Její pomsta

Lionel Couch

Kostýmy:

Carl Toms
  • dopitak

Příšerný paskvil, který snad Hammer ani nemůže myslet vážně. Jediné, ale opravdu jediné kvůli čemu lze ospravedlnit takhle zabitý čas, je neskutečná Olinka, která sice tentokrát kromě bleskurychlého bočního pohledu na její levé ňadro nic lepšího nenabídne (a bůhví, jestli by vůbec dokázala zahrát víc), vy ale přesto křičíte blahem a svlíkáte jí pohledem. Proč jenom nemůžeme mít v naší době tak pěknou českou herečku, jakou svého času byla Ola Berová.(7.2.2013)

• NinadeL

Ola a její parodie na zahraniční kariéru bohužel zastihla pokračování 8. adaptace románu Henry Rider Haggarda She z roku 1887. A zazdila tak po 30 letech oživené téma na další 14 let.(27.1.2010)

• Ironfood

Zatímco film She z roku 1965 s Ursulou Andressovou byl takový docela normální dobrodružný snímek, tohle pokračování už je spíše taková docela normální slátanina. Krom špatného scénáře za to bohužel může i přeobsazení hlavní hrdinky. Olinka je sice taky hezká a navíc "naše", bohužel nepůsobí moc přirozeně a nějaké charisma taky zrovna moc nevyzařuje. V důsledku toho prakticky všechny scény s ní vypadají jak z nějakého soft porno filmu. Zatímco jednička měla takovou naivně-tajemnou atmosféru, tady nějaká atmosféra zcela chybí (teda samozřejmě krom té atmosféry soft porno filmu). Ve scénáři zase chybí nějaký zajímavější nápad, je to v podstatě jen taková převařená jednička. Takže pro toho, kdo jedničku viděl, už tu není v podstatě žádný prvek nějakého tajemna...(25.2.2019)

• pepua

Eh, tak to sem si teda dal s tímhle filmem. Jedná se o volné pokračování filmu She (1965), který mne sice zklamal, ale byl dobře zahraný a atmosféry tam byla alespoň špetka, ale zde? Herci špatní, příběh špatný, nějaká ta „filmová chybička“, zkrátka kde nic, tu nic..snad jen vždy a za všech okolností sexy Olinka Berová, ať už ji honí úchyl po lese, je zachráněna z moře, vlečena jako zajatkyně po poušti nebo jí vítr jen tak lehce nadzvedává sukénku...ale to mi v tomto případě nestačí.(6.7.2007)

• Scaevola

Scénaristicky je tento snímek asi podobně povedený jako předchozí díl, z hlediska Hammer Studia se zde koná netypický přesun do "současnosti", z čehož vyplývají některé prvky, kterých bych se nenadál (úvod na lodi, honička džípem v poušti, ...). O to tajemněji však vznívají záběry na čarující mystiky i scény z fantastického města, jež se od minula rozrostlo a zazelenalo. Ale abych se dostal k tomu hlavnímu - O. Schoberová je sice krásnější a odvážnější než její předchůdkyně, avšak vrcholem jejího herectví je komické cupitání pustinou a jakýsi stín z minulosti na její duši předstírá jen se soucitným dovolením okolních zúčastněných i diváků samotných.(1.3.2015)