Reklama

Reklama

Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (CinemArt)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (275)

choze 

všechny recenze uživatele

Spiritistické tabulky mě fascinují už dlouho, bohužel filmy jim věnované stojí až na jednu čestnou výjimku - Tenneyho HRU S DUCHY 1 a 2 - za vyližprdel. OUIJA, vezoucí se na úspěchu Wanových duchařin, na tom bohužel nic nemění, ačkoli nejde o další umolousané videobéčko, ale po TRANSFORMERECH o další celovečerní Hasbro reklamu z Bayovy produkce. Od téhle šablonovité tuctovky s plochými postavami, které chybí Wanovo řemeslo a zápal pro věc, asi málokdo něco čekal a taky že jediné, co se tu podařilo je casting hlavních rolí - jak na duchařskou tabulku, tak na mladší kopii Rose Byrne, se dobře kouká. Nepřekvapí ani komerční úspěch filmu, překvapivý je akorát fakt, že Hasbru trvalo vyprodukovat tenhle levný horor tak dlouho - až po čtyřech nepoměrně produkčně náročnějších transformeřích velkofilmech. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Film, co těží z deskové hry, o které mě vždycky lákalo vědět něco víc. Jenže film je tak debilní, že je škoda se na tenhle film vůbec koukat. To jediné, co se jim na tomhle filmu opravdu povedlo, bylo totiž prodat ho divákům. Franta z Horní Dolní by ale na farmě u Chotěhůlek natočil při sklízení obilí lepší horor, než to, co Amíci předvedli tady. Hrozný. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Trvalo to ledva hodinu a pol a vôbec neviem, o čo tam išlo, čo sa tam dialo. Bola tam mystická spirituálna tabuľka, umožňujúca ľuďom komunikovať s duchmi a skupina tínedžerov si prostredníctvom nej zahrávala s vecami, s ktorými je nerado si zahrávať. Ale to je asi tak všetko, nič viac neviem, viac si nepamätám. Neviditeľní herci (jedinou známou tvárou je z filmu do filmu čoraz nesympatickejšia Lin Shaye), rutinná réžia (režijný debut scenáristu Boogeymana, hm), mdlý produkčný dozor (Michael Bay a Jason Blum) a mega stereotypný scenár s pár sekundami pokusov o vystrašenie diváka (väčšinou na spôsob „baba v hrobovom ticho prehľadáva nočný dom a zrazu zvrieskne hudba a na plece jej odzadu položí frajer a zarehoce sa“). ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $5miliónovTržby USA $50,856,010Tržby Celosvetovo $103,590,271Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,861,360Tržby za predaj DVD v USA $5,994,019║ režisérsky nejde ani o najhoršiu prácu ale dejovo to zapadá do obohranej rutiny, takže nič nové pod slnkom /45%/ ()

Bloody13 odpad!

všechny recenze uživatele

Ten nejřidší a nejsmradlavější možný průjem z "továrny na sny". Nechutně umělé, komercí očištěné, Míšou Zálivem produkované. V neposlední řadě navíc smutný důkaz toho, jak i sebevětší duchařský paskvil dokáže v kinech vydělat hříšné prachy, kdežto pozornosti hodné horory z ostatních žánrů jsou sprostě přehlíženy. Velebnosti, jdu blejt! ()

Galerie (31)

Zajímavosti (8)

  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 19. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Výše rozpočtu by se měla původně vyšplhat na 80-100 milionů amerických dolarů a producent Brad Fuller přirovnal nachystaný snímek k filmům série Piráti z Karibiku. Poté se však musel scénář několikrát přepisovat a protože se studio Universal Pictures zaleklo propadáku studia Disney Osamělý jezdec (2013), rozhodlo se, že film bude ''menší'', a tak se rozpočet zastavil na čísle 5 milionů dolarů. (ČSFD)
  • Slogan filmu: „Říkejte si, že je to jen hra,“ se několik let používal jako reklamní slogan deskové hry „Ouija“. (LUKICKK)

Související novinky

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Steven Spielberg nám za posledních 7 let nadělil jen 3 filmy - Tintinova dobrodružství, Válečného koně a Lincolna. Možná vás tedy překvapí, že to samé zvládne za příští 2 roky. Už letos v prosinci… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)

Reklama

Reklama