• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

Mladé dievča umiera po tom, ako sa pohrá s Ouija tabuľkou, ktorú si následne berie na paškál partia jej kamarátov, aby zistili či to s tým má naozaj niečo spoločné. Ďalší „kino horor“, od ktorého som absolútne nič neočakával, no úvodná predtitulková scéna ma prekvapivo navnadila, takže som od začiatku ostal zvedavý. Všetko to však po chvíli upadlo, dostavila sa nuda, stereotyp, obohraté scénky a iba jemné, detské strašenie. V druhej polovici sa potom konečne začalo aspoň čo-to objavovať, takže to v rámci teen hororov až taký prúser nakoniec nebol a v porovnaní s napr. tiež komerčnou Jezabelou, ktorú som videl včera, to bolo o tú hviezdu lepšie. Zázraky však samozrejme čakať netreba, skôr len taký neškodný priemer.(8.11.2014)

• tron

Trvalo to ledva hodinu a pol a vôbec neviem, o čo tam išlo, čo sa tam dialo. Bola tam mystická spirituálna tabuľka, umožňujúca ľuďom komunikovať s duchmi a skupina tínedžerov si prostredníctvom nej zahrávala s vecami, s ktorými je nerado si zahrávať. Ale to je asi tak všetko, nič viac neviem, viac si nepamätám. Neviditeľní herci (jedinou známou tvárou je z filmu do filmu čoraz nesympatickejšia Lin Shaye), rutinná réžia (režijný debut scenáristu Boogeymana, hm), mdlý produkčný dozor (Michael Bay a Jason Blum) a mega stereotypný scenár s pár sekundami pokusov o vystrašenie diváka (väčšinou na spôsob „baba v hrobovom ticho prehľadáva nočný dom a zrazu zvrieskne hudba a na plece jej odzadu položí frajer a zarehoce sa“).(29.11.2016)

• NostraMovies

No tak táto zlátanina sa úplne hodí do kategorie detský horor.Celú dobu som mal pocit,že pozerám nejaký debilný seriál pre násťročných na MTV.Ploché postavy zasadené do scenára ktorý nemôže prekvapiť a uspokojiť snáď ani toho najjednoduchšieho a najmenej náročného diváka.Tento rok sa nám tie sračky krásne kopia,to treba naozaj uznať.Po Annabelle a Jessabelle tu máme zase ďalší plagiát,ktorý sa už ani len nesnaží tváriť originálne. 20 % (23.11.2014)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $50,856,010Tržby Celosvetovo $103,590,271Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,861,360Tržby za predaj DVD v USA $5,994,019║ režisérsky nejde ani o najhoršiu prácu ale dejovo to zapadá do obohranej rutiny, takže nič nové pod slnkom /45%/(23.2.2015)

• tatanapope

Tento snímek byl celkově nezajímavý od začátku až do konce.Za celou dobu jsem se jednou lekla a to bohužel ne bubáka,ale týpka,co stál nečekaně za dveřmi.Celí film je o bandě smutných puberťáků,protože jim umřela kamarádka,která si hrála z duchy sama.Tak se rozhodnou,jak jinak z deskou ji kontaktovat a tak vyvolají jiného ducha,který je chce všechny pozabíjet.No a to je asi tak všechno co by se dalo o filmu říct.(16.4.2015)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 19. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Doska Ouija nie je ani náhodou niečim starobylým. Skôr naopak, patent na ňu bol vydaný 28.5.1890. (beso74)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)