Boží vzkaz

Darian Corley

Kostýmy:

Lisa Byrd Thomas
  • KingBoss

Ze začátku to vypadalo jako dobré rodinné drama, pak se to ale zvrhlo na úděsný křesťansko-míroláskovský film, takže ke konci mi to připadalo jako náborový snímek pro mladé křesťany. No a scéna, kdy se otec objímal s vrahem svého čtyřletého syna, mne naprosto dorazila, to už bylo opravdu přes čáru. Takže dávám 2 hvězdy za slibný začátek a dobré herecké výkony. Amen.(20.8.2012)

• lennyd

Před sedmnácti lety ztratil Mac syna, a stále se s jeho ztrátou nevyrovnal. Černošský dealer, který mu syna při zběsilém úprku zabil je sice ve vězení, ale Mac se stal policistou, a tvrdě jde za svým, a snaží se vymýtit zločin z města. A navíc jeho rodinný život i po sedmnácti letech není úplně v pořádku, jeho žena chodí k rodinné poradkyni, a druhý syn těžce bojuje s kázní na střední škole. Ale když Mac dostane nového parťáka, oblíbeného černošského kněze Sama, tak to zprvu těžce nese, ale postupně zjišťuje, že to bylo to nejlepší, co jej mohlo potkat... Tento film je krásnou ukázkou, jak se dá vcelku zajímavý námět zabít agitkou - a to jakoukoliv. Tady třeba tou náboženskou - a možná, kdyby scénárista tolik netlačil na pilu, a nesnažil se téma Božího odpuštění narvat do každé scény (a to včetně hiphopových songů, které se filmem prolínají), tak by to určitě bylo o řád zábavnější. Takhle jsem s každým dalším polemizováním o tom, co je a co není Boží zázrak, a kdo komu všemu by měl odpustit tiše úpěl, a srdceryvný konec filmu tomu všemu nasadil korunu (včetně poslední scény, kdy si i téměř svatý Sam dokázal odpustit se svým otcem).. Tohle to teda určitě nebyl film pro mně..(12.4.2014)

Dnešní publikum by dalo určitě menší hodnocení...I já vnímám, že tento film je spíše pro křesťanské obecenstvo, které ví o čem je v milosti řeč. Naproti tomu, obecenstvu na druhé straně bude tento snímek připadat hodně naivní...Ale chápu, ten kdo nikdy nepoznal milost, snad ji ani nikdy rozumět nebude.. Ať už je název přeložen z angličtiny dosti zvláštně, dá se říct, že milost je opravdu Božím vzkazem pro nás...My si ji nijak nezasloužíme...Tvůrcům nešlo o super záběry, cool hlášky a nadupané efekty...I zápletek tam není mnoho a ty, které tam jsou, spíše doplňují význam...Vysvětlit ale význam milosti se jim podařilo (alespoň co se mne týče)...Už se těším na podobný snímek The Courageous(23.10.2011)

• Tommassi3

"Můžeš mi to vysvětlit, Same ?? Proč Bůh zabil dva mladý kluky a nechává žít starýho chlapa, kterej o to už dávno nestojí ??" Překvapivě Boží vzkaz, co není vůbec boží pokoukání, skýtal hodně silný příběh, s nímž však tvůrčí naložili, jak se dalo čekat od Davida Evanse, pastora na režisérské sesli.. Místy opravdu hodně zoufalý scénáristický Klausnerův konstrukt, který irituje mnohem víc než všechny ty náboženské plky, byť ten finální zvrat mu rozhodně zvedá reputaci, zachraňuje zejména to hřejivé poselství o smíření a rozhodně i velmi slušné herectví takřka neznámého Michaela Joinera.. Neznámého ?? Kdyby vás to zajímalo, pak vězte, že tenhle chlapík dublovat Bruce Willise v legendárním seriálu Moonlighting..;)(21.7.2015)

• Malarkey

Film se nám snaží říct, že Bůh je všemocný a jedinečný. A že Bůh nehledá předsudky, a tak se knězem může stát i černoch. Tudíž je film nejenom náboženskou agitkou, ale se svým anti-rasistickým přístupem se snaží zodpovědět problémy dnešních Američanů, pro které tenhle film možná aktuální je, ale pro Čechy, jako v Evropě, nejvíce ateistický národ, který si i stále drží odstup od cizinců, je to nic neříkající zhovadilost. Upřímně jsem nečekal, že se z toho filmu vyloupne takový mariáš. Podle příběhu to vypadalo vcelku zajímavě.(7.5.2012)