Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

 • triatlet
  *

  Soudruzi esenbáci všeznalí, ale i bezradní se předhánějí se státní bezpečností až tak, že "přečtou" fešnou esenbáckou volavku Alenu. Kromě pohraničí, kde chcípla liška (ale ne na vzteklinu - snědla asi otrávenýho potkana:-), se děj odehrává v autech (i zápaďáckých) , ve vězeňské nemocnici, na služebně, v restauraci, v bytě, v garáži. A posledních 10 minut v jeskyni. Padouch Hruška (Jandák), s kufrem heroinu a loveckou zbraní naprosto nenápadný, má na svědomí 4 lidi, další mrtvoly zmiňuje kapitán VB a v úvodu ještě frajeři ze západu naberou nějakého parťáka, kterého pak mrtvého vyhodí z auta do rybníka. Spolu s tou pošlou liškou to je mrtvých skoro jako v Shakespearovi. Statické je také vedení herců. I když v případě party pohraničníků, kteří sledují, jak jejich podpraporčík (Čtvrtlík) laškuje s botaničkou Věrkou, to byl možná záměr. Oněmelí pohraničníci asi minutu sledují svého nadřízeného, než se odhodlají nastoupit do útvaru a odpochodovat. Scénář: Vladimír Fiala. PS: Omlouvám se za spoiler:-)(5.1.2013)

 • amirgal
  *

  Neuvěřitelné. Druhá čtvrthodinka konkuruje experimentálnímu filmu ...(7.5.2013)

 • 6thSun
  *

  Tak takhle ne, soudruzi.(14.11.2016)

 • argenson
  *

  Už tady se pozdější tvůrci Martina Tomsy měli poučit, že v Brně se dobrá kriminálka natočit nedá. Ovšem tady si tvůrci byli zjevně vědomi vlastních slabin, proto to podali tak, aby se nedaly chápat všechny souvislosti a divák z toho vyšel trochu jako blbec. K tomu připočtěme nesmyslné vstupy s otrávenou liškou a bezmála vzdělávací exkurz do aktivit československé lidové armády. Vévodí tomu Jandák plížící se s baťůžkem a vepřovou konzervou Moravským krasem a na jeden zásah likvidující nepřátele. Super hovadina.(23.3.2016)

 • LadyPupu
  *

  Redakce dramatických pořadů z Brna zcela nepokrytě fičela v té době na heráku, protože jinak by nám nenaservírovala vskutku "dramatickou" agitku o pašování výše zmíněné bílé dobroty v kombinaci s exkurzí do fauny a flóry tehdejší doby. Byla tam otrávená liška, Bartoška volal vysílačkou Racka jedna i Racka dvě, lotři jezdili v Medvědech, hlavní ženská představitelka se chovala jako kráva a v tomhle zvěřinci, aby se prase vyznalo a medvědí jeskyni našlo. Možná, kdybych byla pod vlivem nějaké návykové látky, docela bych se bavila. Takhle jsem zhruba po 50ti minutách upadla do jakési letargie, ze které mne dostal až zástupce flóry Hruška (Jandák) s mega giga flintou na rameni, jak míří do jeskyně... A pak už mi bylo zase všechno jedno :-)(23.3.2016)

 • sator
  **

  Instruktážní film SNB, tedy aspoň mi to tak přijde...(rok před revolucí, co tím soudruh Tesáček sledoval ?!)(23.12.2014)

 • vitekpe
  ***

  Akcni bizarnost z produkce TV Brno...pro fajnsmekry povinnost. Aneb Jandak v dalsi ze svych padousskych roli... .-)(8.7.2014)

 • lubospoti
  **

  Krimi, která postrádá tu nejdůležitější ingredienci - napětí. Celý snímek je takový nemastný neslaný. Opět se potvrzuje, že brněnské studio dokázalo natočit opravdu kvalitní film spíše jen náhodou. A tento kousek mezi ty náhody opravdu nepatří.(2.4.2017)

 • mh.mail
  *

  20% — Typický produkt své doby. Zavilí západoněmečtí nebo rakouští zločinci likvidují české přisluhovače, ovšem právě z vězení propuštěný ještě zavilejší Slávek Jandák je bez mrknutí oka vyřídí dvěma „lup“ ze své prodloužené ruky s tlumičem. Na pokoji vězeňské nemocnice si ještě předtím od Augusty koupí kanál (asi ty sběrné suroviny vynášely už tenkrát) a rozhodne se přejít přes čáru. Ovšem uvědomělý pohraničník Rosťa Čtvrtlík narušitele zneškodní překvapivým nastavením nohy zpoza keře. Do toho se nám přimotá ještě sympatický estébák Bartoška a esenbačka Vavrová, která furt jezdí sem a tam ve svém fiátku. Napětí, které by se dalo krájet, vám nedovolí usnout.(9.3.2016)

 • Phex
  **

  Pan poslanec Jandák s bouchačkou za pasem a kufrem plným heroinu (který: "nezabíjí jen ty co ho berou, ale i lidi okolo") se snaží dostat z naší republiky jihomoravským "kanálem" v blízkosti medvědí jeskyně. Tam na hranicích slouží dobrácký pohraničník a má zde i svou milou, studentku biologie, která zdejší uzavřenou oblast považuje za parádní "biotok". Jak se osudy těchto tří postav střetnou není celkem těžké odhadnout...Na klasickou detektivku je to až příliš prošpikované těmi správnými kádry a děj je jednoduchý a přímočarý bez nějakého odhalování pachatele nebo něčeho takového. V podstatě jde jen o honičku podezřelých. Že ale může být i hůř to můžete vidět ve filmu Parcela 60 - katastr Lukovice...(25.7.2012)

 • BigBang
  ***

  Pěkná brněnská inscenace se silnými stránkami tamní tvorby: civilní, utlumený výraz, dobří místní herci (k nim pár pražských "hvězd"). Prakticky bez velkých politických pouček - samozřejmě, že potíráním drog se tam legitimizuje StB.(3.3.2013)

 • Pitryx
  **

  Tohle mohlo jít klidně příběhem na velké plátno. Takhle je to jen pokus o něco jako vyprávění a navíc zpočátku dosti neučesaný pokus. Věta „Nemáme Hruškovy daktylky“ mně rozesmála tak, že jsem málem spadl ze židle. To je první co policajti dělali při nástupu trestu, neřkuli již při vyšetřování. Ale jinak se na to rozhodně dívat dalo, je to taková neškodná blbůstka. Klidně doporučuji, pokud u toho budete škrábat brambory.(11.4.2016)

 • rigby
  ***

  Nebylo to tak špatné. Děj pěkně odsýpá, zápletka je dramatická, dokonce nechybí ani pořádná porce napětí a hlavně akčnosti. Pěkně se na to dívalo.(11.11.2018)

 • montelie
  ***

  Nóóó parádní to bylo. Místy jsem smíchy uchcával, že to nebylo jako parodie myšleno vůbec nevadí...(14.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace