Horor / Thriller

USA, 2014, 85 min

• Kryton

Desková hra a hororový film? Jediná desková hra, která tady zafungovala je na stole producentů - ti si postavili domečky z dolárků, lajny z kokainu, postavičky ze slonoviny a házeli si osmistěnem z diamantu. TATO SRA*KA VYDĚLALA 100 MEGA CELOSVĚTOVĚ! Špatné je tu všechno od castingu, scénáře, režie, kamery, zvuku, střihu.....a doufám, že byl strašný i catering a všichni dostali pořádnou sra*ku. Ten film je totiž SRA*A! Hodnocení OST: Hudba u hororů jako tento? Natočit moje zvuky na záchodě, tak to má větší atmosféru a napětí. 000000000000000/10(14.2.2015)

• Malarkey

Film, co těží z deskové hry, o které mě vždycky lákalo vědět něco víc. Jenže film je tak debilní, že je škoda se na tenhle film vůbec koukat. To jediné, co se jim na tomhle filmu opravdu povedlo, bylo totiž prodat ho divákům. Franta z Horní Dolní by ale na farmě u Chotěhůlek natočil při sklízení obilí lepší horor, než to, co Amíci předvedli tady. Hrozný.(4.1.2015)

• Makky

Že sa z doskovej hry dá urobiť dobrý film nám bolo už roky dozadu dokázené. Ouija nemala zlý rozbeh a pod taktovkou Universalu film určite mal isté ambície. Úvodná scéna a sympatická hlavná herečka sľubujú dobrý zážitok, všetko však vyprchá veľmi skoro. Prvoplánovými ťahmi a tisíckrát obohranými motívmi sa z filmu stáva veľké nezáživné klišé, ktoré môže potešiť jedine tak dnešnú mládež. Odfláknutá ducharina pre deti. 1/2*(12.3.2015)

• silentname

V krátkosti: Frustrujúca nuda. Dlhá verzia: "Ouija" je podľa mňa absolútnou ukážkou faktu, že Američania akosi zabúdajú z čoho pramení skutočný horor a naservírovali nám film, ktorého prvá polka je absolútny odpad, ktorý nudí do miery, že si človek bude búchať rukou po hlave a druhá polka sú zase len trápne pokusy o to vyvolať nejaký strach, no atmosféra filmu a debilný scenár tento film len zakopávajú. Kopec vecí tu nedáva zmysel, film vyzerá absolútne nezaujímavo, strašiace momenty buď nudia, alebo človek rozmýšľa, čo malo byť reálne strašidelné. Nemôžem moc viniť hercov za to čo sa tu stalo, pretože nikto nevie vytiahnuť tento scenár z tej kopy hnoja, do ktorej to ponoril pán režisér Stiles White. Záver nedáva absolútne žiadny zmysel... ale úprimne... čo na tomto filme reálne dávalo zmysel? Tento film dokonca urobil Lin Shaye absolútne otravnou. A pritom viem, že táto dáma je skvelá. Jej pôsobenie v sérii Insidious je toho pre mňa dôkazom. Jediné čo mi ostáva dúfať je fakt, že Mike Flanagan tento film v prequeli, ktorý má prísť tento rok vytiahne na inú úroveň a konečne z toho bude niečo viac. Lebo ako som na úvod v krátkosti povedal - Tento film je frustrujúca nuda. Hodnotenie: D(4.7.2016)

• MM_Ramone

"Ouija" je stolná hra pre deti prostredníctvom ktorej sa účastníci seanse snažia komunikovať so svetom duchov. Taká tá veštecká tabuľka s písmenami a odpoveďami ano a nie. Pomocou tejto hry sa podarí partii amerických stredoškolákov odhaliť tajomstvo jedného mŕtveho dievčatka. Film "Ouija" dokáže vystrašiť leda tak párik teenagerov, čo sa v rámci tretieho rande odhodlali zájsť na nejakú horrorovú novinku do kina. Ostrieľaných horrorových fajnšmekrov ničím neprekvapí, nezaujme a ani len náhodou nevydesí. **(4.5.2016)

• - Fil byl natočen na základě stejnojmenné stolní hry od Hasbro. (dainio)

• - Výše rozpočtu by se měla původně vyšplhat na 80-100 milionů amerických dolarů a producent Brad Fuller přirovnal nachystaný snímek k filmům série Piráti z Karibiku. Poté se však musel scénář několikrát přepisovat a protože se studio Universal Pictures zaleklo propadáku studia Disney Osamělý jezdec (2013), rozhodlo se, že film bude ''menší'', a tak se rozpočet zastavil na čísle 5 milionů dolarů. (Stoka)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (dainio)