Koht Soo Koht Soh

• USA BKO: Bangkok Knockout
všechny plakáty

Skupina členů klubu bojových umění si užívá párty, na kterou byli pozváni, když náhle na místě vybuchne bomba. Poté, co se všichni ráno vzpamatují, zjistí, že se octli v neznámé rozestavěné budově. Ta je celá obklíčena zabijáky a protkána systémem kamer. Proti své vůli se totiž stali součástí utkání na život a na smrt a skupina zbohatlíků sází na to, kdo zůstane naživu jako poslední. Jediný způsob jak přežít a zachránit uneseného člena je probojovat si cestu ven skrze zástupy zabijáků. (Raztubyl)

Adrian

Rittikraiova kaskadérska squadra si natočila celovečerný promo reel na svoj arzenál techník s postrannou reklamou na iPad prvej generácie. To, že sú to všetci do jedného herecké polená a dejové zvraty + "prekvapenia" sú na smiech, nikoho pravdepodobne neprekvapí. Čo žiaľ prekvapí je fakt, že na pár výborných súbojov (napr. klietka) pripadá väčšie množstvo hlušiny vo význame očividnej bezkontaktnosti v súbojoch a to aj napriek snahe o široké spektrum kaskadérskych výkonov a implementácie rôznych štýlov boja. Zamrzí to hlavne preto, že je to jediný aspekt, ktorý mal šancu zaujať. Svoje ovečky Rittikrai vedie nielen spoza kamery, ale ako správny starešina sa postaví aj pred kameru v bielej košielke. Technicky dá v jednom súboji omladine zabrať, žiaľ astmatická dýchavičnosť vie pekne podraziť kolená... . Ako 15min YT promo by to bolo pôsobivé, v tejto podobe ovšem veľmi ťažko dopozerateľné bez použitia magic button "fast forward". ()

Lacike

Film? Nie. Ukážkový sampler kaskaderskych schopnosti? Ano. Thajci su proste nepoucitelny a scenar je pre nich stale sproste slovo. Radsej vsetku energiu investuju do vymyslania dalsich a dalsich sposobov ako sa pred kamerou prizabit. Bohuzial od fenomenalneho prveho Ong-Baku si stale viac vypomahaju dratami a trikmi. Nastastie je tu stale dost vela uveritelne natocenych tvrdych kontaktov, ktore v divakovy vyvolaju dojem, ze po natoceni putoval chudak herec do nemocnice. Bohuzial to ale neplati pre vsetky bitky a v niektorych pripadoch vidno, ze sa aktéri len tak tak ťukli. No a ten ušatý humusák je Rittikrai? Zaujimave. Ten jeho suboj mi pripadal, taky nemastny, neslany (divne spomaleny) a asi najhorsi zo vsetkych subojov. Druhu polovicu filmu som dopozeral na druhy den, lebo akekolvek kvalitne, ale bezmyslienkove mlatenie ma dost rychlo nasýti a na jeden záťah by som to nezvladol (rovnako ako nezvladnem jest fantasticke jedno 100 minut). 4/10. ()

JFL

Jako promo video týmu Panny Rittikraie je "Bangkok Knockout" naprosto dokonalý, neboť ukazuje, že svěřenci akčního veterána sice umí perfektně choreografii, ovládají rozličné styly bojových umění a nechávají se svými těly provádět ty (doslova) nejkrkolomnější věci, ale současně film ukazuje, že mimo akční pasáže se jinak plastičtí aktéři mění v neohebná dřeva a scenáristé v neschopáky bez špetky rozumu a soudnosti (obzvláště závěrečný stupňovaný zvrat má podobu tupé parodie). Pozoruhodný paradox představuje fakt, že film pojednávající o kruté hře, kde jsou Thajci vystavováni fyzické bolesti pro potěšení zahraničních zazobanců, vznikl díky tomu, že se Thajci mile rádi vystavují ránám, aby domácímu a zahraničnímu publiku přinesli přízemní podívanou. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný bojový film z thajskej produkcie. Ma iba priemerný príbeh o skupine priateľov, znalcov bojových umení, ktorí sú počas večierku omámení a zavretí do opustenej budovy, kde majú bojovať o svoje životy a tak chcú za každú cenu prežiť a nájsť cestu von. Spracovanie je na tom rovnako, po dejovej stránke v ničom nezaujme, ale aspoň po tridsať minútovom pomerne nudnom úvode už začne to hlavné, teda boj o život a tak sa je na čo pozerať. Akcie je tu veľmi veľa, po spomínanom úvode už prakticky vydrží až do konca a je celkom dobrá, ale som sklamaný. Zameriava sa samozrejme hlavne na súboje, ktoré majú celkom slušnú choreografiu, sú dobre a prehľadne natočené a vidno, že všetci zúčastnení sú skutočnými odborníkmi, ale súboje nepôsobia moc tvrdo, aspoň v porovnaní s podobnými filmami, majú minimum skutočne zapamätaniahodných momentov a takmer všetky sú len proti jednému alebo minimu protivníkov. A z toho množstva súbojov sú tu len dve akčné scény, ktoré ma výraznejšie zaujali, výborný súboj v klietke a záverečná akcia s motorkármi. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, samozrejme po bojovej stránke sú všetci na vysokej úrovni, ale nenájde sa tu nikto, kto by svojou charizmou dokázal sám utiahnuť film a rovnako sú na tom aj záporáci. Réžia a technická stránka je iba priemerná, na samotnú akciu to stačí, ale inak moc nezaujmú a tiež zasadenie deja bojového filmu s množstvom odborníkov do jednej budovy podľa mňa nebola dobrá voľba. Som dosť sklamaný, Bangkok Knockout je film, na ktorý sa dá aspoň raz bez problémov pozrieť, ale potenciál bol omnoho väčší a za podobnými thajskými filmami z posledných rokov, ako prvé tri filmy Tonyho Jaa, Duch boja alebo Zrodení k boju výrazne zaostáva. 62% ()

tombac

Dodíváno na třetí pokus, vydržet tuhle splácaninu celých 101 minut je pomalu na ručník. MA sekvence a kaskadérské výkony s přimhouřením jednoho oka za 4* (víc než očividný bezkonkakt v některých scénách rozladí absurdní hromadná bitka všech se všemi, kdy se ukáže, že nejtvrdší killer toho ve skutečnosti moc nevydrží a obrněné auto je vlastně celé z plechu), zbytek za odpad. Dementní zápletku "vyšperkovává" ústřední kašpar, jenž v trapčení hravě trumfne i matadora Petchtaie. ()

• Hlavní role hraje devět oblíbených kaskadérů režiséra Panny Rittikraie, každý z nich ve filmu používá jiný bojový styl. (Raztubyl)