Hudební toulky s Ladislavem Smoljakem (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Česko, 2003, 6x14 min

David Smoljak

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Rozkošný cyklus, který dává tušit nevyužitý Smoljakův potenciál. Zvláště díl o Litni a Jarmile Novotné mu nádherně nahrává na cimrmanovskou rétoriku.(11.12.2012)

Vzpomínám s nostalgií na krásné hudební toulky Ladislava Smoljaka v cimrmanovském duchu, zvláště pak na díl s Jarmilou Novotnou, naší operní pěvkyní světového formátu a velkou vlastenkou. Jarmila Novotná je pochována- spolu se svým manželem Jiřím Daubkem- ve své milované Litni v rodinné hrobce šlechtického rodu Daubků. Liteň je i mojí "vesničkou střediskovou", kde trávím řadu dní od jara do podzimu. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1112961328-hudebni-toulky-s-ladislavem-smoljakem/20354215236(4.5.2014)

Trochu mě před shlédnutím děsilo, že seriál bude o hudbě. Ale ono se z toho vyklubalo krásné historicko cestopisné vyprávění mistra Smoljaka, zde již stařičkého pana turistu, který poutavě vypráví o navtívených památkách. Nádech nostalgie čiší z jeho světlých šatů a klobouku, jako by cestoval za dob Járy Cimrmana.(11.12.2010)

Stejně jako u "obyčejných" Toulek: vtipné a poučné. Kryštof Harant jako Jára Cimrman přelomu 16. a 17. stol. mě opravdu dostal.(26.12.2010)