Série(8) / Epizody(62)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (1)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (2010)

Seriál s perfektním prvním dílem, který hodně napoví, o čem budou ty další. Další díly už tak dobré nejsou, ale snad se to zase zlepší, jsem teprve u první série, kterou vysílá Prima ZOOM. Jak už název seriálu mnohé napovídá, nejde jen o seriál zaměřený na astronomii, ale také na astrobiologii a astroarcheologii. Dotkne se i Star Treku a to je to, oč tu běží. První díl druhé série se jmenuje příznačně Is There Life After Death? Druhá řada mě hodně mile překvapila, takže přihazuji frčku na plný počet. Témata jako počet rozměrů, hranice vesmíru atd. jsou vážně zajímavě udělaná... Ale poslední série hodně odbočily úplně někam bokem, k lidské podstatě, o DNA, o jejich změnách a vůbec o změnách, které na Zemi způsobil a způsobí člověk. Takže frčka zase dolů a jestli to tak půjde dál, tak shodím ještě jednu, protože se z toho zcela vytratí to prvotní kouzlo seriálu. ()