Le Fil

• angličtina

String, The

Francie / Belgie / Tunisko, 2009, 93 min

Filmy z jiného kulturního prostředí mohou být velice zajímavé, ale v tomto případě jsem velice rozpačitá. Pěkné záběry krajiny, nikdy neselhávající moře a skalní rozsedliny na pobřeží i pohlední herci (pravda, s výjimkou výrazného Salima Kechiouche jsem měla trochu problém s rozpoznáváním postav a že se dívám na CC, mi došlo zhruba v polovině filmu). Jenže zpočátku zajímavý příběh přehlušila až přílišná líbeznost a úhlednost, v ničem si nezadávající s nablýskaností některých hollywoodských filmů. A k tomu náhlý zvrat v jednání matky, díky němuž slibně se rozvíjející drama vyšumělo do ztracena... Málo platné, Children of God, Einayim Petukhoth nebo Ha-buah jsou z úplně jiného levelu. Film se blíží spíš adaptacím příběhů Rosamunde Pilcherové, kde emoce nejsou skutečné, ale předstírané, a jediným vzrušením je poněkud neorganické přeskakování v čase.(4.11.2012)

Docela zajímavý příběh shazuje nepříliš dobré zpracování. Chtělo to asi jít víc do hloubky. Oddechovka na sobotní odpoledne. První polovina filmu mi přišla trochu nudná. Sympatičtí herci a především stále krásná a půvabná Claudia Cardinale. Dáma s velkým D a jedna z těch, která dokáže stárnout opravdu s velkým šarmem.(3.3.2012)