Hudební toulky s Ladislavem Smoljakem

všechny plakáty
Dokumentární / Hudební
Česko, 2003, 6x14 min

Ladislav Smoljak jako zapálený turista se vydává za hudebními velikány a po jejich stopách, které zanechali na českých hradech a zámcích. Nešetří námahy, aby se na vlastní oči podíval na místa spjatá s událostmi, která většinou známe jenom jako heslo z učebnice...
Jednotlivé díly:  1.-Hradec nad Moravicí - Ludwig van Beethoven
2.-Liteň - Jarmila Novotná
3.-Pecka - Kryštof Harant
4.-Lužany - Josef Hlávka
5.-Jezeří - Christopher Willibald Gluck
6.-Kynžvart - Klement Metternich (oficiální text distributora)

NinadeL

Rozkošný cyklus, který dává tušit nevyužitý Smoljakův potenciál. Zvláště díl o Litni a Jarmile Novotné mu nádherně nahrává na cimrmanovskou rétoriku. ()

Marze

"Tak jasný hlásek jsme už dlouho neslyšeli. Byl to večer tak  šťastný, že si ani nedokážu představit lepší" (díl o operní zpěvačce Jarmile Novotné). https://www.ceskatelevize.cz/porady/1112961328-hudebni-toulky-s-ladislavem-smoljakem/20354215236/ ()

rakovnik

Trochu mě před shlédnutím děsilo, že seriál bude o hudbě. Ale ono se z toho vyklubalo krásné historicko cestopisné vyprávění mistra Smoljaka, zde již stařičkého pana turistu, který poutavě vypráví o navtívených památkách. Nádech nostalgie čiší z jeho světlých šatů a klobouku, jako by cestoval za dob Járy Cimrmana. ()

farmnf

To je paráda! Láďa Smoljak  ví tolik drbů na velikány hudebního a kulturního světa, že žasnete! Dovede o nich moc hezky vyprávět. Jak se to domákl? Jasný! Bedna z Liptákova, poslední šufle! Upravil bych jeho díl o Beethovenovi takto: Šlechticů bylo mnoho, Beethoven a Smoljak jen jeden! Stahujte si z ULOZTO ()

MurielRezek

Vzpomínám s nostalgií na krásné hudební toulky Ladislava Smoljaka v cimrmanovském duchu, zvláště pak na díl s Jarmilou Novotnou, naší operní pěvkyní světového formátu a velkou vlastenkou. Jarmila Novotná je pochována- spolu se svým manželem Jiřím Daubkem- ve své milované Litni v rodinné hrobce šlechtického rodu Daubků. Liteň je i mojí "vesničkou střediskovou", kde trávím řadu dní od jara do podzimu. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1112961328-hudebni-toulky-s-ladislavem-smoljakem/20354215236 ()

Pavel.M

Stejně jako u "obyčejných" Toulek: vtipné a poučné. Kryštof Harant jako Jára Cimrman přelomu 16. a 17. stol. mě opravdu dostal. ()