propadáku studia Disney Osamělý jezdec (2013), rozhodlo se, že film bude ''menší'', a tak se rozpočet zastavil na čísle 5 milionů dolarů. (Stoka)

• - Fil byl natočen na základě stejnojmenné stolní hry od Hasbro. (dainio)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (dainio)