Benny García před mnoha lety ilegálně emigroval do Spojených států. Nedobrovolně se však musí vrátit zpět do rodného Mexika, kde ho čeká velmi nejistá budoucnost. Sehnat práci není vůbec jednoduché, a proto se zapojí do byznysu s drogami. Poprvé v životě se tak před Bennym otevírá svůdný svět plný peněz, krásných žen, vzrušení a zábavy. Brzy ale pozná, že s kriminálním podsvětím si není radno zahrávat. Epická černá komedie překvapivě doplňuje naše povědomí o tom, co všechno se děje v současném Mexiku. (MFF Cinema Mundi)

Dellamorte

...ak sa ešte pred skonaním úvodných tituliek central / macho stretne v autobuse s pistolas a mimo autobus so sapíkos....naskočí predtucha , že tento Amerikou vyvrhnutý odkopanec , to nebude mať nasledujúcich 140 filmových minút ľahké. Keďže šlo o zárobok a v Mexicu veľa toho do nárućia nepadne - príde bizz. A mexikánsky bizz obnáša zaprášené horúce hlavy , hiriearchiu a horu ilegálnych problémov , kde sa hlavy stínajú skoro až mimochodom...Cool pohľad na súčastné Mexico odvážne ( a odviazané ) spracovanie , pred ktorým ustúpi aj Desperado. Po projekcii som bola nútená vyprášiť si oči . HIGH VOLTAGE BANDIDAS ! V tesnom závese je fantastický 2-dielny dokument - o čo na druhej strane zákona v súčastnom Mexiku go ! ()

petikacka

Tohle ve mě neustále vyvolávalo pocit, že se tomu musím smát i když to vůbec k smíchu nebylo. Pořád jsem nechápala proč tomu tak je? Spousta scén odkazuje k Narcos: Mexico, ale tam to bylo opravdu brutální. Pak jsem pochopila, že je to tak myšleno záměrně, aby se jeden, který sleduje tento příběh  "z druhé strany" úplně neposral z toho všeho brutálního násilí. Jo, tohle se povedlo bez toho, že chtěl jeden po sledování, chtít spáchat sebevraždu. Za mě 100% ()

Pedross800

Epická černá komedie....celkem výstižné a já bych dodal, že stoprocentně "mexická". Včetně úchvatného soundtracku plného lidovek jež svým textem skvěle zapadají do děje. Je to správně latino přepálené, hysterické, barevné, ale i krvavé a násilné. Prostě pravý bandidos staré mehikánské školy se všema těma sombrerama a šílenýma košilema a hláškama. Ale pozor na to, je to zároveň i drámo jako řemen a ke konci i silná symbolická kritika současného Mexika s veškerou jeho zkorumpovaností a propleteností aparátu s drogovým podsvětím. Jedním slovem skvělé a autentické "Infierno". OLÉÉÉÉÉÉÉÉ ()

Frajer42

Kdo má nakoukané Narcos: Mexico tak dobře ví, že tento film vůbec v ničem nepřehání a představuje nám každodenní mexickou realitu. V první (zhruba) půlhodině nás režisér seznamuje s postavami a je to vcelku nuda. Zábava začíná v momentě, kdy se hlavní hrdina stane členem mafiánského podsvětí a my společně s ním poznáváme krutá pravidla vesnice, kde zrovna zuří teritoriální válka. Bavila mě řada rozlišitelných a vtipných postav a moc se mi líbil zdejší černý humor. Na pozadí zase pokukuje klasická kritika společnosti, což je pro mexické filmy takřka neodmyslitelné koření.  [75 %] ()

klukluka

Asi to nebude náhoda, že se mi Peklo začalo na Netflixu nabízet krátce poté, co jsem dokoukal Narcos Mexiko..? Protože procento shody je víc než vysoký- stejná země, stejní herci, stejný téma… Jen vyznění je diametrálně odlišný. Peklo zjevně točili lidi, kterým na Mexiku záleží. Kterým není lhostejný, v jak bídným stavu se jejich země nachází. Aby kvůli tomu nemuseli pořád jen naříkat, pojali téma narcos s nadsázkou a humorem. Člověk ale cítí, že jim z toho ve skutečnosti do smíchu v žádným případě není, a že na sebe vzali podobu toho Bennyho kulometu při oslavě dne nezávislosti. Záměr pojmout to pro změnu jako komedii, je jen jinej, rafinovanější způsob, jak to ožehavý téma dostat k lidem. Na drama už diváci v Mexiku koukat znovu nebudou, komedii by ale šanci dát mohli. Takto si aspoň to nezvyklé pojetí vysvětluju já. ()

• V posledním záběru, kde Ďáblík vlítne s kulometem do skladu nepřátel a všechny tam vystřílí, si můžeme všimnout, že ve vedlejší místnosti byl ještě jeden, který zřejmě vyvázl živý. (Arnyfe)