Zlatokopové z Arkansasu

• Západní Německo Die Goldsucher von Arkansas (více)

Do baru v mestečku Marble City dorazí mlčanlivý Indián s vrecúškom zlatých nugiet. Je jasné, že niekde v okolitých horách Arkansasu sú bohaté žily zlata. Vidina bohatstva priláka do pokojného mestečka nielen poctivých zlatokopov, ale aj podvodníkov a brutálnych zločincov, akými sú banditi so zabijakom Jimom Donavanom na čele, falošný kňaz Benson a prefíkaný Matt Ellis, falošný hráč a majiteľ hostinca v Marble City. V túžbe po zlate zločinci vraždia každého, kto im stojí v ceste a napokon preniknú na územie indiánskeho kmeňa Mescalerov, pretože tušia, že práve tu sa skrýva najbohatšie zlaté ložisko - legendárna bonanza. Indiáni sa bránia a útočia na belochov. Na strane práva a spravodlivosti stojí mladý rančer Phil Stone a jeho priateľ, drevorubač McCormick, ktorí spoločne odhaľujú, že stopy všetkých zločinov vedú k jedinej osobe, ktorú musia potrestať. (TV JOJ)

Tosim

Tak jsem to snad po pětadvaceti letech znovu viděl... Jistě, podobný druh snímků je a vždycky bude částečně naivní, ale takových filmů je vážně spousta. Z obecně adorovaných, které já nějak zvlášť nemusím, mě napadají například Hvězdné války, ale nechci nikoho zbytečně nasrat. Šlo mi jen o určitou protiváhu z jiného kontinentu. Zde poctivé řemeslo spolu s naprosto hutným sentimentem vytáhlo moje hodnocení na převelice spokojené čtyři hvězdičky. BĚŽTE NĚCO DĚLAT. COPAK JSTE NIKDY NEVIDĚLI MRTVÝHO INDIÁNA? ()

gogo76

Obsadenie fajn, súhlasím, záporák Santer i vtipálek Sam Hawkens známi zo série Winnetou držia film ako tak v priemere, ale niektoré indiánske "sledovačky" spoza kríkov mi pripadali ako nechcená paródia. Záverečná prestrelka bola dosť veľkolepá, vzhľadom na diétne predošlé minúty, ale celkovo je to uspokojivejší pohľad ako na poniektoré lacné westerny z nemeckej produkcie. 60%. ()

Karamanlis

Vo všetkých ohľadoch detinský západonemecký rádoby western v ústredných rolách ktorého sa okrem iných objavujú aj americký ramenáč Brad Harris so svojou neskoršou manželkou - dobovou českou sexbombou Olinkou Bérovou. Útok Apačov tu vyzerá ako neškodná pletka, počas ktorej sa indiáni premávajú na koňoch sem a tam ako počas nejakej estrády a vďačne slúžia ako pohyblivé terče pre sviatočných strelcov. Inak to ale asi nešlo, keďže komparzisti, stvárňujúci Mescalerov moc profesionálnej šikovnosti nepobrali. Jazdu na koňoch zvládali len tak tak a streľbu z lukov už vôbec nie. ()

LiVentura

Dva chrabří pistolníci se postaví za nebohé obyvatele malého města a osadníky proti indiánům "na válečné stezce" a proradnému vůdci zdejších banditů Ellisovi (takový malý Santer), který chce jen velké zisky za co nejméně práce, tudíž, nedávno zjištěné zlaté žíly v okolních horách.!! Dobro vždy zvítězí a zlo prohraje, May by zajásal, ale o něj ani jeho dílo se tu nejedná, přesto film nepostrádá kvalit hlavně stran krásné české přírody.. :-) ()

tahit

Věřte mi, že ono vůbec je na filmu atraktivní už samotné prostředí naší pěkné krajiny vápencových lomů Českého krasu a okolí Berounky, který zaručuje svou kulisou nezapomenutelný zážitek. Pokud napíši, že vysledovat nějaký rozdíl oproti Vinnetouovi a jeho hrdinům z románů Karla Maye nebyl bych daleko od pravdy, že je to hodně podobné. Pro zajímavost dodám, snad jen, že zdejší indiáni Mescaleros nikdy v Arkansasu nežili. Patřili do apačského národa severoamerické hranice vnitrozemí provincie Nové Španělsko (New Spain). Jestliže si romantické westerny přizpůsobovaly historické lži ve jménu pobavení diváka, lze jim to určitě odpustit. Prostě chce to možná asi nadhled :-) Je tu vše pro malé i velké kluky trampské duše. Snad jen dodám, že film mě potěšil. ()

• První film zahraniční produkce ve kterém pracovali čeští kaskadéři. (sator)
  • Film, který běžel v socialistickém Československu v kinech s českými titulky, se natáčel nedaleko Berouna, ve skalách v Srbsku a proslavil se hlavně tím, že při útoku Indiánů plavaly v záběru po řece kelímky od piva. (Mariin)