• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

• VenDulin85

Nebylo to tak špatné... očekávala jsem odpad, takže mě to jen příjemně překvapilo na dvě hvězdy. Tragika Ouiji spočívá v tom, že skupinka mladých, kteří se rozhodnou strávit večer nad stejnojmennou hrací deskou, jsou do jednoho tak zoufale nesympatičtí, že nutně musíte držet pěsti druhému týmu duchen, i když ten to taky nevytrhne. Z celého snímku plyne jen jedno plytké ponaučení, které už má stejně člověk jaksi zakódované, a sice, že se záhrobím by si člověk prostě neměl zahrávat.(29.11.2014)

Jasně, je to šablonovitá pitomina pro týny a týnky, o jiných týnech a týnkách, kteří tabulkou z Kmartu vyvolají zlého ducha. Otřepaný námět, ploché postavy a dementní dialogy jsou samozřejmostí... Třeba když se týpek ptá vyděšeně typky "Ale co po nás ten duch vlastně chce?", tak to se chce člověku zařvat "NO CO ASI, CHCE VÁS VŠECKY VODKRÁGLOVAT TY MENTÁLE!". No ale pokud hledáte jen nenáročnou mozkovýplachovou zábavu pro dlouhý večer, dá se. A některé momenty mě vyloženě potěšily, třeba dcerka s matkou při seanci, skvělá scéna z koupelny (miluju ten rozkošný zvuk nárazu lebky na umyvadlo), nebo stín na zdi ve sklepě.(5.1.2015)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $50,856,010Tržby Celosvetovo $103,590,271Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,861,360Tržby za predaj DVD v USA $5,994,019║ režisérsky nejde ani o najhoršiu prácu ale dejovo to zapadá do obohranej rutiny, takže nič nové pod slnkom /45%/(23.2.2015)

• Omnibus

Duchařské Jumanji, určené mladým sado-maso švadlenkám, ovšem bez bubnování a bez zvěře. Ouija mě neunudila, ale ani moc nenadchla. Za 50%, přesně mezi dvěma a třemi hvězdami. A teď babo raď! :-) Nicméně, pár zajímavých informací jsem dostal. Například, že u nás v obchodech (připomínám, že Vánoce se kvapem blíží) se tato americká desková hra prodává pod českým názvem "Člověče/duchu, nezlob se!". Dále to, že lidi zásadně návody nečtou (a pokud jo, stejně je nedodržují), že čtyři z pěti zubařů doporučují čistit chrup dentální nití a že důvěřovat hodné babičce na invalidním vozíčku v ústavu pro choromyslné znamená říkat si o umístěnku tamtéž. A to nejdůležitější - co mají dělat rodiče, když si na ně nezletilý, špatně vychovaný duch drze otvírá hubu! (8.12.2014)

Žiadne veľké očakávania som od tohto neočakávala a o to bolo väčšie prekvapenie v pozitívnom zmysle slova.Začína sa to klasickou klišé zápletkou kedy onen svet-svet duchov potrebuje opäť pomocnú ruku od nás preživších ľudí z mäsa a kostí,lenže tentokrát je to iné a síce,idú na nás prostredníctvom starodávnej hry.Ostatné si už domyslite..: Ľahko stráviteľná duchárska záležitosť,ktorá mi chutila k prekvapeniu moc dobre + dostačujúca stopáž.Tak zhasnite svetlá,zastrite závesy,zážitok a atmosféra sa tým umocní na silné 3 hviezdy.(4.4.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (dainio)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 19. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)