• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

• MM_Ramone

"Ouija" je stolná hra pre deti prostredníctvom ktorej sa účastníci seanse snažia komunikovať so svetom duchov. Taká tá veštecká tabuľka s písmenami a odpoveďami ano a nie. Pomocou tejto hry sa podarí partii amerických stredoškolákov odhaliť tajomstvo jedného mŕtveho dievčatka. Film "Ouija" dokáže vystrašiť leda tak párik teenagerov, čo sa v rámci tretieho rande odhodlali zájsť na nejakú horrorovú novinku do kina. Ostrieľaných horrorových fajnšmekrov ničím neprekvapí, nezaujme a ani len náhodou nevydesí. **(4.5.2016)

• tron

Trvalo to ledva hodinu a pol a vôbec neviem, o čo tam išlo, čo sa tam dialo. Bola tam mystická spirituálna tabuľka, umožňujúca ľuďom komunikovať s duchmi a skupina tínedžerov si prostredníctvom nej zahrávala s vecami, s ktorými je nerado si zahrávať. Ale to je asi tak všetko, nič viac neviem, viac si nepamätám. Neviditeľní herci (jedinou známou tvárou je z filmu do filmu čoraz nesympatickejšia Lin Shaye), rutinná réžia (režijný debut scenáristu Boogeymana, hm), mdlý produkčný dozor (Michael Bay a Jason Blum) a mega stereotypný scenár s pár sekundami pokusov o vystrašenie diváka (väčšinou na spôsob „baba v hrobovom ticho prehľadáva nočný dom a zrazu zvrieskne hudba a na plece jej odzadu položí frajer a zarehoce sa“).(29.11.2016)

• Wacoslav1

Tak jsem právě absolvoval duchařskej dvojboj. Po extrémním průjmu jménem Jessabelle se dostavila zácpa jménem Ouija. Nicméně i tak z tohohle mini souboje vychází Ouija jako jasnej vítěz. Přeci jenom tenhle film má aspoň pár solidních momentů. Sem tam nějaká ta slušná lekačka na kterých je samozřejmě opět film postavenej se tu najde. Je teda potřeba přežít tu nudnou první půlku a už velmi tradičně dementní chování postav. Ve druhý polovině se to přeci jenom jakž takž rozjede a pár postav dokonce i chcípne. Hlavně ten umyvadlovej smrťák byl celkem vtipnej. Jinak nemá cenu nic zastírat je to pochopitelně na jedno brdo jak už je v dnešních spotřebních duchařských hororech zvykem, ale aspoň jsem neuvažoval každých 5 minut o tom, že by bylo nejlepší ten film vypnout. No podobně jako u Annabelle to byl boj mezi 2 a 3* Věřím tomu, že kdybych Ouiju viděl jako první a v kině možná bych hodnotil obráceně. Těžko říct takhle to bude za 45%(9.11.2014)

• Makky

Že sa z doskovej hry dá urobiť dobrý film nám bolo už roky dozadu dokázené. Ouija nemala zlý rozbeh a pod taktovkou Universalu film určite mal isté ambície. Úvodná scéna a sympatická hlavná herečka sľubujú dobrý zážitok, všetko však vyprchá veľmi skoro. Prvoplánovými ťahmi a tisíckrát obohranými motívmi sa z filmu stáva veľké nezáživné klišé, ktoré môže potešiť jedine tak dnešnú mládež. Odfláknutá ducharina pre deti. 1/2*(12.3.2015)

• Havaj8

Je pravda, že loni to dobrejma hororama moc neoplývalo. Další z těch co se dostal do kin, ale nevěřil jsem mu. Téma okolo týhle hry nemusí bejt úplně nejhorší a i ta část, kde to fakt hráli, byla asi nejtemnější a nejzajímavější. Tudíž začátek nabídl pár fajn momentů, který se od duchařiny očekávaj, ale zbytek už mi přišel lacinej a příběh možná horší nez Jessabelle. Přitom režisér už ukázal, že umí, tak snad Poltergeist zaboduje víc.(17.1.2015)

• - Výše rozpočtu by se měla původně vyšplhat na 80-100 milionů amerických dolarů a producent Brad Fuller přirovnal nachystaný snímek k filmům série Piráti z Karibiku. Poté se však musel scénář několikrát přepisovat a protože se studio Universal Pictures zaleklo propadáku studia Disney Osamělý jezdec (2013), rozhodlo se, že film bude ''menší'', a tak se rozpočet zastavil na čísle 5 milionů dolarů. (Stoka)

• - Fil byl natočen na základě stejnojmenné stolní hry od Hasbro. (dainio)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 19. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)